Jump to content

Silecekleri kaldırabilmek için :("sileceklerin servis konumuna alınması" )

Recommended Posts

• 9 ay sonra...

• İleti 64
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuda en çok paylaşım yapanlar

Konuda en çok paylaşım yapanlar

En beğenilen yorumlar

Aracı yıkarken ben de silecekleri servis konumuna alıp yıkıyorum. Ancak başıma şöyle bir şey geldi diğer arkadaşlar dikkat etsinler. Yıkama sırasında bir nakliye arabasına yer vermek için aracı 5-6 m

Konudaki görseller

On 7/29/2017 at 22:03, Golf835 yazdı:

Cam temiz, silecekler de temiz, arac 1100 km de silecekler hic kullanilmadi sayilir birkac deneme disinda, bugun su pusukurttum silecekler iz birakmadan siliyo ancak cami tutuyo, kayip gitmio :/ bisi mi surmek lazim yoksa cok yeni diye mi boyle yapio .. (?)

Lastiğin üzeri grafit kaplıdır.

Sileceğin üzerindeki toz ve kiri bezle silmeyiniz.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
On 7/31/2017 at 15:28, silvershadow yazdı:

Lastiğin üzeri grafit kaplıdır.

Sileceğin üzerindeki toz ve kiri bezle silmeyiniz.

Silecekleri silmedim hiç, teslim aldığım gibi duruyo, hiç yağmur da görmedi ama geçen uzun yola çıkmadan denemek için su püskürtüp çalıştırdım, silme netliğinde problem yok ama silecekler rahat kaymıyo takıla takıla iniyo, cam lastiği tutuyo gibi yani, napsam değiştirsem mi garantiden yoksa bişi mi sıksam cama :S

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
56 dakika önce, Golf835 yazdı:

Silecekleri silmedim hiç, teslim aldığım gibi duruyo, hiç yağmur da görmedi ama geçen uzun yola çıkmadan denemek için su püskürtüp çalıştırdım, silme netliğinde problem yok ama silecekler rahat kaymıyo takıla takıla iniyo, cam lastiği tutuyo gibi yani, napsam değiştirsem mi garantiden yoksa bişi mi sıksam cama :S

Önemli Bir şeyi unuttum :)

Maalesef Bu kronik bir sorun. Hemen en yakın bayiye giderek bu kronik sorundan muzdarip olduğunuzu belirtirseniz değişim yapacaklardır.

Ilk bin km den sonra bu değişim nazlanarak yapılır.

Yine unutmadan soyleyeyim:

Uzun süre çalışmayan sileceklerin önünde ince bir kum veya toz birikintisi oluşur.

Sileceği su sıkarak çalıştırsanız da cam cizer veya sileceklerin uzerindeki kaplamayı ince bir zımpara gibi sıyırır. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, Golf835 yazdı:

ilk  Golf 7 de böyle bişi olmamıştı bunda oldu :/

Kim ne zaman vakit bulucak da servise gidip derdimizi anlatıcak silecekler değişcek pofffff :S :/ :( İlk servis bakımına kadar kalır bu böyle  :/ Zaten 1700 km civarında şu an..

Cama sıktığınız su az mı yoksa bol bol muydu. Bir de su sıkmadan önce araç güneşte mi kalmıştı ısınmış mıydı yani ?

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Önceki aracım jetta ve bu aracım golf de yaşadığım problemdir. Yıkamacı rezilliği. servis konumuna almayı bilmedikleri için allah ne verdiyse asılıyorlar sileceğe ve kaputun bitim yerini kanırtarak kaldırıyorlar sileceği. Bunu golf de yemek yediğimiz bir yer ve aksaray ağaçlı tesislerinde yaptılar. 

Mersinde biz kahvaltı yaparken bir mekanda bahşiş alabilmek için aracı yıkamışlar. Dışarı çıktım baktım silecekler havada, kafamdan aşağı kaynar sular döküldü. Gidip nasıl kaldırdın sen bunu dedim, aha böyle deyip sileceğe asıldı ki dedim elleme kardeşim bırak. Kaputu çizdiği yeri ellettim. Dedim bak ne yaptın. Abi bilmiyordum. Bilmiyorsan dokunma dedim. Vs.

Ağaçlı tesislerinde ise aracı park edip yıkamacının yanına gittim ve aracı yıkamalarını istemediğimi söyledim. Tamam abi dediler. Yemeği yedim çıktım baktım silecekler havada. Hisler ve muhabbet yukarıdaki paragrafın aynısı. Nasıl korursunuz bilmiyorum ben koruyamadım. Sizin de başınıza gelmez umarım.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, mandufla yazdı:

Önceki aracım jetta ve bu aracım golf de yaşadığım problemdir. Yıkamacı rezilliği. servis konumuna almayı bilmedikleri için allah ne verdiyse asılıyorlar sileceğe ve kaputun bitim yerini kanırtarak kaldırıyorlar sileceği. Bunu golf de yemek yediğimiz bir yer ve aksaray ağaçlı tesislerinde yaptılar. 

