14 Ocak 2017 Akaryakıt Zammı

Hocam düzgün çalışan bir toplu taşıma sistemi olsa asla eziklik olarak görülmez ancak Adana'da güya metro var, metro hastane, okul vb yerlere gider, hizmet sağlar, bizimki ruh sağlığına - huzurevlerine gidiyor.
Tüm belediye otobüsleri 65 yaş üzeri teyze amcalar ile kaynıyor, ben de biniyorum otobüse, ama üniversite bahçesine sabah 8.30 da piknik yapmaya gelen teyzeler vardı,
Yurtdışındaki gibi otobüsler saate uyum sağlamıyor ve yetersiz, ayakta ezile ezile gidiliyor. Bir kez İstanbul'da metrobüse binip, bu insanlar Nasıl yaşıyor demiştim.
Bize müstehak evet ama insan üzülüyor. Geliri en az olan biz , en çok vergi alınan biz.

Can Hocam Kesinlikle Adanamız Ayrı bi noktada Türkiyedeki üvey evlat konumundayız Yazık yollarımızın düzgün olmayışı Üstüne ödediğimiz vergiler yakıt, Üstüne Düzenli toplu taşıma sistemiminiz olmayışı ,

Üzüldüğüm bir diğer nokta Bizim toplumumuz elbette en iyisini hakediyor Ancak Kim ne derse desin Üreten değil Tüketen toplumuz Teknoloji Olarak sıfırdan halliceyiz Ne bi mikroçip ne bi board ne adam akıllı cep telefonu daha niceler yani birde bizim toplumda yabancı özentiliği var
Çok adam tanıyorum Whatsapp kullanmayı bilmez Ama iphone 7 almış sırf kafede barda Masanın Üstüne Koymak için Mail falan desen zaten hakgetire :)

Tekrar edeyim Benim yakıt pahalılığından hoşnut olduğum bi nokta yok Devletin böyle mecburi bir Tüketimden resmen fırsat kollayarak kendi vatandaşını üzmesi çok acıdır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bir devrin sonu, artık ver mehteri esprisi yapamayacağız yani. Üzüldüm :000061-medium:  

Konu dışı ama 64 tl olan ev interneti ttnet 84 tl olmuş.fuse tea vb 1lt 2tl den 3 tl ötv gelmiş.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt