Ucuz atlatılmış kaza...

@neokaos hocam öncelikle geçmiş olsun, sizlere birşey olmaması en büyük tesellimiz.

Araç işine gelecek olursak mal Canın yongası, hali ile üzülüyor insan, bende çamurluğun boyasız göçük düzeltme ile hallolacağınu düşünmekteyim, servis uğraşmaz değişir, çünkü para kazanacak. Pert durumdaki aracı bile yapmak istiyorlar, kaskoyu bozmadan göçüğü kolaylıkla halledeceğinizi düşünüyorum, çok gelişti bu işlem.

Far değişecek mecburen, tamponun boyası da değer kaybı yaşatmaz.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

@Hk80 teşekkürler. Umarım tertemiz olur. Aradılar bugün araç yarına hazır olur hiçbir sıkıntısı yok diye.Vallahi şeker bulmuş çocuk gibi sevinmedim desem yalan olur :)

@Ahmet ARIKAN sağolun ,teşekkür ederim. Bende o düşüncedeyim lakin insanın canını sıkan arkadaşlar olabiliyor. Burada biraz olsun insanın yüreğine su serpiliyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sayın üstadım ne deseniz haklısınız@silvershadow. Servisin olayı abarttığını sonradan insan 'du bi dakika nolu ya!' deyince anlıyor ama bu kaza başıma gelen ilk kaza ve o an ki psikoloji,arabanın o hali x"ne yaptım ben" hali  farklı seçenekleri-yolları perdeliyor. Tabi o gün kazanın servise yakın olduğu bir yerde olması, koca üniversitede tutanak tutacak kağıdı dahi bulamamamız ve ikimizinde aynı sigortadan olması beni servis yollarına itti. Birde servisteki yetkilinin insanı telkin edici, halledilir, şöyle yapacağız ,böyle olacak, bize bırakın en güvenilir yerdesiniz  vb. kelimeleri sanki ağrılar içinde olan hastanın doktorundan iyileşeceksin bize bırak kendini demesi gibi oluyor. Kızmayın ama daha kazadan 1-2 saat sonra verdim ben servise :) . Nedense sanayinin yüzünün soğuklu mudur, karmaşıklığı ve keşmekeşliği midir hep bi güvensizlik var oraya karşı. 

Benim asıl sinir olduğum konu  etrafımdaki tanıdıkların bazılarının 415 liralık bir parça için  büyük bir kayıp varmış gibi davranması oldu. Almanyaya giden gelen  bir arkadaşım "buralarda kinci elde sıkıntısı olan araç için boyalı ya da tamir görmüş aracın kıymeti yok asıl orjinali ile değişimi olan araç istenir " demesi sizin dediğiniz ""Türkiye'de boya ve değişen parça hakkında histeri derecesinde takıntı var"" sözünü destekliyor ama , amasını da şu fiyat kırma mantığını da gayet güzel açıklamışınız. Teşekkür ederim. Lakin benim aracım hakketmiyor o fiyat kırmayı diye düşünüyorum. Artık teslim alacağım aracı bakalım neler değişmiş. Şu parça değişme konusunu da soracağım acaba orada değişmeden yapılıyor mu ya da neden yapılmıyor diye. İlginiz için tekrar teşekkür ederim. Olmasın ama yine aynı kötü olay gelirse başıma bu sefer daha soğuk kanlı olmaya çalışacağım ama bendeki servis algısı ve sanayi güvensizliği yine ağır basar gibi.

@UĞUR_05 teşekkür ederim. Artık verdik servise onlarda yapıvermişler bakalım nasıl yapmışlar. Sıkıntı yok dediler ama sanki parça değişmesemiydi diyorum şimdi kendi kendime, ama o kadar kasko verdik bir işe yarasın ile teselli oluyoruz. 

@fcsrn hocam teşekkür ederim.Komple verdik artık aracı , onlarda sorunsuz halledildi yarına teslim alabilirsin  dediler , bakacağız artık umarım tertemizdir iç-dış  :)  Benim serzenişte bulunduğum şu "değer" konusu idi. Sağolsunlar @silvershadow, @calik ve diğer arkadaşlar su serpici açıklamalar yapmışlar.

Sayın @calik değerli görüşleriniz için teşekkür ederim.Anladığım servise yaptırmanız daha iyi olmuş, tamir yerine değişim daha iyidir demişiniz(sonunda duymak istediklerim :))  ama sizin de diğer arkadaşlarında belirttiği değişim için bahane edilen yer değişmeden de halledilebilirdi olmuş. Artık daha dikkatli ve daha bilinçli bir sürücü olarak golf keyfine yarından itibaren devam diyelim.

@enpisagor teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. O servis ve o servis elemanları da aynı satış danışmanları gibi ikna ediyorlar insanı. Sıkıntılı bir durumda araçla ilgili ne  dese "evet" olsun diyor insan. Lakin şu fiyat - değer konusu gelmeyene kadar yanlışta-doğruda yapsam içim rahattı. Hoş hala rahat ama o parça değişmese iyiydi :)  Neyse artık gelmiş geçmiş olsun diyelim. Sizin ve diğer arkadaşların önerilerini yazdım bir kenara.

Geri
Üst Alt