Mersinde biz kahvaltı yaparken bir mekanda bahşiş alabilmek için aracı yıkamışlar. Dışarı çıktım baktım silecekler havada, kafamdan aşağı kaynar sular döküldü. Gidip nasıl kaldırdın sen bunu dedim, aha böyle deyip sileceğe asıldı ki dedim elleme kardeşim bırak. Kaputu çizdiği yeri ellettim. Dedim bak ne yaptın. Abi bilmiyordum. Bilmiyorsan dokunma dedim. Vs.

Ağaçlı tesislerinde ise aracı park edip yıkamacının yanına gittim ve aracı yıkamalarını istemediğimi söyledim. Tamam abi dediler. Yemeği yedim çıktım baktım silecekler havada. Hisler ve muhabbet yukarıdaki paragrafın aynısı. Nasıl korursunuz bilmiyorum ben koruyamadım. Sizin de başınıza gelmez umarım.

Ben özellikle yanına gidip "Hocam sadece ön camda ki sinekleri çıkar ama sileceklere elleme" diyorum. Bir de aracı görebileceğim yere oturuyorum. Aksi bir şey yaparsa anında müdahale imkanı oluyor. İnsanlar ne kıymetli arabası varmış der gibi bakabiliyor ancak malesef kıymetli evet. Seviyoruz napalım. :) 

Eğer aracı görebileceğim yer yoksa yıkamacıdan uzak yere park ediyorum. Zaten petrol oluyor mutlaka, orada iki dk kendim pompaların yanında ki fırça ve su ile yıkıyorum ön camı. En son da çekçekle çekiyorum. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
11 saat önce, fcsrn yazdı:

Cama sıktığınız su az mı yoksa bol bol muydu. Bir de su sıkmadan önce araç güneşte mi kalmıştı ısınmış mıydı yani ?

Evet aynen öyleydi, İzmir sıcağında kalmıştı ve de silecek suyu aman aman püskürtmedi, çok nazik ve kibar bi şekilde azıcık püskürdü, silecekler net sildi ama dediğim gibi cam sileceklere dur gitme hemen diyodu sileceklerde hayır gidicem diodu :S :/

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
32 dakika önce, Golf835 yazdı:

Evet aynen öyleydi, İzmir sıcağında kalmıştı ve de silecek suyu aman aman püskürtmedi, çok nazik ve kibar bi şekilde azıcık püskürdü, silecekler net sildi ama dediğim gibi cam sileceklere dur gitme hemen diyodu sileceklerde hayır gidicem diodu :S :/

Araç güneşte kalıp ısındığı için sıktığınız  su hem direk buharlaşmaya başlamış hem de silecekler tarafından ilk seferde silindiği için sıcak cam da sonra ki kaymalarını rahat olarak yapamamış gibi geldi bana. 

Araç gölgedeyken mesela akşamüstü veya akşam. Suyu 3-4 saniye boyunca püskürtmeye devam edin aralıksız, eğer yine takılarak gidiyorsa vakit geçirmeden servise gidip durumu izah edin garantiden değişmesini isteyin derim. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, fcsrn yazdı:

Araç güneşte kalıp ısındığı için sıktığınız  su hem direk buharlaşmaya başlamış hem de silecekler tarafından ilk seferde silindiği için sıcak cam da sonra ki kaymalarını rahat olarak yapamamış gibi geldi bana. 

Araç gölgedeyken mesela akşamüstü veya akşam. Suyu 3-4 saniye boyunca püskürtmeye devam edin aralıksız, eğer yine takılarak gidiyorsa vakit geçirmeden servise gidip durumu izah edin garantiden değişmesini isteyin derim. 

Bugün denedim, sileceklerim düzelmiş, sorunsuz hareket ediyo ve siliyo :)

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 3 years later...

Herkese sağlıklı günler dilerim. Konuyla alakalı internetten araştırma yaptım ancak bulamadım. Malum İstanbulda ki kar yağışı sebebiyle komşum 3 gün önce aracımın sileceklerini dışarıdan manuel olarak havaya kaldırmış. Önce gördüğümde şok olup arabanın başına indim ( Manuel olarak kaldırmak mümkün değil diye ) silecekleri mi kırdı diye kontrol ettim ancak bir şey yoktu çok şükür ki. Silecekleri park konumunda kaldırmak mümkün değil kaput engel oluyor. Bu adam cam üzerinde %15 yukarı itip ana kolları kurtardıktan sonra yukarı kaldırmış. Dün aracımı park ettikten sonra bende denedim ama hiç bir şekilde ne yukarı itiliyorlar nede havaya kaldırılıyorlar. 

