Golf 7 aracım için spor yay önerisi alabilir miyim?

ilkaytlgt

Yeni Üye
İsim
İlkay
Araç
Golf 7 Comfortline 1.4 TSI
Merhabalar, 4.5 ay önce başladığım Golf serüvenimde bu konuda tecrübesi olan fikir verebilecek olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.
Öncelikle dün aracıma 18 İnç ET48 orijinal MSW jant taktım, fakat her şey çok ani geliştiği için önüme gelen fırsatı tepmek istemediğimden ötürü arabama istemeyerek 45 yanak lastik aldım. Aldığım lastikler 23 tarihli Goodyear Asymetric 5 225/45/18, lastikler neredeyse sıfırdı ve bende takımını 2 adet fiyatından daha ucuz bir miktara satın alma fırsatı bulduğum için bu şansı kaçırmak istemedim. Kısacası anlayacağınız üzere araba şuan biraz leylek gibi oldu ve bende hem yol tutuşa katkısı olması açısından aynı zamanda görünüşe katkısı olması açısından spor yay arayışı içerisine girdim fakat yay için kaç mm alacağımı, lastiklerim 45 yanak olduğu için bir sorun yaşayıp yaşamayacağımı, hangi markayı tercih etmem gerektiğini, hangi markanın kaliteli olduğunu ve hangi marka yaylarda beklediğimi bulabilirim bilmiyorum. Açıkçası arabanın çok alçalmasını ve konforunu çok fazla kaybetmesini istemiyorum ve kısıtlı bir bütçeye sahip olduğumu belirtmek isterim. Sizlerin de bir fikir belirtebilmesi için aracın resimlerini aşağıya bıraktım:

1.jpg4.jpg

Değerli yorum ve görüşlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

40 yanak lastikle eibach sportline hiç sırıtmıyordu çamurluk mesafesi vs çok iyidi ancak 45 yanak için -40mm lik eibach sportline biraz tereddütte kalır...

O yüzden eibach prokit tercih ederdim yerinizde olsam

40 yanak lastikle eibach sportline hiç sırıtmıyordu çamurluk mesafesi vs çok iyidi ancak 45 yanak için -40mm lik eibach sportline biraz tereddütte kalır...

O yüzden eibach prokit tercih ederdim yerinizde olsam
ben açıkçası 35mm düşünüyordum 40mm fazla gelir diye korkmaktayım.

Eibach prokitle baya görüntü kendini toplar. Başka marka düşünmezdim

Bende 18 almayı düşünüyordum bir ara ancak 18 de 40 yanak muhabbeti canımı sıktı 45 yanak ile 3.5cm yayla sürteceğini söyledi arkadaşlar , ancak sarı sitede bir ilan gördüm 3 cm düşürüyor belki sizin aracınızda o 0.5cm lik payla kurtarabilir eğer denerseniz mutlaka haber verin bende sizin kombinasyona geçebilir . St 3cm + 18'' 45 yanak lastik konfor etkisi vs ne olur bilmiyorum tabiki (şu an aracımda 17'' 45 yanak var + 2cm R line spor yay konfor olarak orjinalden hiçbir farkı yok ) IMG_7448.jpeg

gerçekten çok beğendim şuan fikrim değişti açıkçası tam istediğim gibi. Size bir sorum olacak: Apexi marka yay hakkında bir bilginiz var mı?
Apexi ve coilex adlı markalardan kesinlikle uzak durmalısınız sekme ve ciddi yol tutuş kaybı yaşanır . Kesinlikle eibach,voglant,hr ve racingline ürünleri ilk öncelik olmalı

Bende 18 almayı düşünüyordum bir ara ancak 18 de 40 yanak muhabbeti canımı sıktı 45 yanak ile 3.5cm yayla sürteceğini söyledi arkadaşlar , ancak sarı sitede bir ilan gördüm 3 cm düşürüyor belki sizin aracınızda o 0.5cm lik payla kurtarabilir eğer denerseniz mutlaka haber verin bende sizin kombinasyona geçebilir . St 3cm + 18'' 45 yanak lastik konfor etkisi vs ne olur bilmiyorum tabiki (şu an aracımda 17'' 45 yanak var + 2cm R line spor yay konfor olarak orjinalden hiçbir farkı yok ) Ekli dosyayı görüntüle 74063
18" ebatta 45 yanak ile 3cm lik yay kafi olacaktır . 40 yanakta sportline düşünülebilir ancak 45 yanak için problem yaratır davlumbazlara

18" ebatta 45 yanak ile 3cm lik yay kafi olacaktır . 40 yanakta sportline düşünülebilir ancak 45 yanak için problem yaratır davlumbazlara
17'' den 18'' e geçişte konforu korumak amaçlı denemek istiyorum şu anlık çok memnunum ilerisi için 3cm + 45 yanak güzel olabilir .

Merhaba 18 Msw jantlar ile 3.5 vogtland kullanıyorum, konforundan memnunum. Orijinale göre belli bir miktar konfordan kayıp oluyor sizin için konfor önemliyse. Çok çukurlu ve plastik kasislerin olmadığı bir yerde yaşıyorsanız bence çok rahatsız olmazsınız standart kasislerden rahatça geçiliyor altını vurmak falan pek mümkün değil.

Geri
Üst Alt