Golf 8 alırken neye dikkat etmem gerekir

2022 model bir aracın 40.000 ve üzeri km'de olması normal mi sizce bu araç kiralama şirketlerinde veya başka amaçlar doğrultusunda kullanılmış olabilir mi ?

Son olarak Golf 8 almayı düşünüyorum alacağım araç 2. el olacak alırken mutlaka dikkat etmem gereken ayrıntılar konusunda tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

İyi forumlar

Aracın yanına işi bilen bir vag ustasıyla gitmeniz ve ustaya test sürüşü yaptırmanızda fayda var. Ve tam kapsamlı bir ekspertiz de önemli. Tarcanlar iyidir bu konuda.

2022 model bir aracın 40.000 ve üzeri km'de olması normal mi sizce bu araç kiralama şirketlerinde veya başka amaçlar doğrultusunda kullanılmış olabilir mi ?

Son olarak Golf 8 almayı düşünüyorum alacağım araç 2. el olacak alırken mutlaka dikkat etmem gereken ayrıntılar konusunda tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

İyi forumlar
Kesinlikle garantisi devam eden bir golf 8 alın aracın yazılımsal sorunları can sıkabiliyor garantiden halledersiniz direk.

İyi forumlar
2022 sonrası üretilen araçlarda arızaların çoğunluğu giderildi. Tahrik mili arızası ve vites seçici arızası dahil

İyi forumlar

Hoşgeldin alıcangolfolucanlord

https://www.golftutkusu.com/forum/72-tanisma-salonu/

2021 model ve 2022 model arasında ne gibi iyileştirmeler var. 2023 modellerin fiyatları aşırı uçuk, sizin tavsiyeniz hangi yönde olur tabi ki bakınca mantıklı olan 2022 model ama aralarında ne gibi fark var pek bilmiyorum. Bu konuyla alakalı hiç video veya bilgide bulamadım açıkçası.

İyi forumlar

Selamlar, alırken exper'e gidersiniz mutlaka. Orada tüm modüller kontrol edilecektir. Kokpitte bir uyarı yoksa sorun olacağını sanmıyorum. Golf8 den bu kadar korkulması bana göre algı maalesef. Sorunlar olmuştur, olacaktır da. Yine söylüyorum, Golf7 ve 7.5' de bagaja su alma , cam tavan çatlaması, otomatik vites sorunları, park manevra sorunları, devir daim pompa sorunları, enjektör sorunları ve bir çok kişinin başına gelen diğer sorunlar. Aldık ve kullandık. (2013 Model Golf7 Comfortline) Ne kadar sorun da yaratsa, kısmet işi birazda. 2022 model golf8 kullanıyorum ve memnunum. 23000 km oldu. Rahat olun.... Hayırlı olsun şimdiden.
İçiniz rahat edecekse 2019 model 15000 km araçlar var, 1460K yazmış, onu almalısınız. Kısmet işi bu işler...

2022 model ise halen garanti süresi devam ediyordur. periyodik bakımlarına hangi serviste yaptıysa gidip kontrol edilebilir. garanti süresi içinde ise gizli özelliklerinini de açılmamış olması gerekiyor, esenyurt doğuş öz açılmasını kabul etmiyor en azından benim bildiğim. ayrıca 40.000 km de çok fazla değil bende devamlı uzun yola gittiğim için 1,5 yılda 81.000 km yapmıştım. yeter ki servis bakımlı araç olsun, birde nereye park edilmiş sokak mı ? yoksa otopark mı onuda öğrenmek gerekir

2023 model araçlarda makyaj vari yenilikler geldi diye biliyorum, vites konsolunun pianoblack olması, multimedya yazılımının güncel olması ve bazı sorunlarının giderilmiş olması gibi, style versiyondan itibaren kol dayama kolçağının ve kapı kol dayamalarının deri kaplı olması gibi.

2021 model ve 2022 model arasında ne gibi iyileştirmeler var. 2023 modellerin fiyatları aşırı uçuk, sizin tavsiyeniz hangi yönde olur tabi ki bakınca mantıklı olan 2022 model ama aralarında ne gibi fark var pek bilmiyorum. Bu konuyla alakalı hiç video veya bilgide bulamadım açıkçası.

İyi forumlar
2021 aralık ayından sonra üretilen araçların multimedia işlemcileri değişti, multimedia ile yaşanan sorunların çoğu 21 modellerde oluyordu, tabii şuanda da sorun yaşayanlar olabiliyor yazılımsal olarak lakin 2022modellerde aracın medya ünitesi daha güncel bir donanıma sahip.
aynı zamanda ilk gelen golf 8lerin direksiyon logosu daha küçüktü , 2022 6. ay sonrasında güncel büyük logolu şekil ile değiştirildi eğer yanlış bilmiyorsam.

