Golf Tavan Ambiyans Aydınlatma

Maywen

Üye
İsim
Egemen
Araç
Golf 5
Arkadaşlar merhaba, Golf 5 Comfortlinelarda tavanda farlar açıldığında yanan 2 adet kırmızı ambiyans var. Benim aracım Midline olduğu için yok ancak üzerinde ampul için olan soket hazır. Kendim bu soketi kullanarak yapmak istiyorum ancak ampullerin kaç W olması gerektiğini bulamadım tek bildiğim T5 ampul olduğu. Konu hakkında bilgisi olan var mı? İnternetten bulduğum fotoğrafları ekliyorum.

111.png2222.png

O kirmizi isik ambians aydinlatma degil ki

Ekli dosyalar

• IMG_7052.jpeg
    IMG_7052.jpeg
    169.5 KB · Görüntüleme: 40
Arkadaşlar merhaba, Golf 5 Comfortlinelarda tavanda farlar açıldığında yanan 2 adet kırmızı ambiyans var. Benim aracım Midline olduğu için yok ancak üzerinde ampul için olan soket hazır. Kendim bu soketi kullanarak yapmak istiyorum ancak ampullerin kaç W olması gerektiğini bulamadım tek bildiğim T5 ampul olduğu. Konu hakkında bilgisi olan var mı? İnternetten bulduğum fotoğrafları ekliyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 75238Ekli dosyayı görüntüle 75239
Golf 5 ve 6larda oraya mantar LED denen ledle yapanlar vardı bu işlemi. T5 oraya büyük gelecektir

Golf 5 ve 6larda oraya mantar LED denen ledle yapanlar vardı bu işlemi. T5 oraya büyük gelecektir
Mantar led ile yapanlarin aydinlatmasi nasil oluyordu hatirliyor musunuz acaba?
Bu ampullerden almayi planliyordum ama bunlar fazla mi buyuk gelir ki oradaki alan yeterli gibi gelmisti gozume..
IMG_0473.jpeg

Mantar led ile yapanlarin aydinlatmasi nasil oluyordu hatirliyor musunuz acaba?
Bu ampullerden almayi planliyordum ama bunlar fazla mi buyuk gelir ki oradaki alan yeterli gibi gelmisti gozume..
Ekli dosyayı görüntüle 75243
Vallahi hatırlamıyorum ya ama mk6 yeni çıktığı zamanlarda bu işlem moda idi :) o zamanın ambiyans anlayışı vites üstüne vuran kırmızı soft ışıklar idi. Işığı yayan değil de uzağa noktasal vuran bir LED gerek. Mantar LED diye aklımda kalmış açıkçası. Elektrikçilerde falan rahatlıkla bulunur, takarken bacağına direnç eklemekte fayda var. Bir yapım konusu bulursam eklerim buraya

Vallahi hatırlamıyorum ya ama mk6 yeni çıktığı zamanlarda bu işlem moda idi :) o zamanın ambiyans anlayışı vites üstüne vuran kırmızı soft ışıklar idi. Işığı yayan değil de uzağa noktasal vuran bir LED gerek. Mantar LED diye aklımda kalmış açıkçası. Elektrikçilerde falan rahatlıkla bulunur, takarken bacağına direnç eklemekte fayda var. Bir yapım konusu bulursam eklerim buraya
O zamanlarda daha kucuktum o modayi yeni yeni yakalamaya calisiyorum😅. Yarin elektrikci yolu gozuktu o zamanbana bir gidip konusayim. Mantar ledi o plastik parcanin icinde birakarak montaj yapsam belki fazla yaymadan odaklayabilir. Tesekkur ederim

T5 ampül istenen renklerde bende var . kadran aydınlatmalarında bu ampül kullanıyor .
Dediginiz T5 ampulun linkini atabilir misiniz acaba, yerine tam oturuyor mu? siz kendiniz mi satiyorsunuz tam anlayamadim kusura bakmayin…

Kendim satıyorum istanbulda iseniz 2 adet ücretsiz verebilirim .toplu almıştım çinden.linkini hatırlamıyorum.izmir sanırım kargoda yapabilirim

Kendim satıyorum istanbulda iseniz 2 adet ücretsiz verebilirim .toplu almıştım çinden.linkini hatırlamıyorum
Maalesef Izmirdeyim hocam çok tesekkur ederim yinede… Musait oldugunuzda fotografini atabilir misiniz ona benzer bir T5 bakayim bende. Direnc kullanma derdim kalmaz diye zannediyorum

T 10 gibi oturduğu soket var resimleri ekte
Hocam bu uyuyorsa birkac mesaj yukarida fotografini paylastigim led var oda uyar diye tahmin ediyorum. Trendyoldaki ledlere baktim ancak sizinkinden bulamadim haliyle

Geri
Üst Alt