Selamlar.. PLA 3.0 ve Ön arka orj. park sensör montajı hk.

ugrsa

Üye
İsim
Uğur
Araç
Golf 7
Herkese iyi ramazanlar diliyorum. Orijinal ön arka park sensörleri aldım ve yanında pla3.0 sensörler ile birlikte. Arka tampon’um da piyasa malı sensörler takılı sanırım orijinal yerlerine delmişler ancak iki milim büyük delikler onun için arka tamponu plastik macun ile kapatıp tekrar delmeyi düşünüyorum.

Size sormak istediğim şey PLA3.0 da sensörler nereye montajlı ? Hem ön iki Çamurluk hem arka iki Çamurluk da mı var?

Park sensörleri ve kablo yerleşimlerini gösteren bir bulamadım youtube da. Yani daha önce orijinal sensör montajlayan kimse video atmamış galiba.

Bana yardımcı olabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• IMG_8082.jpeg
    IMG_8082.jpeg
    371.4 KB · Görüntüleme: 54
  • IMG_8050.jpeg
    IMG_8050.jpeg
    126.1 KB · Görüntüleme: 52

Herkese iyi ramazanlar diliyorum. Orijinal ön arka park sensörleri aldım ve yanında pla3.0 sensörler ile birlikte. Arka tampon’um da piyasa malı sensörler takılı sanırım orijinal yerlerine delmişler ancak iki milim büyük delikler onun için arka tamponu plastik macun ile kapatıp tekrar delmeyi düşünüyorum.

Size sormak istediğim şey PLA3.0 da sensörler nereye montajlı ? Hem ön iki Çamurluk hem arka iki Çamurluk da mı var?

Park sensörleri ve kablo yerleşimlerini gösteren bir bulamadım youtube da. Yani daha önce orijinal sensör montajlayan kimse video atmamış galiba.

tüm park sensörleri tampon üzerine takılıdır hocam pla sensörleri tamponun yan kısımında bulunur.

Upvote 0
tüm park sensörleri tampon üzerine takılıdır hocam pla sensörleri tamponun yan kısımında bulunur.
Hocam merhaba az önce @Vagger_Boy un buradaki postunu inceledim arka ve ön tampon yanında bulunan pla sensörleri braketleri farklı. Bana göre sensörlerin içerisinde sadece iki tane farklı olan var ama toplamda 12 sensör var nasıl yapmak lazım bunu

Upvote 0
Hocam merhaba az önce @Vagger_Boy un buradaki postunu inceledim arka ve ön tampon yanında bulunan pla sensörleri braketleri farklı. Bana göre sensörlerin içerisinde sadece iki tane farklı olan var ama toplamda 12 sensör var nasıl yapmak lazım bunu
satıcı bir şablon vs göndermedi mi, satıcı ile konuşun bence.

Upvote 0

Hayırlısı olsun. Linke basıp dökümana ulaşabilirsiniz.

Upvote 0

Buda önceden açılmış bir konu. Sizde yorum yapmışsınız zaten. Bi göz atın belki işinize yarar.

Upvote 0
Şimdi yazıyorum ona hocam bir de son sorum bu park sensorlerini buzzerleri orjinalde nerede? nereye koymak lazım
bilgim yok hocam, yeni nesiller surrond şekilde veriyor park sensörünü o yüzden biri önde diğeri arkaya şekilde takılabilir belki ama detaylı bilgi sahibi değilim.

Upvote 0

On ve arka tamponlara ekstra 4 sensor takilir

Upvote 0
Arkadaşlar şunlar nerenin 😁 bu plastik ici bos soketler neresi icin kullanilacak ? Hic bi yerde cevabini bulamadim. 🥹AA1662A2-D272-473B-A590-60504BB67053.jpeg

Upvote 0
Arkadaşlar şunlar nerenin 😁 bu plastik ici bos soketler neresi icin kullanilacak ? Hic bi yerde cevabini bulamadim. 🥹Ekli dosyayı görüntüle 74104
Araştirmalarima göre;

1.turuncu olan iki kablo kadranin soketine ek yapılacak

2. Kahverengi ucunda yuvarlak olan şase

3. Gri olan rcd330 un arkasindaki sokete ek yapılacak sanirim.. (emin değilim bilgi verebilirseniz harika olur)

4. Yeşil siyahlı kablo nereye girecek hiç bir bilgi bulamadim.

Upvote 0
1) Turucu soket gateway 8 ve 18 numara
2) Gri olan star stop butonu 2 numara(tuşun beyaz ışığı için)
3) Yeşil siyah +12v
4) Gnd (şase)

Upvote 0
Yesil siyah sigortaya kutusuna gidecek
Kahverengi sase kablosu
Gri emin degilim
Turuncu twist kablo can hattina gidecek

O gordugunuz siyah konektorler bir yerlerden ek alabilmeniz icin konulmus. İlla kullanmak zorunda değilsiniz. Ama kullanirsaniz uçtaki pinler uyarsa kablo vs kesmenize gerek kalmaz

Upvote 0
1) Turucu soket gateway 8 ve 18 numara
2) Gri olan star stop butonu 2 numara(tuşun beyaz ışığı için)
3) Yeşil siyah +12v
4) Gnd (şase)
Hocam griyi nereden alacağim? Star stop dugmesinin soketinden mi? Bide rcd330 ekrana bişey giricek miyiz?

Yeşil siyah 12v nereden alacağzi?

Upvote 0

Yesil siyah sigortaya kutusuna gidecek
Kahverengi sase kablosu
Gri emin degilim
Turuncu twist kablo can hattina gidecek

O gordugunuz siyah konektorler bir yerlerden ek alabilmeniz icin konulmus. İlla kullanmak zorunda değilsiniz. Ama kullanirsaniz uçtaki pinler uyarsa kablo vs kesmenize gerek kalmaz
Sigorta kutusundan nereden 12v almamiz gerek acaba

Upvote 0

Geri
Üst Alt