Multimedia ekranı piksel ve boyut sorunu

sophos

Yeni Üye
İsim
Egemen
Merhaba arkadaşlar,
Bugün aracımı calistirdigimda resimde görüleceği üzere ekranın üstünde arada belirip kaybolan kırmızı bir çizgi ve ekran çözünürlük sorunu oluştu. Çalışmasında herhangi bir sorun yok.
1 hafta önce dash cam montajı yapmıştım araç içi sigorta kutusundan ama Vcc yi merkezi kilitten, Acc yi arka silecek sigortasindan sigorta coklayici ile almıştım. Mesleğim de elektrik üzerine olduğundan sıkıntının ondan kaynaklandığını düşünmüyorum ama atladığım bir husus olabilir mi? Fikrinizi almak isterim.

Ekli dosyalar

• 20240301_093259.jpg
    20240301_093259.jpg
    257.2 KB · Görüntüleme: 44
  • 20240301_093058.jpg
    20240301_093058.jpg
    196.8 KB · Görüntüleme: 45

Sabah işe gelirken durum böyleydi. Az önce tekrar baktım düzelmiş ne çizgi ne piksel hatası kalmamış. Dün havada aşırı sis mevcuttu acaba onun yarattığı nemden dolayı olmuş olabilir mi?

Lvds kablosundan kaynaklı olabilir
Sanırım torpidoda ki ünite ile ekran arasında ki bağlantı kablosunu diyorsunuz. Olabilir kontrol etmedim gerçi düzelmemis olsaydı söküp bakacaktim. Bir diğer hususda sanki ekran daha büyük ve sağ taraftan çıkmış gibiydi. Örneğin ekranda menüleri tiklamam gerektiğinde tam üstüne değil hafif sol tarafına dokunmam gerekiyordu.

Görüntü siyah beyaza düşse net kablodan diyeceğim ama kayıklık oluşmuş burada tahminimi söyleyebilirim görüntü alışverişini sağlayan tek kablo lvds ,ekran ve kablo olarak tahminim tabiki üstadlardan mutlaka denk gelen vardır

Sanırım torpidoda ki ünite ile ekran arasında ki bağlantı kablosunu diyorsunuz. Olabilir kontrol etmedim gerçi düzelmemis olsaydı söküp bakacaktim. Bir diğer hususda sanki ekran daha büyük ve sağ taraftan çıkmış gibiydi. Örneğin ekranda menüleri tiklamam gerektiğinde tam üstüne değil hafif sol tarafına dokunmam gerekiyordu.
Evet
Görüntü siyah beyaza düşse net kablodan diyeceğim ama kayıklık oluşmuş burada tahminimi söyleyebilirim görüntü alışverişini sağlayan tek kablo lvds ekran ve kablo olarak tahminim tabiki üstadlardan mutlaka denk gelen vardır

Geri
Üst Alt