Dergi okurken multimedia hakkında gördüğüm bilgiyi de alt kısma resim olarak ekliyorum

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2024-03-04 105139.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-04 105139.png
    195.1 KB · Görüntüleme: 29
  • Ekran görüntüsü 2024-03-04 105252.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-04 105252.png
    408.9 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_2206.jpg
    IMG_2206.jpg
    226.6 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:
Merhabalar,

Öncelikle aracınızı kurumsal ve güvenilir bir ekspertize götürmeniz şart. Ekspertizdeki ustaların incelemeyi üstünkörü yapmadığından emin olmalısınız. Genellikle majör şeylere bakıp geçiyorlar. Sizin titiz davranmanız araç kontrol edilirken ustanın dikkatini dağıtmayacak şekilde kritik noktalarda sorular sormanız bence mantıklı olur. Usta test sürüşü yapsın ancak benim tecrübem her ustanın DSG'ye aşina olmadığı yönünde. Özellikle bazı firmalarda çırak bile olamayacak çocuklar yapıyor bu işleri. Dyno testi yaptırmayın. Yol testi iyi bir usta ile yeterlidir.

Aracın şahıs veya şirket kullanımında olup olmadığını 5664'e DETAY yazıp boşluk bırakıp aracın plakasını yazarak SMS ile öğrenebilirsiniz. Bu durumda araca ait kullanıcı bilgileri ve sigorta kayıtları çıkmış oluyor.

Araç yasadışı olarak, korsan taksi olarak kiralanmış da olabilir bu durumu maalesef kayıtlardan anlamamız mümkün değil. 2022'nin ilk çeyreğinde çıkmışsa 40.000km evet fazla ancak 1 yıllık 50.000km'de araçlar da gördüğüm için çok şaşırtıcı değil açıkcası. 2 yaşında bir araç ile düzenli olarak 15 günde 1 defa Ankara-İstanbul seyahati yaptığında, şehir içi kullanım 0 olsa bile km neredeyse 50.000'i buluyor.

Aracın bakımlarının serviste yapılıp yapılmadığını, yazılım atılıp atılmadığını da ekspertizden öğrenmeye çalışın. İyi niyet garantisi VW grubu için hayat kurtarıcı olabiliyor. Araç 40.000'de ise 2 servis bakımı geçirmiş demektir. Faturalarını isteyin.

Muayenede sorun çıkartabilecek, yangın tüpü, ilk yardım kiti vb. ürünlerin sahibinde kalmamasına dikkat edin. Yedek anahtarı muhakkak talep edin. Yoksa bunu pazarlık konusu yapın derim çünkü yedek anahtar arabanın bir parçasıdır. Aynası eksik araba almadığınız gibi anahtarı eksik araba da almayın.

Unutmayın ikinci el araç almak her zaman risktir. DSG'li araç ekstra bir risktir.

Kendi tecrübeme dayanarak şunu diyebilirim ki; üst paket ikinci el almaktansa düşük paket sıfır almak kafa rahatlığı açısından daha mantıklı olabiliyor. Bu tabii ki sizin bütçeniz ile alakalı.

Kafanıza takılan başka bir husus olursa sorun.

Çok teşekkürler bilgi paylaşımlarınız için kafama takılan farklı sorular olursa görüşlerinizi almak için tekrardan rahatsız ederim.

İyi forumlar

Son düzenleme:
2021 aralık ayından sonra üretilen araçların multimedia işlemcileri değişti, multimedia ile yaşanan sorunların çoğu 21 modellerde oluyordu, tabii şuanda da sorun yaşayanlar olabiliyor yazılımsal olarak lakin 2022modellerde aracın medya ünitesi daha güncel bir donanıma sahip.
aynı zamanda ilk gelen golf 8lerin direksiyon logosu daha küçüktü , 2022 6. ay sonrasında güncel büyük logolu şekil ile değiştirildi eğer yanlış bilmiyorsam.

Dergi okurken multimedia hakkında gördüğüm bilgiyi de alt kısma resim olarak ekliyorum
2023 sonrası direksiyondaki logo değişiyor sanırım çünkü baktığım bütün 2022 çıkışlılarda logo küçük

2023 sonrası direksiyondaki logo değişiyor sanırım çünkü baktığım bütün 2022 çıkışlılarda logo küçük
olabilir hocam, bu direksiyon volkswagen de 2021 de kulanılmaya başlandı fakat golf te sonradan kullandılar. Aslında bir aracın 6. ay sonrası olması diğer model yılına atıyor ama demek ki 2023 üretim olanlar öyle gelmiş.

Benimde merak ettiğim 2021,2022, ile 2023 Impression modellerde tork ve devir farkı görünüyor sarı sitede. 2021 ve2022 torku yüksek devirde oluşuyor 2023 olan daha düşük devirde yazıyor. Bu bilgiler doğrumudur?

Geri
Üst Alt