Lastik basınç abs kaygan zemin arıza ışıkları birlikte yanıyor

steacher

Yeni Üye
İsim
Steacher
Araç
Polo
Aracımda lastik basınç ABS kaygan zemin arıza ışıkları birlikte yanıyor, sanayiye götürdum sağ ön teker bilyasi değişti sensörler kontrol edil

Aracımda lastik basınç ABS kaygan zemin arıza ışıkları birlikte yanıyor,bilya değişti sensörler ve tesisat kontrol edildi ama düzelmedi,orjinal bilya takmak gerek dediler yada başka önerisi olan kimse varmı acaba

Aracımda lastik basınç ABS kaygan zemin arıza ışıkları birlikte yanıyor,bilya değişti sensörler ve tesisat kontrol edildi ama düzelmedi,orjinal bilya takmak gerek dediler yada başka önerisi olan kimse varmı acaba
Obd ye bağlandımı, o sırada hangi sensör arıza veriyordu, bunları öğrenmek lazım kesin bir şeye demek için

Bilya ile arıza ne alaka? Cihaza bağlayıp hata koduna bakılmadı mı? Yakın zamanda benim de aynısı oldu, bu durumda yokuş kalkış desteği de devre dışı kalıyor. Sanayide daha önce bakım yaptırdığım ustaya gittim, söz konusu sağ arka abs sensörünü değişti, arıza kodlarını sildi, sorun çözüldü. Aracı lifte kaldırıp cihazla tek tek tekerleri döndürerek abs sensörlerinin sinyal gönderip göndermediğini kontrol ederek yeni sensörü taktı. 270 TL muadil sensör, 500 TL aldı.

Tamirci duzeltemedi, elektrikçi ye gittim şimdi iki ışık daha yanmaya başladı EPC ve direksiyon yanında ünlem işareti,direksiyon sertleşti

Akü ölçülmüş mü, rahat marş alıyor mu? Konjektör (alternatörün ürettiği elektriği doğrutan eleman) kontrol edildi mi?

Geri
Üst Alt