İşte Benim Golf'üm

Konforda kayıp nasıl yaysızhaline göre ?
Hocam, sadece her spor yayda olduğu gibi biraz yaylanma var seke seke gidiyorum ama öyle aşırı derecede değil. Ayrıca çok keyifli geliyor bana. :)  Yol tutuşu bariz arttı, virajı alırken alttan giren havayla sekme gitti, malum basık olunca kaputtan gelen hava daha da bastırıyor yere. Fakat üzülerek söküp satacağım, birkaç ay Kıbrıs'ta olacağım o yollara hiç güvenmiyorum. Ancak Istanbul'da oldukça rahatım, sürtme yaşanmıyor. Yay alacak arkadaşlarımıza tavsiyem Sportline serisi almaları, diğerleri aşırı sert, içiniz acımasın.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam, sadece her spor yayda olduğu gibi biraz yaylanma var seke seke gidiyorum ama öyle aşırı derecede değil. Ayrıca çok keyifli geliyor bana. :)  Yol tutuşu bariz arttı, virajı alırken alttan giren havayla sekme gitti, malum basık olunca kaputtan gelen hava daha da bastırıyor yere. Fakat üzülerek söküp satacağım, birkaç ay Kıbrıs'ta olacağım o yollara hiç güvenmiyorum. Ancak Istanbul'da oldukça rahatım, sürtme yaşanmıyor. Yay alacak arkadaşlarımıza tavsiyem Sportline serisi almaları, diğerleri aşırı sert, içiniz acımasın.
Ben mubea marka orjinal vw yayları düşünüyorum baya iyi yorumlar var. 

Ben mubea marka orjinal vw yayları düşünüyorum baya iyi yorumlar var. 
Bu araç benim ilk arabam, üst komşumuz yılları tuning emekçisi, hiç yoksa 30-35 arabaya sahip olmuştur. Kendisinin tavsiyesi ile aldım, çok da memnunum herhangi bir sıkıntı hiç yaşamadım. Tercih tabi ki sizin ama spor yay tecrübe edilmesi gereken birşey, oldukça keyifli hocam. :)

Bu araç benim ilk arabam, üst komşumuz yılları tuning emekçisi, hiç yoksa 30-35 arabaya sahip olmuştur. Kendisinin tavsiyesi ile aldım, çok da memnunum herhangi bir sıkıntı hiç yaşamadım. Tercih tabi ki sizin ama spor yay tecrübe edilmesi gereken birşey, oldukça keyifli hocam. :)
5cm benim hiç cesaret edemeyeceğim bir yay :)  ailecek biniyoruz çocuk arkada tabi eziyet çekecektir mubealar 2,5 cm düşürüyor durban alıcam aralığı kapatsın yeter :)

5cm benim hiç cesaret edemeyeceğim bir yay :)  ailecek biniyoruz çocuk arkada tabi eziyet çekecektir mubealar 2,5 cm düşürüyor durban alıcam aralığı kapatsın yeter :)
Şöyle söyleyeyim, 5 yetişkin 2 çocuk Istanbul'dan Marmara Ereğlisi'ne gittik, ve gram sıkıntı çekmedim. Gözünüz korkmasın, alçak görünüyor ama sürtmüyor. Hatta bir zaman sonra biraz daha basıyor yay oturunca, baya bir basık ama girip çıkmadığım yer yok. Bunlar da bugünden :)

IMG_5790.JPG

IMG_5792.PNG

@Gökhan Duman hocam doğrudurda cesaret edemem :)  3 cm bile beni korkutuyor. Gayt güzel duruyor araç :)  18 jant yakışır

@Gökhan Duman hocam doğrudurda cesaret edemem :)  3 cm bile beni korkutuyor. Gayt güzel duruyor araç :)  18 jant yakışır
Hiç korkmayın samimi söylüyorum, siz yine istediğinizi alın ama içinizde ukte kalmasın, 5 istiyorsanız korkmadan alın kullanın bir sıkıntı asla yaşamazsınız hocam. 18 yakışır da doğuş 1620 tl çekiyor tekine, replika koymam arabama 17 olsun orjinal olsun. Eğilme bükülme Allah korusun kırılma başımıza bela olmasın hocam ben replikadan korkuyorum, orjinal çıkma veya makul sıfır ayarında bulursak alacağız.  :)

@Gökhan Duman bir 2,5 cm denyim sonrasımda bakarım :)  Bende buldum birtane orj 18 durban bayram sonrası bakıcam jantın durumuna ona göre alıcam. 

