Golf 8 1.0 tsi yağ sıcaklığı göstergesi

Lordking03

Yeni Üye
İsim
Abdullah
Araç
Golf 8
Merhaba 2022 model golf sahibiyim. 2 3 gündür araç yağ sıcaklığı göstergesi abuk sabuk bir ileri bir geri rakamlar olacak şekilde git gel yapıyor. Daha önce aracı çalıştırdıktan bir süre sonra sabit 90 derece bandında ufak tefek değişimlerle duruyordu. Şimdi 50 den 60a 70 e hızlı bir şekilde gidip geliyo bazen sıfırlıyor. Bu hatayı alan var mı? Sebebi yazılımsal mı ?

Merhaba 2022 model golf sahibiyim. 2 3 gündür araç yağ sıcaklığı göstergesi abuk sabuk bir ileri bir geri rakamlar olacak şekilde git gel yapıyor. Daha önce aracı çalıştırdıktan bir süre sonra sabit 90 derece bandında ufak tefek değişimlerle duruyordu. Şimdi 50 den 60a 70 e hızlı bir şekilde gidip geliyo bazen sıfırlıyor. Bu hatayı alan var mı? Sebebi yazılımsal mı ?
Yazılımsal olabilir veya yağ sıcaklık sensörü arızalı olabilir.

Upvote 0
Yağ sıcaklığı zaten, hararet göstergesi gibi değil, 50 derecesen sonra çalışmaya başlar… arabanı zorlama durumuna göre 100 dereceye kadar çıkar bir amda yükselmesi normal… bir anda düşmez ama arabayı kapattıktan sonra harete göre daha hızlı soğur

Upvote 0
50 derece altında ''--'' yazar yani göstermez, eğer sürekli 50 ile ''--'' arasında gidip geliyorsa yağ 49 derece dolaylarındadır.

80 70 lerde iken birden ''--'' oluyorsa bir sorun olabilir baktırmak lazım.

Upvote 0
50 derece altında ''--'' yazar yani göstermez, eğer sürekli 50 ile ''--'' arasında gidip geliyorsa yağ 49 derece dolaylarındadır.

80 70 lerde iken birden ''--'' oluyorsa bir sorun olabilir baktırmak lazım.
Evet daha önce 80 90 sabit gidiyordu son 3 gündür falan 70 i görüyorum bazen hızlı bir şekilde geri geliyor - - oluyor sonra tekrar 50 60 70 gidiyor enteresan bir durum sensör kaynaklı gibi geldi banada. Pazartesi servise bir götüreceğim.

Upvote 0
Aracı pazartesi günü servise bıraktım perşembe oldu hala çözemediler. Sensörde hata yok diyorlar çözüm için distribütöre yazdık cevap bekliyoruz diyorlar. Daha önce hiç karşılaşılmamış bir durummuş 😔. Sonuç ne olur nasıl çözülür bilmiyorum

Upvote 0
Bunu sorma sebebim şu, benimde eski aracımda normalde hiçbir problem yoktu sonra aracı sanayide bakıma soktum soktuktan 4 5 gün sonra böyle özellikle motor ısındıkça yağ lambası kafasına göre disko topu gibi yanıp sönmeye başladı çözmek için 2 gün uğraştık en son başka ustaya götürdüm ustada yağı boşalttı gitti kendisi yağ ekledi ve sonra bana dedi ki sana sahte motor yağı kitlemişler ondan dolayı kafası karışmış dedi, buda böyle bir anımdı o yüzden sormak istedim, geçmiş olsun.

Upvote 0
Bunu sorma sebebim şu, benimde eski aracımda normalde hiçbir problem yoktu sonra aracı sanayide bakıma soktum soktuktan 4 5 gün sonra böyle özellikle motor ısındıkça yağ lambası kafasına göre disko topu gibi yanıp sönmeye başladı çözmek için 2 gün uğraştık en son başka ustaya götürdüm ustada yağı boşalttı gitti kendisi yağ ekledi ve sonra bana dedi ki sana sahte motor yağı kitlemişler ondan dolayı kafası karışmış dedi, buda böyle bir anımdı o yüzden sormak istedim, geçmiş olsun.
Araç daha 16.000 hocam. En son ağustos ayında yetkili servisse yağ bakımı yapılmış. Benden önceki sahibi yaptırmış yani.

Upvote 0
Araç daha 16.000 hocam. En son ağustos ayında yetkili servisse yağ bakımı yapılmış. Benden önceki sahibi yaptırmış yani.
Yetkili serviste sahte yağ kullanma ihtimal çok düşük, servis kaydına yinede bakın eğer bakım denildiği gibi serviste yapılmamışsa bir yağını değiştirin diğer türlü servis açıklığa kavuşturur diye temenni ediyorum.

Upvote 0
Merhaba ayni sorun 18.000binde 1.5etsi aracimda var bir anda 60tan 140a geri 70e abuk subuk degisiyor cozum bulabildiniz mi
Merhaba aracım 1 hafta serviste kaldı bir türlü bulamadılar hatayı. Sonra distribütör ile iletişime geçtiler. 2 gün öncede aracın yağ seviye sensörünü değiştirdiler ve sorun çözüldü. Şu an stabil çalışıyor. Direk servise bırakın hocam aracı.

Upvote 0

Geri
Üst Alt