Kışlıklar için Sac Jant - Dover Jant Bijon Uzunlukları

mstyuksel

Üye
İsim
Mesut
Merhaba arkadaslar,

Malum kıs geliyor ve kıslık lastikler için ben sac jant aldım bir takım jettadan cıkma ve aracıma onu takacagım. Tabi su anda aklıma geldi Dover jantların uzerindeki bijonlar buna uyar mı yoksa bijon mu almam gerekir. Bilgisi olan cevaplarsa sevinirim. Aslında lastikci direkt bu sorunu çözecektir fakat yazalım ki bir gün birinin ihtiyacı olabilir :)

Ne düşünceli bir adam oldum yahu :)  

Merhaba arkadaslar,

Malum kıs geliyor ve kıslık lastikler için ben sac jant aldım bir takım jettadan cıkma ve aracıma onu takacagım. Tabi su anda aklıma geldi Dover jantların uzerindeki bijonlar buna uyar mı yoksa bijon mu almam gerekir. Bilgisi olan cevaplarsa sevinirim. Aslında lastikci direkt bu sorunu çözecektir fakat yazalım ki bir gün birinin ihtiyacı olabilir :)

Ne düşünceli bir adam oldum yahu :)  
Değerli Hocam

Sac jantların bijon uzunlukları bile bir aynı.

Aksi halde Stepnelerde farklı bijon seti kullanmak icap ederdi. 

Sizin için söylemiyorum çünkü almışsınız zaten.

Ancak Yoğun kış şartlarında kar ve buzda kullanacaklar mutlaka dover gibi diskleri açıkta bırakan kollu jant alsınlar. 

Aralıkları geniş ve kollu olmasında amaç;  dönmesi esnasında kaliper ve disklerin üzerinde kar ve buz birikmesini önlemek içindir.

Golf insanı düşündürür Değerli Hocam :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@silvershadow haklısınız hocam. Bu durum özellikle uzun süreli kar yagıslı yerlerde olmalı. İstanbul gibi karın en fazla 2-3 gun kaldıgı bir ortamda kanaatimce cok da elzem değil.

Fakat kar suyundan sonra mutlaka ve mutlaka aracımızı alt kısımlarını özellikle yıkatmalıyız malum yollara kar erimesi için dökülen kimyasallar ve tuz metal ve plastik aksamlara ciddi zarar veriyor.

@silvershadow haklısınız hocam. Bu durum özellikle uzun süreli kar yagıslı yerlerde olmalı. İstanbul gibi karın en fazla 2-3 gun kaldıgı bir ortamda kanaatimce cok da elzem değil.

Fakat kar suyundan sonra mutlaka ve mutlaka aracımızı alt kısımlarını özellikle yıkatmalıyız malum yollara kar erimesi için dökülen kimyasallar ve tuz metal ve plastik aksamlara ciddi zarar veriyor.
Hocam yanlış hatırlamıyosam aracın kulllanma kılavuzunda da aracın alt kısmının belirli aralılarla yıkanmasından bahsediliyordu size katılıyorum bende aracımı yıkadığımda alt kısmına tazyikli su tutardım  :'(

Geri
Üst Alt