Golf 7 DSG Optimizasyon Yazılımı

Slayer

Üye
İsim
Osman
Araç
Golf 7 1.2 tsi
Selamlar,

2015 Golf 7 aracıma bugün ağır bakımlarını yaptırdığım yerde DSG optimizasyon yazılımı yaptıklarını ilettiler. Uzun zamandır aklımda olan bir konuydu. 1'den 2 ye 5 Kmde geçiş yapıyordu, yavaşlamalarda 2 ile devam etmeye çalıştığından çok hantal kalıyor çoğu zaman manuel kullanmam gerekiyordu. Verdikleri fiyat makul geldi yaptırdım. Araçta ciddi fark oldu. 14 Km 'de 2. vitese geçip, 11 Km'de 1. Vitese düşüyor. Aracın tepkimesi değişti daha tatlı bir sürüş oluştu. Yazılımın mekatronik karta yapıldığını ilettiler. Yaptırmak isteyenler için tavsiye ederim.

Kısa bir video çektim ekledim.

Bu iyi diyorlar kötü de diyorlar ama şüphede kalıyoruz benim aklımda var servis diyor orijinalden devam edin dışarıda bakıyorsun iyi diyorlar yazılımcılar bana 3.5 fiyat verdiler tek yazılım

Bu iyi diyorlar kötü de diyorlar ama şüphede kalıyoruz benim aklımda var servis diyor orijinalden devam edin dışarıda bakıyorsun iyi diyorlar yazılımcılar bana 3.5 fiyat verdiler tek yazılım
Bir zararı olduğunu düşünmüyorum. Manuel'de kullanırken 12-14 Km hıza ulaştığımda zaten araç bir sonraki vitesi istiyor. Yazılımla bu süreç otomatikleşmiş oluyor.

Ne kadar büyük fitesle giderseniz yakıt tüketimi düşük olur ben çok sıkışık trafikte vitesi sağa itip manuel kullanıyorum bence yakıt tüketimi artar

Yazılmlarınızı oynatmayın.
1. Vitesten 2. Vitese geçişteki yarım debriyajı ortadan kaldırarak. Kararsızlığı yok edip net sonuçlar veriyor. Bir çok video var nette. Bende düşünüyorum. Kavramanın ömrünü uzatacağına inanıyorum.
Sarf malzeme sonuçta. Alman erken bitirtçek ki malzemeci kazansın. Servis taksın servis kazansınn

1. Vitesten 2. Vitese geçişteki yarım debriyajı ortadan kaldırarak. Kararsızlığı yok edip net sonuçlar veriyor. Bir çok video var nette. Bende düşünüyorum. Kavramanın ömrünü uzatacağına inanıyorum.
Sarf malzeme sonuçta. Alman erken bitirtçek ki malzemeci kazansın. Servis taksın servis kazansınn
Bu yazılımları biz yapıyoruz zaten yüzlerce araca uyguluyoruz, vites geçişleri hız/pedal konumu=mevcut vites>sonraki vites veya alt vites olarak çalışır. Teknik olarak sürüş profiline uygun olarak optimize edilmiştir zaten bizede yaptırıyor müşteriler. Üretici kararsız bu vites diyerek 10 sene dq200, dq200mqb ve dq200g2 yazılımlarında bunu planlayamamış olamaz değil mi. Bir kavrama 1 günde bozulmuyor tamamen sürüş profilinize bağlı bozuluyor. Gaz pedalına %80 basarak araç kullanmayı denediniz mi 1>2 kaç km hızda geçiyor sizce
örnek olarak izleyelim arkadaş 0-100 denerken dip gaz yapıyor s/d fark etmez geçiş hızı farklıdır. ama siz arabayı tin tin ağır ağır kaldırırsanız tork ihtiyacından 2. vitese geçer. Siz bu hesaplamayı kaldırarak dsg'nin ömrünü uzatmak yerine sürüş profilinizi değiştirirseniz bu tarz bir sorun olmayacak zaten.

Paranızı harcamaya yer arıyorsanız güzel bir seçenek istanbul içi uygulayabiliriz. Yurt dışı için hollanda, amerika, almanya, mısır, ürdün, ırak gibi ülkelerde anlaşmalı servislerimiz var yardımcı olurum.

İşte aradığım cevap. Her daim %80 ile kaldırmak zor oluyor. Denedim çok net geçişler. Patinaja binip yine yoruyor kavramayı.
Bir japon değil işte lanet şey.
uğrayacağım bir gün

Geri
Üst Alt