Hiç korkmayın samimi söylüyorum, siz yine istediğinizi alın ama içinizde ukte kalmasın, 5 istiyorsanız korkmadan alın kullanın bir sıkıntı asla yaşamazsınız hocam. 18 yakışır da doğuş 1620 tl çekiyor tekine, replika koymam arabama 17 olsun orjinal olsun. Eğilme bükülme Allah korusun kırılma başımıza bela olmasın hocam ben replikadan korkuyorum, orjinal çıkma veya makul sıfır ayarında bulursak alacağız. [emoji4]
Hocam durban şart değilse CMS'nin jantlarına bir bakın.

Sent from my iPhone using Tapatalk

@Gökhan Duman Hocam spor yay dediğiniz gibi tecrübe edilmesi gereken bir şey fakat bir maruzatım vardı.

Ben prokit kullanıyorum İstanbul'da ve 3 defa altta sürtme yaşadık siz nasıl sportlinelarla içiniz rahat yaldır yaldır İstanbul'da gidebiliyorsunuz ?

Bir diğer husus 4-4.5 cm'den sonra yay değil fakat coilovere geçilmesi araç için daha sağlıklı çünkü araç üstündeki fabrika çıkışlı amortisörler dediğim limite kadar sağlıklı çalışır fakat ondan daha yüksek rakamda yaylarda metal yorgunluğu artar ve güvenli bir şekilde destekleyemez. Tuningci komşunuz size bundan bahsetmiş miydi ?

@Gökhan Duman bir 2,5 cm denyim sonrasımda bakarım :)  Bende buldum birtane orj 18 durban bayram sonrası bakıcam jantın durumuna ona göre alıcam. 
Temizse kaçırmayın hocam, bir tane de bana bulalım :))

Hocam durban şart değilse CMS'nin jantlarına bir bakın.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Aslında şart olduğundan değil de, cms'e hiç göz atmadım hocam.

@Gökhan Duman Hocam spor yay dediğiniz gibi tecrübe edilmesi gereken bir şey fakat bir maruzatım vardı.

Ben prokit kullanıyorum İstanbul'da ve 3 defa altta sürtme yaşadık siz nasıl sportlinelarla içiniz rahat yaldır yaldır İstanbul'da gidebiliyorsunuz ?

Bir diğer husus 4-4.5 cm'den sonra yay değil fakat coilovere geçilmesi araç için daha sağlıklı çünkü araç üstündeki fabrika çıkışlı amortisörler dediğim limite kadar sağlıklı çalışır fakat ondan daha yüksek rakamda yaylarda metal yorgunluğu artar ve güvenli bir şekilde destekleyemez. Tuningci komşunuz size bundan bahsetmiş miydi ?
Ben aracımı genelde en fazla 2 kişi kullanıyorum, o yüzden sportline taktırdım ve dediğimin arkasındayım, çok memnunum hocam. Bu kullanışla, dikkatle alakalı değil mi biraz? Bu arabada 5 kişi de oldu, o zaman da sürtmedi. Yolda çukura, kasise, sokak çıkışları girişlerine, park ederken kaldırıma daha çok dikkat ederseniz sorun yaşamıyorsunuz. Kaldı ki ben aracının üzerine fazla titreyen bir adamım, altı bir kere sürtse sizin gibi 2.'yi beklemez direk söker atardım :)  

@Gökhan Duman Hocam haklısınız aslında bizimkisi öğrenci arabası dikkat biyere kadar :)  Bizim dikkatimiz arabanın temizliği fakat kesinlikle son dediğimi düşünmenizi istiyorum hocam amortisörle ilgili olanı bir daha yay taktıracağınız zaman. Son olarak belirteyimki sportline'ın bizim bozuk yollarımıza uygun olmadığı sözümün arkasındayım illa bir sıkıntı olur hocam ileride arabanızın sağlığı için prokit.

Saygılarımla

Geri
Üst Alt