Sağ Ayna Sallanıyor

İsim
İbrahim Başkurt
Selamın aleyküm herkese 2014 model golf 7 aracım var sağ ayna yolda giderken titriyordu inip baktığım da hafiften yerinden çıkıyor gibi köşesinden yapışkanı atmış sizce ne iyi tuttursam sağlam olur? Herhangi bi silikon kafi gelir mi yoksa özel bi yapışkan mı var bunun için?

Merhaba, aynı durumu bende birkaç ay önce yaşadım 50 gr lık ufak silikonlardan alıp sıktım ve bantladım. 2 gün bantlı durdu, şuan sorun yok. Ayna ısıtma açık unutuyordum, bundan kaynaklanıyor sanırım.

Merhaba, aynı durumu bende birkaç ay önce yaşadım 50 gr lık ufak silikonlardan alıp sıktım ve bantladım. 2 gün bantlı durdu, şuan sorun yok. Ayna ısıtma açık unutuyordum, bundan kaynaklanıyor sanırım.
Aynen hocam ısıtmadan dolayı oluyormuş ama işte sağlam birşeyle yapıştırmam lazım o zaman sıkıntı yaratmasın bana sonra ayna ısıtmasına dayanıklı bi öneriniz var mı yapıştırıcı

Aynen hocam ısıtmadan dolayı oluyormuş ama işte sağlam birşeyle yapıştırmam lazım o zaman sıkıntı yaratmasın bana sonra ayna ısıtmasına dayanıklı bi öneriniz var mı yapıştırıcı
2 ay civarı üzerinden geçti herhangi bir sorun ile karşılaşmadım. Sıcaklığa dayanaklı bir silikon daha sağlıklı olabilir ben standart tercih ettim. Silikonun ucunu uzun tutup aynanın açıldığı kadarı aralıktan zikzak şeklinde gezdirip bantladım.

Aynen ıstma sürekli acık kalmamalı

Benim de yaklaşık 1 yıl kadar önce sol ayna sallanmaya başlamıştı. Ayna kapağını söküp, iç mekanizmaya ulaştım. Aynayı tutan plastik parçayı youtube videoları sayesinde kapaktan ayırdım. O an yazlık bahçedeydim, sadece şeffaf, tüpte olan silikonlardan vardı. Ayna arkasının tamamına ince bir kat sürüp güzelce yerine oturttum. O günden beri yağmurlu havalarda ayna ısıtma vs de kullandım, herhangi bir gevşeme olmadı.
Kullandığım ürün buydu, herhangi bir silikon aynı işi görür.
https://www.sgstools.com.tr/urun/f50-tup-silikon-50gr-seffaf/

Benim de yaklaşık 1 yıl kadar önce sol ayna sallanmaya başlamıştı. Ayna kapağını söküp, iç mekanizmaya ulaştım. Aynayı tutan plastik parçayı youtube videoları sayesinde kapaktan ayırdım. O an yazlık bahçedeydim, sadece şeffaf, tüpte olan silikonlardan vardı. Ayna arkasının tamamına ince bir kat sürüp güzelce yerine oturttum. O günden beri yağmurlu havalarda ayna ısıtma vs de kullandım, herhangi bir gevşeme olmadı.
Kullandığım ürün buydu, herhangi bir silikon aynı işi görür.
https://www.sgstools.com.tr/urun/f50-tup-silikon-50gr-seffaf/
Sen ayna ıstmanı kullan Buda bır rahatlık aractakı bır ozellık
O yapıstırma sana 4/5 yıl en az sorun cıkarmaz
Istıtmanı aç ısın bıttıgınde tekrar kapat

benim de düşmüştü camcılarda özel bir yapıştırıcı var ısı etkisinden korumak için , orada yapıştırmıştım

Hocam benim iki aynada da bu sorun vardı. Isıtmayla alakalı olduğunu sanmıyorum çünkü neredeyse hiç kullanmam onu. Ankara'nın yaz sıcağından olmuş olabilir. Ben sorunu dümdüz 502 ile çözdüm bu arada. 2 yıldır titremedi bile bir daha.

Geri
Üst Alt