Hafif Tampon Hasarı

@MR Autoking yada RS gibi firmalara sormanızda fayda var. kaskonuz (mini onarım özelliği)varsa tampon yırtılması vs sınırsız onarım var dıye bılıyorum. boya işlemi içinde 20-30 cm arası değişen farklı sayıda haklarınız var(3-4 adet  1 yılda) kasko yok ise şayet sanayide yapan iyi ustalara da sormak lazım. 

@MR Geçmiş olsun hocam, Dışarıda yaptıracaksanız eğer Çalışkan Kardeşler (Şaşmazda. Zeki Usta)'yı öneririm. İşçiliğine ve samimiyetine kefilim, Biraz somurtur öğlen saatlerinde çok yoğun çalışırlar fakat sağlam çalışırlar. Gidicek olursanız haber verin yardımcı olmaya çalışırım. 

@MR Autoking yada RS gibi firmalara sormanızda fayda var. kaskonuz (mini onarım özelliği)varsa tampon yırtılması vs sınırsız onarım var dıye bılıyorum. boya işlemi içinde 20-30 cm arası değişen farklı sayıda haklarınız var(3-4 adet  1 yılda) kasko yok ise şayet sanayide yapan iyi ustalara da sormak lazım. 
Auto Kinge ve @Salvination hocamın önerdiği Çalışkan Kardeşlerden fikir alırım kesinlikle çünkü biliyorum sadece servisin yönlendirmesiyle onarım hiçbir türlü içime sinmeyecek. Ancak az önce yine garaja inip daha detaylı baktım tampon demirinde yamulma var ve radyatör delinmiş halde. Panjur kırık ayrıca tampon panjuruda kırık. Panjurlar neyse ama radyatör ve tampon demiri kafamı karıştırdı. Çok şiddetli bi çarpışma olmamasına rağmen demirin o hale gelmeside ayrıca canımı sıktı. 

@MR hocam geçmiş olsun.ALLAH beterinden muhafaza etsin.

geçmiş olsun arkadaşlar , Allah beterinden korusun

@Rust teşekkürler hocam, hepimizi korusun. 

Auto king her il için değişkenlik gösterebilir orada yaptıracaksınız iyi araştırın arkadaşın aracının arka tamponu boyandığında plakalık lambasını boyadıklarını ve boyanın pütürleşmiş halde kaldığını farkettikten sonra önyargım arttı ve acaba mini onarım diye üstelememiş olabilecekleri ihtimali aklıma geldi. Tutanak tutmuşunuzdur muhtemelen zaten karşı taraf karşılayacak servistende fiyat alırsınız onunla geçmiş olsun birşey yok satarken fotolar elinizde olduğu sürece sıkıntı çıkmaz.

Vatandaşın sola dönüşte dar açıyla şeridime girmesi sonucu bir tampon hasarı daha meydana geldi. Araç motor kısmından gelen hava sesinden rahatsız oldum Eren sağolsun Emrah Abiye ulaşmamı sağladı ve olayın sıcağıyla Emrah abi telefonla yardımcı oldu. Bu forumda olmaktan bir kere mutlu oldum. (Motordan gelen ses şuanda yok) @fcsrn @EMRAH ATTS 

Onarım benim kaskomdan yapılacak bedel karşı tarafın sigortasından temin edilecek. Bu durumda bedelsiz hasar kaydı mı gözükecek yoksa onarım bedeli mi yansıyacak?

Galiba tampon değişimi yapılacak ilk defa servisin hasar bölümüne gideceğim inşallahta son olur işleyiş konusunda görüşlerinizi bekliyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 9414

Ekli dosyayı görüntüle 9415

Ekli dosyayı görüntüle 9416

Ekli dosyayı görüntüle 9417
Hocam geçmiş olsun . Büyük ihtimal eksper onarım kararı verir. Tamponu değiştirmez.ısrarcı olun eksperi sizde görün . Tampon braketleri falan da değişir gibi . Far ayakları kırılmışsa far da değişir . Tahmini tampon değişmezse diye düşünüyorum 1500 geçmez servisin çıkaracağı fiyat. Ama tampon değişirse 2500 kere rahat çıkar fiyat . Tekrardan geçmiş olsun. Can sıkmaya değmez.

Auto king her il için değişkenlik gösterebilir orada yaptıracaksınız iyi araştırın arkadaşın aracının arka tamponu boyandığında plakalık lambasını boyadıklarını ve boyanın pütürleşmiş halde kaldığını farkettikten sonra önyargım arttı ve acaba mini onarım diye üstelememiş olabilecekleri ihtimali aklıma geldi. Tutanak tutmuşunuzdur muhtemelen zaten karşı taraf karşılayacak servistende fiyat alırsınız onunla geçmiş olsun birşey yok satarken fotolar elinizde olduğu sürece sıkıntı çıkmaz.
Doğrudur hocam karşı taraf tutanakta şeridime girdiğini ifade etti zaten. Kaskodan yaptırıp karşının sigortasına rücu edilecek. Birkaç yıl daha satma planım yok zaten satarken bende sizin gibi sorun teşkil etmeyeceğini düşünüyorum.

Hocam geçmiş olsun . Büyük ihtimal eksper onarım kararı verir. Tamponu değiştirmez.ısrarcı olun eksperi sizde görün . Tampon braketleri falan da değişir gibi . Far ayakları kırılmışsa far da değişir . Tahmini tampon değişmezse diye düşünüyorum 1500 geçmez servisin çıkaracağı fiyat. Ama tampon değişirse 2500 kere rahat çıkar fiyat . Tekrardan geçmiş olsun. Can sıkmaya değmez.
Çok teşekkürler hocam. Umarım far ayaklarında hasar yoktur. Benim gözlemlediğim tampon demiri değişecek, panjurlar değişecek klima radyatörü ve tampon onarılabilse sizinde ifade ettiğiniz gibi yaklaşık 2000 TL çıkar. Ama işin içine far ve onarılacak parçaların değişimi eklenirse rakam çok rahat iki katına çıkar galiba. Bakalım yarın işlemlere başlayacağız. 

Teşekkürler,
Far yıkama ve sensörlerde problem yok ancak gelen ses klima gazıymış radyatör problemi eklenecek gibi. Muhtemelen yarın Ankaraya dönüp servise bırakacağom aracı. 
Degerli hocam buyuk geçmiş olsun klima radyatörü aklıma gelmemişti bak bu yer etti bende teşhisim intercolerdan yanaydı ki artık kullanılmıyor tdı 1.6 larda öyle yoğun halime denk geldiniz sevgilerimle

Degerli hocam buyuk geçmiş olsun klima radyatörü aklıma gelmemişti bak bu yer etti bende teşhisim intercolerdan yanaydı ki artık kullanılmıyor tdı 1.6 larda öyle yoğun halime denk geldiniz sevgilerimle
Tekrar ilginiz için çok sağolun Emrah hocam. Allah hepimizi bu tür olaylardan korusun.

Bu arada süreçle alakalı araç yetkili serviste onarıma alındı. Dün eksperle görüştüm tampondaki yırtık bu işi yapan firmalarda onarılacak ve serviste boyanacak. Klima radyatörü önce onarıma alınacak onarılmazsa değişim yapılacak ve tampon braketi değişecek. Haricinde problem gözükmüyor tabii tampon sökülmediği için iç kısmın durumu belli değildi ama ekstra çıkmayacak gibi. Çarşamba arayıp durumu soracağım, onarımın 10-15 gün kadar sürebileceğini belirttiler. 

Geri
Üst Alt