Golf 7 1.4 TSI bakım zamanı

@kaan27

Hocam bu motor su(antifiriz) kabının hali nedir böyle?

Dıştan durum malum!!
Birde içteki antifirizin durumu nedir ?

Durum dış+iç hiç iyi degil gibi

Sizde durum bu

Olması gereken durum bu (benim araç 6 yıl 2 aylık motor su kabı biometrik foto)Screenshot_2024-03-10-12-25-22-966_com.android.chrome.jpgIMG_20240310_122657.jpg

@kaan27

Dıştan durum malum!!

Sizde durum bu

Olması gereken durum bu (benim araç 6 yıl 2 aylık motor su kabı biometrik foto)Ekli dosyayı görüntüle 73920Ekli dosyayı görüntüle 73921
Ben aracı alalı 2 ay oldu benim önceki araç opeldi çekip atsam nutkunuz tutulur su boruları radyatör bile yeniydi bozulmamasına ragn yaşından ötürü değişim yapmıştım içerisinde antifiriz var ona dikkat ettim alırken birde bu kab sanırım 2 tıp var birisi böyle köyü İnternette baktimda birisi şeffaf içi

Son düzenleme:
@kaan27

Dıştan durum malum!!

Sizde durum bu

Olması gereken durum bu (benim araç 6 yıl 2 aylık motor su kabı biometrik foto)Ekli dosyayı görüntüle 73920Ekli dosyayı görüntüle 73921

Ben de bu gün kışlıkları söküp yazlıkları taktım. Yağını suyunu kontrol ettim sıkıntı yok. Araç 7 yaşında.

DSCN0139.JPG

DSCN0140.JPG

DSCN0098.JPG

Son düzenleme:
@hosmyy

Benim gibi cahil cühela işlere kalkışıp Würth ün motor temizleme spreyini kullanmayınca motor böyle pak tertemiz kalır tabi.

ben yaptım bir hata?

yapmaz olaydım.

würth sprey?

ilk uyguladığımda vayyyyy ultra baba oldu deyipte , daha sonra bu spreyin toz,kir e karşı yapısma etkisini x5 kat arttırdığını gördük bu spreyin

Hiç aksatmadan ay da 1 gün 15 dk mı ayırırım motor temizliği için.

Önce hava tutar, sonra temiz yağlı boya fırçası ile tozlu bölgeleri fırçalar, ulaşabildiğim her yeri nemli bezle silerim.

.

@hosmyy

Benim gibi cahil cühela işlere kalkışıp Würth ün motor temizleme spreyini kullanmayınca motor böyle pak tertemiz kalır tabi.

ben yaptım bir hata?

yapmaz olaydım.

würth sprey?

ilk uyguladığımda vayyyyy ultra baba oldu deyipte , daha sonra bu spreyin toz,kir e karşı yapısma etkisini x5 kat arttırdığını gördük bu spreyin
Maalesef öyle sprey motor temizleyicileri hiç iyi değil ilk gün güzel sonrasında toz alıyor brnim kullandığım malzeme kimyacı yapıyor burda sanayide eski aracım Opel 1 ay önce yıkanmış hali o motor

Geri
Üst Alt