Soğuk hava ses

Golf8m

Üye
İsim
Hakan
Araç
Golf 8
Merhabalar sabah arabadan bu şekilde videoda duyulduğu gibi ses geldi. Daha sonra motor ve araç ısınınca ses geçti sebebi nedir sizce ?

Arkadaşlar herkese iyi pazarlar sorun geçti sanmıştım ama bugün tekrar aynı ses gelmeye başladı. Havalandırma ızgaralarının içinden böyle bildiğiniz zırıltı sesi var. Golf 8 aracım garantili. Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.

Video linkini bırakıyorum.

Upvote 0
Arkadaşlar herkese iyi pazarlar sorun geçti sanmıştım ama bugün tekrar aynı ses gelmeye başladı. Havalandırma ızgaralarının içinden böyle bildiğiniz zırıltı sesi var. Golf 8 aracım garantili. Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.

Video linkini bırakıyorum.

Geçmiş olsun garanti var ise en iyisi servis...

Upvote 0
Servise götüreceğim ancak araç ısınınca bu ses kesiliyor. Orada da teste çıkmak istediklerinde büyük ihtimal ses gelmeyecek.

Upvote 0
Sesin klima menfezinden ve içeriden geldiği kesin mi, acaba ekran ve kaplamaların olduğu kısımlardan mı geliyor elle bastırılıp bi kontrol edilebilir.

Upvote 0
Denedim hocam havalandırma içinden geliyor gibi. Bir de ısınınca geçiyor zaten motor sıcaklığı belli bir seviyeye gelince su ısınınca sıfır ses

Upvote 0
Hocam birde şimdi dikkatimi çekti videoda senin başta dediğin gibi motor ısınınca ses gidiyor demişsin ama ses geldiği esnada yağ sıcaklığı 61 soğutma sıvısıda olması gerektiği gibi 90 derecede, motor sanki pekte soğuk sayılmaz, sesin kesildiği belli bir sıcaklık değeri falan var mı yoksa bu ses yol şartlarına da bağlılık gösteriyor mu

Upvote 0
Hocam yol şartlarına bağlılık gösteriyor. Ancak durumu şöyle özetleyeyim. Örnek veriyorum sabah araçla çıktım bu ses vardı bir yarım saat kadar sürüş yaptım ses akabinde kesildi. Ses kesildikten sonra sesi aldığım yollarda da sürüş yaptım herhangi bir ses gelmedi. Benim de aklıma ilk trim sesi olabileceği geldi. Ancak trim sesi olsa neden sonradan ısınınca geçsin ki? Çok can sıkıcı bir durum keşke sürekli gelse en azından daha kolay çözülür

Upvote 0
Hocam yol şartlarına bağlılık gösteriyor. Ancak durumu şöyle özetleyeyim. Örnek veriyorum sabah araçla çıktım bu ses vardı bir yarım saat kadar sürüş yaptım ses akabinde kesildi. Ses kesildikten sonra sesi aldığım yollarda da sürüş yaptım herhangi bir ses gelmedi. Benim de aklıma ilk trim sesi olabileceği geldi. Ancak trim sesi olsa neden sonradan ısınınca geçsin ki? Çok can sıkıcı bir durum keşke sürekli gelse en azından daha kolay çözülür
Gerçekten çok tuhaf bir durum, tamam golf 8 lerde trim sesi şikayetleri zaten vardı ama böylesini görmemiştim, merak ettim çok sert bir çukura mı girdiniz veya kasisten falan mı geçtiniz de bir parça mı zarar gördü acaba, bence birde araçta havalandırma kalorifer klima gibi şeyleri açıp bir deneyin bence, servis illaki çözümü kavuşturur bence.

Upvote 0

geçenlerde arabayı çalıştırır çalıştırmaz klimayı Max’a getirmiştim acaba motor ısınmadan öyle maxa aldığım için klimadaki bir parçaya mı zarar verdi aklıma o geldi. Onun dışında böyle trim sesi olduğunu düşünmüyorum çünkü trim sesi olsa ısınmadan sonra da devam eder bu ses. Forumlarda biraz araştırdım Mercedes C serisinde falan da yaşayan olmuş.

Upvote 0

Geri
Üst Alt