Alınacak parçaların Kodları Hk.

ufuk05

Yeni Üye
İsim
Ufuk
Araç
Skoda Superb III
Merhaba Arkadaşlar ;
Aracım 2020 model 1.6 tdi. Almak istediğim parçalarla ilgili yurtdışı forumlarda aynı bcm ve gateway sahip araçlar buldum yanlız araçlar 2019-2020 model 2.0 tdi . Vcds den aldıkları listedeki lane asist, acc vs kod parçalarını servise sordum bu kodlu ürünler Türkiye ye gelmiyor fiyat bilgisi yok dediler. 1.6 tdi Super b yeni kasa aracına Türkiye de takılan paylaşımda lane assist gördüm kodu sorguladığımda passatta kullanılan ürün çıkıyor. Servise sorduğumda yanlış parça taktırırsan alt yapıya komple zarar verebilirsin dedi. Aşırı derece bilgi kirliliğim oluştu. Tam aracıma uygun parçayı bulmak konusunda nasıl yol izlemeliyim. ETka programından BCM ve Gateway kullanıldığı zamana denk gelen parçalarımı bulmaya çalişmaliyim. Tam olarak nasıl bi yol izlemeliyim veya siz nasıl bi yol izliyorsunuz. Birde yorumlarda lane asist de a kodlu ürün olursa yaya tanıma olmaz b yi seçmelisin vs buna benzer yorumlar var .Parçaların sahip olduğu özelliklerini paylaşan bi site varmı, deneyimlemi bu bilgilere sahip olunuyor

Merhaba,
Sipariş vermek istediğiniz ürün sizin şasi numaranız üzerinden sorgulandığında eğer araç donanımında o ürünü vermiyorsa aracınız üzerinden sipariş edemezsiniz, yani servis o parcayı sistem üzerinden göremez. Orjinal fabrika çıkışlı araçta sizin istediğiniz parça kullanılmışsa o araç üzerinden sipariş edilebilir. Parça kodunu bilmeniz yeterli değil. Tabi söylediğim tüm parçalar için geçerli değil ama genel olarak böyle.

Serviste aynı şeyi söyledi. Anca o paketin ekstra donanımında varsa o parçayı görebiliriz dediler. Ekstra donanımda varsa bile arabayı sipariş ederken eklenir araç bize gelir sana teslim edilir. Şimdi sipariş verirsen montajını biz yapmıyoruz dediler. Etka ya bakıyorum benim araca uygun acc 3Q0 ile başlıyor. Yurtdişi sitelerden aynı bcm ve gateway ait araçların acc leri 5Q0 başlıyor kodların tamamı farklı Türkiyede skoda konusunda retfofit konusunda benim gibi meraklısını yok yada ben bulamadım. İyice kafa karışıklığı oluştu. Veri olarak bu parça senin aracına tam uyumludur diyebileceğim bi kanıtım oluşamadı.

3Q0 907 550 B acc kullanım tarihleri 08.07.2019 - 23.11.2020
benim aracın BCM ve Gateway kullanım tarihleri 08.07.2019 - 20.07.2020 tarihleri çok güzel uyuşuyor. Araç donanımında acc olmadığı için servis bu kodlu ürün için cevap veremedi. Yabancı ülkelerde aynı BCM ve Gatewayde kullanılan acc kodu 5Q0 907 572 R. Türkiyeye gelmeyen ürün kodlarından biri bu.Gözümü karartıp 3Q0 907 550 B mi almalıyım yada hazir 2.0 tdi takılı olduğunu öğrenmişsin. Araştır 5Q0 907 572 R mi bulmalıyım. Çözemedim.Tabi arkasından lane asist kör nokta vs diğer parçalar var onlar ayrı muamma. Türkiyede retfofit olarak makyajlı kasa super b ye passatta kullanılan L kodlu lane takmışlar :unsure::unsure:

Ekli dosyalar

• acc.png
    acc.png
    68.1 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
İstediğiniz parçalar konusunda çok ayrıntılı bilgiye sahip değilim ancak sizinde dediğiniz gibi parçaları getirtseniz bile montajını servis yapmaz. En sağlıklı yol istediğiniz parçaları orjinal araç donanımı ile gelen bir araç bulup o araç üzerinden sipariş vermeniz, montajınıda dışarda bir yerde yaptırmanız.
Ben çok daha basit bir ürün olan 9.2 “ ekran orjinal çerçeve sipariş edebilmek için iki aya yakın araştırdım elimde ki bütün parça numaralarını farklı vw servislerinde sorgulatmama rağmen hiç birinde parça görünmüyordu bile, parçanın genel kodu 5G818728A olarak geçiyor ama bu kod ile ürünü sipariş edemiyorsunuz. Sonrasında memleketim de vw servis müdürü arkadaşım ondan rica ettim parçanın Tr deki kodu 5G1 819 728 AH EVO olarak geçiyor, sipariş etmek isteseniz havalandırma difüzörü ile beraber geliyor ve fiyatı 8.500 ₺ böyle garip bir durum anlayacağınız.
Sonuç olarak eğer sıfır araç alacaksanız aklınızda ki donanım vs ne varsa paraya kıyıp fabrika çıkışlı orjinal sipariş etmek gerek yoksa sonrası parçası ayrı sorun ustası ayrı sorun, sök tak vs vs.

