Soğuk hava ses

Golf8m

Üye
İsim
Hakan
Araç
Golf 8
Merhabalar sabah arabadan bu şekilde videoda duyulduğu gibi ses geldi. Daha sonra motor ve araç ısınınca ses geçti sebebi nedir sizce ?

Arkadaşlar herkese iyi pazarlar sorun geçti sanmıştım ama bugün tekrar aynı ses gelmeye başladı. Havalandırma ızgaralarının içinden böyle bildiğiniz zırıltı sesi var. Golf 8 aracım garantili. Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.

Video linkini bırakıyorum.

Aynı ses benim 2020 Leon'da da var. 20 binde almıştım, 40 bine geldi aynı ses devam. Dediğiniz gibi soğukken geliyor. Yaz aylarında bazen hiç gelmiyor kış geilnce araç ısınana kadar yine geliyor. :)

Upvote 0
Audi de yok, VW ve Seat ta var özellikle, ailemidin diğer aracı 2015 A6, çıt trim sesi yok yıllardır, çok kibarda bakmıyoruz açıkcası
Evet hocam o kasa a6 ları bende çok severim. Gerçi yeni nesil audi lerde de kalite düştü ama yinede premiumda tercihim "the best or nothing" 😂

Upvote 0
Sorun yeni nesil araçlarda ama genelde , yeni mercedesler de de çıtır çıtır konsolları
Yinede şöyle birşey var benim gözlemlerini ve deneyimlerime göre, ben civic' imi sattığım 79 bin deydi en ufak bir trim sesi yoktu 2018 modeldi, mesela arkadaşımda 2007 fd6 civic var araç 290 küsür binde neredeyse 300 diyelim hadi, araçta şakasız hiç trim sesi yok çok tuhaf. Şu yeni civiclerde manuel getirselerdi borca girer hondaya girerdim gerçi onda da kronik boya problemi vardı da neyse, sonuçta her aracın kusurları var.

Upvote 0
Isınınca trim sesinin azaldığı olur. Mesela kışın araba daha seslidir yazın nispeten çok daha az...
Menfezler de trim sesine/zırıldamalara en müsait yerlerdir zaten.

Bence sizinkinden menfez zırıldaması değil de metal şıngırdaması gibi sesler geliyor.

Upvote 0
Isınınca trim sesinin azaldığı olur. Mesela kışın araba daha seslidir yazın nispeten çok daha az...
Menfezler de trim sesine/zırıldamalara en müsait yerlerdir zaten.

Bence sizinkinden menfez zırıldaması değil de metal şıngırdaması gibi sesler geliyor.
Ben de ilk aynı görüşteydim ancak kalorifer açılınca araba ısınınca sıfır ses olmasını nasıl açıklayacağız

Upvote 0
Ben de ilk aynı görüşteydim ancak kalorifer açılınca araba ısınınca sıfır ses olmasını nasıl açıklayacağız
Demek ki ısınınca sıfırlanan bir trim sesi olarak anlayacağız. Sesten ziyade sesin tınısına bakın bence; zırıldma değil de şıngırdama gibi bir ses bu, videoda farklı çıkmıyorsa eğer.. Bir de mesela trim sesinin araç içinde nereden geldiğini tespit etmek her zaman kolay değil..

Benim 7'de menfezlerden geliyor dediğim ses direksiyon altında hava yastığı bağlantısından geldi... Sesi tam tespit etmek için alternatif yerleri elle tutup sabitlemek lazım.. Sesler yankı yapabiliyor...

Upvote 0
Evet hocam o kasa a6 ları bende çok severim. Gerçi yeni nesil audi lerde de kalite düştü ama yinede premiumda tercihim "the best or nothing" 😂
ondan öncede 2006 a6 vardı, ona göre de 2015 a6 kalitesiz geliyor :D torpido tuşla açılıyodu
yıl geçtikçe özellikle pandemi sonrası üretilen çoğu araba eskisinden daha kalitesiz
son gelen g20 lerde mesela direksiyon göbeği plastik geliyor geçen yıl deri idi.

Upvote 0
Benzer bir ses aracı aldıktan 2 hafta sonra duymaya başladım. Bir gün aracı öyle kullandıktan sonra sağına soluna vurmaya başladım ses gider belki diye. 😅 Sonra araba kapı gözlerinde kolçak altında bardakta torpitoda ne varsa çıkarıp kaldırdığımda ses kayboldu. Nasıl bir yankı söz konusu bilmiyorum ama ses gösterge paneliyle ön göğüsün oralardan geliyo sanıyordum kolçaktaki öte beriden çıktı.

Bir umut siz de bir deneyebilirsiniz.

Upvote 0

Geri
Üst Alt