Motor bloğu üzerinde sızıntı :(

1.2 TSI'larda triger zincir olduğundan 180k doğru olabilir. Hatta sanayide bir usta bana değişmiyor bile dedi.;)
Benim ki de 100k ya yanaştı. Tevellüdü 2011:)

Teşekkür ederim. Servisten ve birkaç ustadan fiyat alayım o halde.
Kocaeli’deyim. Tavsiye ettiğiniz bir yer varsa konuşayım
Ekip oto var izmitte, sahibi “Ertan Bey” ark otonun eski usta başisiydi yetkili servis tadinda is yaparlar

1.2 TSI'larda triger zincir olduğundan 180k doğru olabilir. Hatta sanayide bir usta bana değişmiyor bile dedi.;)
Benim ki de 100k ya yanaştı. Tevellüdü 2011:)
Benim aracım kayış olanından cjz kodlu. Sanırım sizin cbz olan zincirlerden. Cjz içinde ilk başta 180.000 km diyorlardı, sonrasında yaşa bakılmaksızın 120.000 km diye belirtiyorlar. Ama bana riskli bir km geliyor.

1.2 tsi araçlarda Triger değişimi kaç km’de yapılmalı ?
Servis bir ara 180bin km diyordu..

Araçlarda en önemli noktalardan olan trigeri set olarak değişim her zaman önemli, günümüz şartlarına göre ve yedek parçanın eskisi gibi kaliteli olmadığını düşünürek 4 yıl yada 90bin km deviren bir aracın trigeri set olarak değişmeli...

Bakarsan bağ olur bakmazsan dağ olur araçlara bakalım en dip yıl ve km beklemeye gerek yok değiştirmelisin...

"Değiştirmeli miyim ?" sorusu aklınıza düştüyse, değiştirmeden rahat edemiyorsunuz.
2015 model 1.2 TSI aracımın triger setini, 9 yaşında 156 bin km'de yetkili serviste değiştirdim. Aracı sıfır almıştım, geçmişi ile ilgili aklımda soru işareti olmadığından ve servisin 180 bin km muhabbetinden dolayı değişim için çok acele etmedim.
Sonuç olarak eski triger kayışında gözle görülür, bariz bir çatlama, sertleşme, parçalanma durumu yoktu. 180 bine kadar rahat götürürmüş ama 10-15 bin lira ile işi çözmek varken 100-150 binlik risk pek akıl karı değil.

Ekip oto var izmitte, sahibi “Ertan Bey” ark otonun eski usta başisiydi yetkili servis tadinda is yaparlar
Teşekkür ederim tavsiye için.
Ben İzmit Sanayi’de Vag Teknik Servis ile anlaştım. Sanayide Egzoz Garajı diye bir yer var. Sahibi Serkan Bey tavsiye ile gidiyorum.
Yarın ben de tecrübelerimi paylaşırım

Teşekkür ederim tavsiye için.
Ben İzmit Sanayi’de Vag Teknik Servis ile anlaştım. Sanayide Egzoz Garajı diye bir yer var. Sahibi Serkan Bey tavsiye ile gidiyorum.
Yarın ben de tecrübelerimi paylaşırım
Umarım sente ayarı düzgün yapılır.
Çok kritik çünkü, bir diş kaysa motor çalışma düzeni bozuluyor. Titreşim ve vuruntu yapıyor.

Teşekkür ederim. Servisten ve birkaç ustadan fiyat alayım o halde.
Kocaeli’deyim. Tavsiye ettiğiniz bir yer varsa konuşayım
Şahin Otomotiv İzmit
Vag Technic Service İzmit
Bu 2 sini tavsiye edebilirim.

Edit: Yeni gördüm mesajınızı zaten anlaşmışsınız :)

Arkadaşlar herkese merhabalar, kazasız belasız sürüşler.
Konuya bir güncelleme yapalım.
Ben aracı İzmit Sanayi Sitesi’nde Vag Teknik Servise yaptırdım. Triger ve devir daim pompa değişimi yapıldı. Motor soğutma sıvısı yenilendi. Ayrıca bujiler, filtreler ve motor yağı da değiştirildi.
Çalışan genç çocuklar gayet bilgili ve başarılı. Gerektiği zaman Yusuf Usta da müdahalede bulundu. Tavsiye ile gitmiştim buraya. Çok da memnun kaldım.
En son kontroller yapıldıktan sonra aracımı aldım.
Sorun çözülmüştür. Aracın gidişi bile farketti.
Allah sizleri de işiniz düştüğünde iyi bir ustaya denk getirsin.
Güncel olarak fiyatı da vereyim. Bu işlemler için 14500 tl ödeme yaptım. Yetkili serviste 24bin lira civarı bir fatura çıkartırlardı diye düşünüyorum.

Geri
Üst Alt