Merhaba Arkadaşlar ;
Aracım 2020 model 1.6 tdi. Almak istediğim parçalarla ilgili yurtdışı forumlarda aynı bcm ve gateway sahip araçlar buldum yanlız araçlar 2019-2020 model 2.0 tdi . Vcds den aldıkları listedeki lane asist, acc vs kod parçalarını servise sordum bu kodlu ürünler Türkiye ye gelmiyor fiyat bilgisi yok dediler. 1.6 tdi Super b yeni kasa aracına Türkiye de takılan paylaşımda lane assist gördüm kodu sorguladığımda passatta kullanılan ürün çıkıyor. Servise sorduğumda yanlış parça taktırırsan alt yapıya komple zarar verebilirsin dedi. Aşırı derece bilgi kirliliğim oluştu. Tam aracıma uygun parçayı bulmak konusunda nasıl yol izlemeliyim. ETka programından BCM ve Gateway kullanıldığı zamana denk gelen parçalarımı bulmaya çalişmaliyim. Tam olarak nasıl bi yol izlemeliyim veya siz nasıl bi yol izliyorsunuz. Birde yorumlarda lane asist de a kodlu ürün olursa yaya tanıma olmaz b yi seçmelisin vs buna benzer yorumlar var .Parçaların sahip olduğu özelliklerini paylaşan bi site varmı, deneyimlemi bu bilgilere sahip olunuyor

Merhaba, Ebay,de bulabilirsin aracının modelini sorgulayarak ama Türkiye’deki eBay de var mı bilmiyorum. Ben modelini sorguladım resimdeki uyumlu

Ekli dosyalar

• IMG_1107.png
    IMG_1107.png
    600.9 KB · Görüntüleme: 12
İstediğiniz parçalar konusunda çok ayrıntılı bilgiye sahip değilim ancak sizinde dediğiniz gibi parçaları getirtseniz bile montajını servis yapmaz. En sağlıklı yol istediğiniz parçaları orjinal araç donanımı ile gelen bir araç bulup o araç üzerinden sipariş vermeniz, montajınıda dışarda bir yerde yaptırmanız.
Ben çok daha basit bir ürün olan 9.2 “ ekran orjinal çerçeve sipariş edebilmek için iki aya yakın araştırdım elimde ki bütün parça numaralarını farklı vw servislerinde sorgulatmama rağmen hiç birinde parça görünmüyordu bile, parçanın genel kodu 5G818728A olarak geçiyor ama bu kod ile ürünü sipariş edemiyorsunuz. Sonrasında memleketim de vw servis müdürü arkadaşım ondan rica ettim parçanın Tr deki kodu 5G1 819 728 AH EVO olarak geçiyor, sipariş etmek isteseniz havalandırma difüzörü ile beraber geliyor ve fiyatı 8.500 ₺ böyle garip bir durum anlayacağınız.
Sonuç olarak eğer sıfır araç alacaksanız aklınızda ki donanım vs ne varsa paraya kıyıp fabrika çıkışlı orjinal sipariş etmek gerek yoksa sonrası parçası ayrı sorun ustası ayrı sorun, sök tak vs vs.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    402.8 KB · Görüntüleme: 10
Etka sorgusunda fotoğrafı ekledim.5g1 ve 5g2 olarak ürün kodları 5g8 olarak çıkmadı.Serviste azıcık ilgilenseler görselden kodunu bulabilirlermiş

tarihlerine bakılırsa 2015 - 2019 yıllarında üretilen skoda superb modellerine uygun gibi gözüküyor. onlarda premium paket yoktu style paketi vardı.Bcm leri farklı

Teşekkürler. konu hakkında forumda yetkin arkadaşlar vardır, mutlaka yardımcı olacaklardır. uyumlu parca kodlarına bir şekilde ulaşılır eğer orjinal ürün istiyorsanız sipariş etmek biraz sıkıntı olabilir. parca kodlarına ulaşamazsanız tekrar yazın arkadaşımdan rica eder buluruz.

👍

Ekli dosyalar

• IMG_1108.png
    IMG_1108.png
    467.5 KB · Görüntüleme: 5
  • Beğen
Tepkiler: RKR

Etka sorgusunda fotoğrafı ekledim.5g1 ve 5g2 olarak ürün kodları 5g8 olarak çıkmadı.Serviste azıcık ilgilenseler görselden kodunu bulabilirlermiş
Servise gittiğiniz de sizin sorununuza çözüm bulmak yerine, bir an önce başımdan nasıl gönderirim gibi devlet memuru yaklaşımı olunca çözüm bulamıyorsunuz maalesef. :)

Geri
Üst Alt