İLK YIL BAKIMIMIZI DA YAPTIK ŞÜKÜR

hocam benim 1.yıl dolmadı fakat 13.500 km'deyim. haftasonu yaklaşık 2000 km'lik bir geziye çıkıyorum. bu durumda servis için gereken 15 bin km. sınırını geçmiş oluyorum.  bu durum servis ve garanti açısından sıkıntı çıkarır mı acaba? bilginiz varsa paylaşmanızı isterim. 
şimdiden teşekkürler..
Hocam yukarıda belirttiğim gibi
15+1500 km esneme payı var.
Bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum.
Kendim eski aracımda 16300 de girmiştim ilk bakıma.

Bütün bakımlar 15 binde bir değil mi? 15-30-45 diye gidiyor. Sadece ilk bakım 15 bin diğerleri farklı değildir diye düşünüyorum?

hocam benim 1.yıl dolmadı fakat 13.500 km'deyim. haftasonu yaklaşık 2000 km'lik bir geziye çıkıyorum. bu durumda servis için gereken 15 bin km. sınırını geçmiş oluyorum.  bu durum servis ve garanti açısından sıkıntı çıkarır mı acaba? bilginiz varsa paylaşmanızı isterim. 
şimdiden teşekkürler..
Hocam gitmeyecekseniz eğer araca 1 lt motor yağı mutlaka alın ve yağ seviyesini kontrol edin bu kmlerde eksiltme hemen hepsi yapıyor

Bütün bakımlar 15 binde bir değil mi? 15-30-45 diye gidiyor. Sadece ilk bakım 15 bin diğerleri farklı değildir diye düşünüyorum?
Bakımlar motor tipine göre özel parçalar ile birlikte.

1 yıl/15.000 km

2 yıl/30.000 km

60-120 bin bakımları da mevcut.

Kısacası 15.000/1 yıl periyodunda

Merhaba, 4. Yıl 45.000 km bakım için servis 960 TL fiyat verdi (2013 golf 7 tsi 1.4 dsg), bujiler de değişecekmiş. Bana fiyat yüksek geldi, bir de 4 yılda buji değişimi normal mi sizce?

Merhaba, 4. Yıl 45.000 km bakım için servis 960 TL fiyat verdi (2013 golf 7 tsi 1.4 dsg), bujiler de değişecekmiş. Bana fiyat yüksek geldi, bir de 4 yılda buji değişimi normal mi sizce?
Bujiler ilk kez değişecek ise zamanı gelmiş gibi hocam.fiyatta normal.tabii çok daha ucuza yapacak sanayii ustalarıda vardır.ben servisten şaşmam.murat hocam@silvershadow geçen gün servis-sanayi denklemini çok güzel açıklamıştı.

Aynı bakım (ekstradan fren hidroliği)
BMW için 1200 TL indirimli fiyatı.
Şuan serviste ciddi indirimler var BMW de.
Bana fazla geldi vw için.

Bujiler ilk kez değişecek ise zamanı gelmiş gibi hocam.fiyatta normal.tabii çok daha ucuza yapacak sanayii ustalarıda vardır.ben servisten şaşmam.murat hocam[mention=3]silvershadow[/mention] geçen gün servis-sanayi denklemini çok güzel açıklamıştı.
Evet kavrama garanti bitmesine rağmen servis bakımlı olması nedeniyle iyi niyet kapsamında garantiden değişmişti az bir işçilikle. Dsg olduğu için fiyat yüksek de olsa servis dışına çıkmayı tercih etmiyorum ben de. Belki 4 yaş nedeniyle indirim oluyordur. Bir ara yaşı x3 yapıp 4 yaştan itibaren % 12 indirim yapıyordu. Gitmişken burçları da yağlatıp merceklerdeki izleri de sordurmayı düşünüyorum Doğuş'a..

Evet kavrama garanti bitmesine rağmen servis bakımlı olması nedeniyle iyi niyet kapsamında garantiden değişmişti az bir işçilikle. Dsg olduğu için fiyat yüksek de olsa servis dışına çıkmayı tercih etmiyorum ben de. Belki 4 yaş nedeniyle indirim oluyordur. Bir ara yaşı x3 yapıp 4 yaştan itibaren % 12 indirim yapıyordu. Gitmişken burçları da yağlatıp merceklerdeki izleri de sordurmayı düşünüyorum Doğuş'a..
Dsg ise mecbur servis hocam.
Yapacak birşey yok.

IMG_2986.JPG pazartesi günü van-sardur'da 15 bin bakımı yaptırdım. servise 15800 km'de gidebildim.  işlemler yaklaşık 2 buçuk saat kadar sürdü. genel olarak hizmet iyiydi. aziz bey ilgili bir servis danışmanıydı. 

işçilik ve parça indirimlerini yaptığında 639₺ gibi bir miktar ödedim.. 

Geri
Üst Alt