Geri Görüş Kamerası Montajı

@forjust1day ben de cinden kamera ve aftermarket sensor siparisi vermistim. Cinli 6.5 ekrani tr den alacaktim. Simdi sizin soylediginiz gibiyse yani sensor beyni olmadigi icin kamera ekranini hic acamayacagim. Bu uzucu oldu. Kamerayi bosuna aldik.

Edit:

Sari sitede satıcılardan birine sordum kamera ekrani sensorlu veya sensorsuz her turlu calisiyor dedi. Bakalim gorecegiz sonuclari yazarim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

bende kamera ve ekranlı dikiz aynası var ( mevcut dikiz aynaasının üzerine geçmeli) kendi aracımda kullanmak vazgeçtim. hiç kullanılmadı. isteyen olursa uygun fiyata verebilirim

Kodlamayı yaptıktan sonra açma kapama tuşuna 15 sn civarı basılı tutup medya cihazının resetlemeniz lazım. Sonrasında gelmeli. 

Ekran çinde ki ekranlardan mı orjinal mi? 
Ekran Çindekilerden kamera desteği var gibi. Onuda yaptım ancak gelmedi. Sadece siyah ekran. Kamera bağlı gözükmüyor tarzı İngilizce bir şey yazıyor. Acaba bağlantı da mı problem var.Diğer arkadaşın dediği gibi ops yoksa hiç mi çalışmaz? 

Ops olmayıp kamera bağlayan arkadaşlardan görenler cevap vereceklerdir umarım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kameranın gücünü nereden aldınız? 

Hocam yapilan kodlama 5F(media) ve stg10 parkhilfe(park sensoru beyni)’den yapılıyor aracınızda ops destekli sensör olmadığı icin vagcom ile bağlantı kurup kodlamaya yapamayacaksanız yani muhtemelen geriye takınca park sensörü ekranını acacak bir ünite yok arabanızda, bu sebeplede kamera montaji yapamazsınız, yanlışım varsa üstadlar düzeltme yapsın

Geri vitesten aldım.  Kodlamalarım doğru değil mi? Arkadaşın dediği gibi Park sensörü olmayan araca uygulanamaz mı?

Geri vitesten aldım.  Kodlamalarım doğru değil mi? Arkadaşın dediği gibi Park sensörü olmayan araca uygulanamaz mı?
Kodlama doğru. Geri vitesten aldıktan sonra zaman geciktirici bağladınız mı araya? 

Birde kameranın etrafında led mevcut mu?

Çok istedi o da 200 TL den aşağı olmaz dedi. Kodlama da benden dedim. Hiç aşağı inmedi. 
Kaliteli işçiliğin bedeli diğerlerine göre fazla olabilir. :)  

Kaliteli işçiliğin bedeli diğerlerine göre fazla olabilir. [emoji4] 
Bağladım. Kamera etrafında Led mevcut. Ancak dikkat ettim. Işıkları yakınca kamera yok uyarısı yapmıyor. Ancak siyah ekran çıkıyor. Gündüzleri ise yani ışıklar kapalı iken kamera bağlı değil diyor. Teyp arkası şu şekilde
f8a11d7ad6c7ae330686ce69e7e599c4.jpg

@fcsrn hocam bende arada bir şey sorayım, yurt dışından orijinal amblem kamera getirmek istesek neye dikkat etmeliyiz yani bir parça kodu filan var mı yoksa tüm orijinal geri görüş kameralar multimedya uyumluysa çalışıyor mu? teşekkürler.

@fcsrn hocam bende arada bir şey sorayım, yurt dışından orijinal amblem kamera getirmek istesek neye dikkat etmeliyiz yani bir parça kodu filan var mı yoksa tüm orijinal geri görüş kameralar multimedya uyumluysa çalışıyor mu? teşekkürler.
Değerli Hocam 

Aracınızın üretim yılı ve haftası  önemli.

Ikincisi medya cihazınızın versiyon nosuna bakıp Buraya yazarsanız yardımcı olabiliriz

@silvershadow tamamdır hocam,  geçen aylarda servise gidip geri görüş kamera ve appconnect için sorgulatmıştım uyumlu demişlerdi ama akşam bakayım yazarım.

hocam peki aracın üretim yılı ve haftasını nasıl tespit ediyoruz?

Geri
Üst Alt