Abs - kırmızı ünlem ve start stop hatası

serhatorak01

Yeni Üye
İsim
Serhat
Araç
Golf 7
2013 golf 7 1.2 manuel aracımda 2 gündür arabayı çalıştırınca abs ve kırmızı ünlem sönmüyor ve start stop hata diyor. biraz ilerleyince abs sönüyor ama kırmızı ünlem kalıyır ve start stop çalışmıyor neyden yapar acaba akü olabilir mi? Akü ne zaman değiştiği bilinmiyor

Bu şekilde;

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-04-19-21-33-32-726_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_2024-04-19-21-33-32-726_com.whatsapp.jpg
    42.3 KB · Görüntüleme: 8
Upvote 0
Aküden olma ihtimali çok yüksek.

Upvote 0
Ben 1.6tdi varta takmıştım memnunum.Kodlama yapılmadı aynı Volt akü takılırsa gerek yok.

Upvote 0
Seyrek ve kısa sürüşlerde akü kapasitesi ve gerilimi düşmüş olabilir. Bir süre start-stop'u kapalı kullanın. Akü eskimişse değişim gerekebilir. Ben olsam harici bir yerde 10-15 saat şarj edip denerdim. Yine aynı sorunu yapıyorsa o zaman değişim gerekir. En azından ikame/farklı bir akü ile aynı sorun oluyor mu denenebilir. Bir de arıza kodlarına bakmak lazım. Geçen günlerde benim arka sağ abs arızası oluşunca yokuş kalkışı da devre dışı bırakmıştı. Sonunda sensörü değiştirdim (işçilik+parça 500TL), hataları sildirdim normale döndü.

Upvote 0
Seyrek ve kısa sürüşlerde akü kapasitesi ve gerilimi düşmüş olabilir. Bir süre start-stop'u kapalı kullanın. Akü eskimişse değişim gerekebilir. Ben olsam harici bir yerde 10-15 saat şarj edip denerdim. Yine aynı sorunu yapıyorsa o zaman değişim gerekir. En azından ikame/farklı bir akü ile aynı sorun oluyor mu denenebilir. Bir de arıza kodlarına bakmak lazım. Geçen günlerde benim arka sağ abs arızası oluşunca yokuş kalkışı da devre dışı bırakmıştı. Sonunda sensörü değiştirdim (işçilik+parça 500TL), hataları sildirdim normale döndü.
Bugün bakıldı 10 11 tane arıza kodu vardı o yüzden aküden şüplendim daha 1 ay önce experde hiç bir arıza kodu yoktu çünkü.

Upvote 0

Geri
Üst Alt