Jump to content

yarchi

Opet bireysel otobilim müşterisi olan yada bilgisi olan var mı ?

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba, 

Uzun bir süredir Shell'den yakıt alıyordum. Yaklaşık 2 aydır opetten yakıt alıyorum. Otobilim diye bir hizmetleri var. Ona katılmayı düşünüyorum. Bilgisi olan iyi veya kötü bir anısı hatırası olan varsa bilgi tavsiye verebilirse memnun olurum. 

https://www.opet.com.tr/otobilim

Saygılar..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, yarchi yazdı:

Arkadaşlar merhaba, 

Uzun bir süredir Shell'den yakıt alıyordum. Yaklaşık 2 aydır opetten yakıt alıyorum. Otobilim diye bir hizmetleri var. Ona katılmayı düşünüyorum. Bilgisi olan iyi veya kötü bir anısı hatırası olan varsa bilgi tavsiye verebilirse memnun olurum. 

https://www.opet.com.tr/otobilim

Saygılar..

Bir benzerini po ile kullandım. Gayet güzel bir sistem

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Po da kullanıyorum. Başarılı bir uygulama ( orta vadede artık iş bu sisteme dönecek ) kendi ayaklarına sıkıyor marketlerdeki işlerini baltalıyorlar. Po da  Anahtarlık değilde kredi kartı benzeri bir kartları var taşıması daha kolay. (Kendi adıma anahtar taşımam araba anahtarı hariç ondada anahtarlık sebebi ne olursa olsun kullanmam) bu nedenlerden dolayı tercihimi PO dan yana yapmıştım. Birde Opetin renklerini sevmiyorum :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, axi2934 yazdı:

Po da kullanıyorum. Başarılı bir uygulama ( orta vadede artık iş bu sisteme dönecek ) kendi ayaklarına sıkıyor marketlerdeki işlerini baltalıyorlar. Po da  Anahtarlık değilde kredi kartı benzeri bir kartları var taşıması daha kolay. (Kendi adıma anahtar taşımam araba anahtarı hariç ondada anahtarlık sebebi ne olursa olsun kullanmam) bu nedenlerden dolayı tercihimi PO dan yana yapmıştım. Birde Opetin renklerini sevmiyorum :) 

Teşekkür ederim Hocam cevabınız için. Ben o renklerin tutkunuyum zaten ?

Anahtarlığı Yanımda taşımam. Bende sevmiyorum. Arabanın anahtarı yalnız olacak. 

Otobilim denen aleti ruhsat bölmesinde bulundurmayı planlıyorum ki eşimde ben olmadığımda rahatça alabilsin yakıtı. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: malcomrevolver
      Herkese merhaba,
      Aşağıdaki modellerde dsg Golf araç arıyorum. İlgilenenler iletişime geçebilirler. Teşekkürler.
      70.000 km aşağısı, dsg titizlikle kullanılmış. Tercihen 10K ve altı trameri olan. Yetkili servis bakımlı.
      2016 model, ocak sonrası üretim 1.2 tsi 110 bg veya 1.4 tsi 125 dsg
      veya
      Makyajlı 2017 model, 1.0 tsi dsg veya 1.4 tsi dsg 125 bg
      Cam tavan vb artıları olabilir. 
      Şimdiden teşekkürler. Sevgiler. 
    • Yazan: Savatage
      Bu akşam isyan ettim harbiden( az gaza basıp 3,5 ortalama ile gidicemde az salınım yapıcam diyemi bu işkence?)
      Yıllardır benzinli araçla hadi şükredelim dedik yine arabamız var falan hep ekonomik hep en sağdan ......,gençlikte eldeki az harçlıkla 2,3 litre benzin almaya benzinliğe girmeler mecburen!!
      10 larca kez  yakıt bitip de kenara çekme anıları (bidon-huni ilişkisi ve  akışkanlar mekaniği uygulamalı dersleri)   
      Kampüs çıkışları herkes otostop çeken alımlı hanım ablalara dururken biz hep kalıplı babayiğit öğrenci tiplemelerini aldık arabamıza
      Niye mi ? yakıt bitince benzinliğe kadar itsin diye!
      Hatunlara rezil mi olucaktık yakıtı biten araçla!
      Neyse halen bi 75 sabit en sağdan gitme sendromları bu tdi aracı aldığim 3 aydan beri devam ! Gerçekten bıkkınlık verdi artık 
      Ben de asi bi genç gibi midledlerine +para saydığım bu haylayn makine ile passatlara çakarlı sellekt atmak istiyorum (daha araç 130 hız görmedi! Sebep ? az yakıcam! )
      Birilerini sollamak hissiyatı nedir nasıldır  . Gaz verip tdi homurtusu dinlemek 4000-5000 devir nasıl birşeydir.
      Araç 3 ayda işitme kaybına uğradımı motor sağır oldumu bilinmez ama?
      Bu gece litresi 5,70 olacak motorinin ! Takdiri ilahi deyip yarın sabah bu zamların şerefine basıp geçicem 
      Sıfır politikdir ! 
      Şükretmek lazım litresi 13,62 de olabilirdi?

