Mazot kokusu (kaçak)

Firatt35

Katılımcı Üye

İsim
Fırat
Araç
Golf 2014
Merhaba dostlar
Golf 7 1.6 tdi 2014 model araca sahibim. Otobanda hız yaptıktan sonra durunca mazot kokusu alıyorum. Açtım kaputu bi göz atayım dedim resimde gözüme çarpan parçada ıslaklık farkettim. Bu ne borusudur ne işe yarar ne yapmak gerekir. Desteğinizi rica ediyorum. Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• IMG_9730.jpeg
    IMG_9730.jpeg
    263.7 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:

Gösterdiğiniz nokta turbo bağlantı noktası. Sert plastikten yapılmış bir borudur. Kolayca söküp kontrol edebilirsiniz. Çatlak ya da kaçak varsa değiştirebilirsiniz. Fakat üst kapak civarında toplanmış o birikme sadece oradan çıkacak olan yakıt dumanı ile olacak iş değil. O bölgeyi temizleyip tekrar gözlemlemenizi tavsiye ederim.

Upvote 0
Merhaba dostlar
Golf 7 1.6 tdi 2014 model araca sahibim. Otobanda hız yaptıktan sonra durunca mazot kokusu alıyorum. Açtım kaputu bi göz atayım dedim resimde gözüme çarpan parçada ıslaklık farkettim. Bu ne borusudur ne işe yarar ne yapmak gerekir. Desteğinizi rica ediyorum. Teşekkürler.
Anladım. En kısa sürede detaylı kontrol edicem. İnternette araştırırken ismi külbütör diye geçiyor sanırım. Doğruysa satın alıp değiştirebilirim.

Ekli dosyalar

• IMG_9732.jpeg
    IMG_9732.jpeg
    68.6 KB · Görüntüleme: 6
Upvote 0
Merhaba dostlar
Yakıt geri dönüş hattını kontrol ettirin hocam, eski 1.6 tdi aracımında distbirütör kapağında mazot birikiyordu sorun geri dönüş hattından kaçan yakıtmış.

Upvote 0
Merhaba dostlar
bu gösterdiğin parça hortum turbo emişine bağlanan külbütör havalandırmasıdır.buradan yağ buharı sızıntı yapmış,koku bundan değildir.
eğer mazot kokusu var ise enjektörlerin geri dönüş hatlarında oringli bağlantıları var muhtemelen bunlardan birisi sızdırıyor olabilir .
tdi aracımda başıma geldi.baya bir kaçak oluşmuştu.parçayı geri yerine taktım şu anlık bir kaçak daha olmadı.ne olur olmaz diye takipteyim.

Upvote 0

Geri
Üst Alt