Lastik basıncı

Dün gece işten döndüm, aracı otoparktan aldım yola çıktım güzargah birkaç km boyunca arnavut kaldırımlı olduğu için fark edemedim meğer benim sağ arka lastik sizlere ömür... Arkadan gelen bir arkadaşın uyarmasıyla fark ettim neredeyse jantın üzerinde gitmişim fakat bizim lastik basınç göstergesi o sıra ne işle meşguldü bilmiyorum galiba başka hesaplamalar yapıyordu ki hiç beni uyarmak aklına gelmedi. Böylelikle ne kadar gereksiz ve de kullanışsız bir donanım olduğu da ortaya çıkmış oldu. Bunlar ufak ama can sıkıcı konular neden var olan bir sistem kullanılmasın ki? 

İsim ve özellik olarak var. Ancak her lastikçe ayrı ayrı basınç sensörleri yok. Dönme sayılarına bakılarak değişik değer teker için uyarı veriyor. Sizde tüm lastikler indiği için değişik olan olmuyor hepsi aynı oluyor dolayısıyla uyarı vermiyor araç. 
Golf7 den önceki aracım Megane2'ydi. Onda her lastikte ayrı sensör vardı.

Fakat o bile 27psi altına düşmedikçe uyarı vermezdi , onunda eksikliği 4 lastiği bir ayarladıktan sonra bak lastikler bu basınçta olmalı diye SET edememekti...

Golf7 den önceki aracım Megane2'ydi. Onda her lastikte ayrı sensör vardı.
Fakat o bile 27psi altına düşmedikçe uyarı vermezdi , onunda eksikliği 4 lastiği bir ayarladıktan sonra bak lastikler bu basınçta olmalı diye SET edememekti...
Yıl olmuş 2017 100 bine yakın paralar veriyoruz ama en önemli yerinde zaafiyet var yazık..

Geri
Üst Alt