• Yazan: windshear
      Herkese merhaba, 
      18 Ekim itibarı ile Shell yeni nesil V-Power DYNAFLEX yakıtlara geçtiğini belirtti. 
      Yakıtın asıl özelliği normalden 3 kat daha fazla içeriğe sahip olan sürtünme azaltıcı içermesi sayesinde daha sarsıntısız, ve yumuşak bir çalışmaya imkan vermesiymiş. 
      Hep miş-muş diyorum çünkü daha bu yakıttan alamadım. Yakıtı alıp kullanan, bir fark gözlemleyen oldu mu? 
      http://www.shell.com.tr/motorists/shell-fuels/shell-v-power.html
    • Yazan: Golfer
      Merhaba arkadaşlar, bilindiği gibi severek aldığımız araçlarımız için her yıl zorunlu birçok gidere maruz kalıyoruz. 06/2015'te aldığım aracıma 3. yılında ne masraflar edecem/ediyorum diye düşünürken forumda başlık açayım dedim.
      1*öncelikle en muzdarip olduğum konu aynı araçları avrupada kullanan insanların sürekli daha uzun km kullandıktan sonra bakıma gittiğini duyuyorum. Bizim golflerde o durum nedir bileniniz varmı ? 15 bin km ye bir bakıma gitmekten çok bakımda göz göre göre başta azda olsa cam suyuna, yağa fazladan verdiğim ücret beni deli ediyor. Nitekim 3. yılında 45 bin bakımı 700 lira civarına mal olur bana.
      2*mtv derdi başa bela %40 artış derken sonrasında bizi %20 ye mi ne razı ettiler...
      3*Sigorta fiyatları kısmen düştü ama 700 tl civarı sigorta gideri var yine.
      4*kasko 1000 tl civarı
      5*lastik yıpranma payı kalitesine göre değişiyor ama en az 500 tl yıllık 
      6*yıllık 15-20 bin km yakıt gideri= yıllık 5-6 bin tl civarı
      7*araç yıkatma gideri yılda 20-30 kez 25 tl den 500-750 tl arası
      8*aracı alırken garantisini uzatmıştım onunda tam hatırlamamakla birlikte 3. yıla düşen payı 700 tl civarı
      9*3.yılda muayene yapılmaya başlanıyormuş ne kadar masrafı bilen var mı ?
      10* Yine 3.yılda egzoz emisyon ölçümü yapılmaya başlanıyormuş ne kadar masrafı bilen var mı ?
      11*Şehirdışı kullanımına bağlı olarak otoban ücretleri-HGS-OGS VB. YILLIK 200-300 TL CİVARI DİYORUM KENDİ ADIMA 
      12* Trafik cezaları konusu da var kişiye göre değişmekle birlikte ben 2.5 yılda 3 kez park cezası ödemişim. büyük şehirde yaşıyorsanız park cezası opsiyonel olmuyor  3 kezde radar cezası ödemişim yıl bazında 300-400 tl lik bir ceza bütçesi de ayarlamak gerekiyor.
      13*Çocuğunuz var ise opsiyonel olmakla birlikte araç için koltuk kılıfı ve bebek oto koltuğu maliyetinizde oluyor bunlarda 1000 tl ile 3000 tl arasında değişen bütçe gerektiriyor. 
      14*Aracı ilk aldığınızda cam filmi, boya koruma, motor koruma vb harcamalar yapıyoruz bunuda 5 yıla bölersek yıllık ortalama 250-500 TL arasında bir maliyet var
      15*Kazasız belasız sürüş hepimizin ilk isteği ama gerçek hayatta ufak tefek göçük vb durumlar olabılıyor ben yaşadığım için yazıyorum duran arabaya 2 kez vurup gitmişler(dikkat kaçmamışlar.... gitmişler çarpanlardan biri Murat131 diğeri renault spring kameradan tespit ettik)
      *****Arabanızın GOLF olması kaynaklı seyahat sayınız ve harcadığınız para miktarı da artıyor  bende aveo varken golfün yarısı kadar km yapıyordum ama şimdi Adanadan günübirlik antep-hatay-mersin-osmaniye, niğde gibi çevre illere hiç düşünmeden atlayıp gidebiliyorum.  keyif harcaması olduğu için bu harcamaları arabamıza yüklemiyoruz tabikide
      rakamları netleştiremedim ama orta sınıf bir aracın aylık giderlerinin tümü asgari ücreti buluyor gibi... MAAŞLI ÇALIŞAN MÜBAREK  HEM YIL SONUNDA ASGARİ ÜCRETİ VERGİDEN DOLAYI DA DÜŞMÜYOR ARTIYOR
      Siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar orta sınıf bir araç kullanmanın maliyetinin bu kadar çok olmasını o kadar kanıksadık ki...
  • Yeni Oluştur...