Golf 8 trim sesi ve servis sorunu

BarisOzcan

Yeni Üye
İsim
Barış
Araç
Golf MK8 impression
Merhabalar, 2022 golf 8 impression araca sahibim. Aşağıdaki videodaki gibi yol şartları, vites, hızdan bağımsız olarak yaklaşık 2000devir ve sonrasında gaza basınca ses çıkıyor. Aracın garantisi devam ettiği için geçtiğimiz dönemde Eskişehir’deki VW yetkili servisi olan Asil oto ya aracımı bıraktım. Ses düzeldi dediler aldım ve değişen hiç bir şey yoktu. Tekrar götürdüğüm de ise 3 gün aracı yatırdılar ve sorunun kaynağını bulamadıklarını zaten kamera takılmış araca diye söylenmeye başladılar. Ben de konuyu büyüterek doğuş otoya durumu anlatır şekilde şikayette bulundum. Doğuştan yetkili gönderildi ve ses seviyelerinin normal olduğu şeklinde sözlü bir dönüş yaptılar. Yani söylenene göre gelen ses normalmiş.
Böyle bir tutumu beklemiyordum ve artık şu iğrenç ses yüzünden araç kullanmaktan zevk almaz oldum. Ya aracı satacağım ya da bu sesi bir şekilde çözmem gerekiyor.
Sizler de serviste bu tarz olaylarla karşılaştınız mı? Böyle bir trim sesi ile önceden karşılaştınız mı ve çözebildiniz mi?
Bu arada ses sürücü koltuğu sol ön taraftan geliyor. Sesi bulabilmek adına, ön konsol tüm terimleri söktüm, kapı döşemesini söktüm, katlanır aynayı söktüm ama hiç birinden gelmiyor ses.
Sonuç bulamazsam sarı siteye 1 adet daha Golf 8 ilanı eklenmiş olacak 😄
Video 1
Video 2

Son düzenleme:

Videolarda duyduğum sese benzer ses benim arabadan da geliyor. Gaza basıldığında, ama belli bir aralıkta gaza basınca, motorun titreşimiyle ön konsolda, multimedia ekranının arkasında, o iç kısımda bir şeyler titriyor. Bakıma gittiğimde sormayı düşünüyorum, yapabileceklerini söylerlerse o zaman düşünürüm. Ben açıkçası servislere de çok güvenmediğimden yapacağım derken iyice batırabilirler diye de çekiniyorum.

Upvote 0

Benim aracımda da bozuk yollarda ses geliyor gerçekten can sıkıcı durum özellikle soğuk havalarda artıyor.

Upvote 0
Videolarda duyduğum sese benzer ses benim arabadan da geliyor. Gaza basıldığında, ama belli bir aralıkta gaza basınca, motorun titreşimiyle ön konsolda, multimedia ekranının arkasında, o iç kısımda bir şeyler titriyor. Bakıma gittiğimde sormayı düşünüyorum, yapabileceklerini söylerlerse o zaman düşünürüm. Ben açıkçası servislere de çok güvenmediğimden yapacağım derken iyice batırabilirler diye de çekiniyorum.
Kesinlikle dokundurmayın derim servisler kasap dolu

Upvote 0
Hocam kendimde bakımcıyım sese hassas olmamak elimde değil. Ses açıkken bile ala bu ses geliyor mı diye müziğin sesini kapatıp bunu dinliyorum.😄 sesin seviyesi videodan kaynaklı düşük çıkmış olabilir
Offff meslek hastalığı. Allah sabır versin kardeşim.

Upvote 0
Hocam servis benden ön konsoldaki trimleri sökmek için saçma sapan bir para istedi. Ben de sonrasında kendim söktüm ve parçalar bağlı değilken bile ses kesilmedi maalesef

Upvote 0

Geri
Üst Alt