Adam bunu nasıl yapmış, ne gibi bir hareketi ve işlemi var bunun bilen var mıdır. Sağ yolcu tarafı kıtı kıtına kaputa hafif sürterek kalkıyor, yolcu tarafı cm kalkmıyor. 🤔 Komşu silecekleri kaldırdıktan sonra bende kırdımı diye kontrol ederken baya yukarı aşağı dikine dibine hareket ediyordu silecekler.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Herkese sağlıklı günler dilerim. Konuyla alakalı internetten araştırma yaptım ancak bulamadım. Malum İstanbulda ki kar yağışı sebebiyle komşum 3 gün önce aracımın sileceklerini dışarıdan manuel olarak havaya kaldırmış. Önce gördüğümde şok olup arabanın başına indim ( Manuel olarak kaldırmak mümkün değil diye ) silecekleri mi kırdı diye kontrol ettim ancak bir şey yoktu çok şükür ki. Silecekleri park konumunda kaldırmak mümkün değil kaput engel oluyor. Bu adam cam üzerinde %15 yukarı itip ana kolları kurtardıktan sonra yukarı kaldırmış. Dün aracımı park ettikten sonra bende denedim ama hiç bir şekilde ne yukarı itiliyorlar nede havaya kaldırılıyorlar. 
Adam bunu nasıl yapmış, ne gibi bir hareketi ve işlemi var bunun bilen var mıdır. Sağ yolcu tarafı kıtı kıtına kaputa hafif sürterek kalkıyor, yolcu tarafı cm kalkmıyor. Komşu silecekleri kaldırdıktan sonra bende kırdımı diye kontrol ederken baya yukarı aşağı dikine dibine hareket ediyordu silecekler.

Hocam

İlk mesajda nasil yapilacak islemi anlatiyor

Denediniz mi ?
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• İletiler

• @pharmacisth iyi fiyat, hayırlı satışlar hocam
    • Verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi en kısa sürede servise uğrayacağım. 
    • İlk mesajınız olduğu için kendinizi tanıtmanız gerekiyor., neyse yine de cevaplamaya çalışayım., Evet danışmanın size söylediği gibi TDI motorda  trigerin değişim aralığı yıldan bağımsız olarak 120 bin km dir., fakat bu uygulamaya 2-3 sene öncesi daha yeni geçildi., danışmanın bunu da göz önünde bulundurması gerekir., ezbere iş yapmaması lazımdı., Yapmanız gereken bu çektiğiniz video ile beraber servise tekrardan bir götürmenizde yarar var., kontrol etsinler., motor soğukken yapıyorsa mümkünse mesai bitimine yakın aracı bırakın sabahtan motor soğukken kontrol edilsin., Sorun triger veya v kayışından kaynaklı ise komple set halinde değiştirmeniz sizi ilerde tekrardan motorun sökülerek 2.ci kez yüksek işçilik ücreti ödemekten kurtarır., Set halinde derken; triger kayışı seti ve V kayışı + olarak devirdaim pompası + antifiriz değişimi VW 'lerde devirdaim pompası kronik sıkıntılıdır., ne zaman arıza yapacağı belli olmayan bir parça 30 bin de bile sıkıntı çıkaran araçlar olabiliyor., devirdaim değiştirmeyip ilerde sıkıntı çıkardığında tekrardan aynı işçiliği 2.ci kez ödemek zorunda kalırsınız., 1.6 TDI motorda devirdaim pompası kayış tahrikli çalışır., Aracın 7 yaşında olduğunu da hesaba katarsak antifiriz artık ömrünü tamamlamıştır., alet ile ölçüm yaptğınızda donma koruması iyi gözükebilir fakat (korozyon koruması) 4-5 yıl sonra kötüleşmeye başlar.!! Tekrardan bi götürüp sese baktırmakta yarar var.. video kaydını ustaya dinletmeniz iyi olur..    
    • @Cengizz Hocam golf 7 ye direk takılmıyor diye biliyorum. Kodlama vb. İle takılıp takılmadığını forumdan bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim ( cihaz bileşen koruma kaldırılarak takılıyormuş). Bluetooth ve USB desteği var, android auto ve Apple CarPlay yok.  Geri görüş kamerası desteklemiyor.
  • Yeni Oluştur...