Golf 7.5’den sonra golf 8 alınır mı?

Peki bu golf 8 deki direksiyon sertliği olayı normal mi?

Benim araçta çok sert değil direksiyon, rline yerine göre sert ve yumuşak değişiyor hissiyatı iyi bir direksiyon progresif direksiyon var style den farklı olarak. Aksine daha hisli bir direksiyon mesela bmw lerde de direksiyon serttir. Bence başka bir golf 8 daha deneyin. Daha önceki sorun yaşadığınız 1.0 motor tsi mi idi ?

Benim araçta çok sert değil direksiyon, rline yerine göre sert ve yumuşak değişiyor hissiyatı iyi bir direksiyon progresif direksiyon var style den farklı olarak. Aksine daha hisli bir direksiyon mesela bmw lerde de direksiyon serttir. Bence başka bir golf 8 daha deneyin. Daha önceki sorun yaşadığınız 1.0 motor tsi mi idi ?
Evet bende aynı düşüncedeyim yarın deneyeceğim başka bir aracı. 1.0 poloda yaşadım 10 bin km den sonra rölantide aşırı titreme yaptı servise kaç kere gittim en son usta kronik sorun bu motor böyle çalışıyor çözümü yok denildi, oda beni gerçekten çok rahatsız etti o nedenle 1.0 mptprdan uzak duruyorum 40.000 km 1.5 etech octavia kullandım aracın çalışıp çalışmadığı anlamıyordum ama 1.0 tsi bariz sallıyor

Evet bende aynı düşüncedeyim yarın deneyeceğim başka bir aracı. 1.0 poloda yaşadım 10 bin km den sonra rölantide aşırı titreme yaptı servise kaç kere gittim en son usta kronik sorun bu motor böyle çalışıyor çözümü yok denildi, oda beni gerçekten çok rahatsız etti o nedenle 1.0 mptprdan uzak duruyorum 40.000 km 1.5 etech octavia kullandım aracın çalışıp çalışmadığı anlamıyordum ama 1.0 tsi bariz sallıyor
Bahsettiğiniz sorunu golfte yaşamıyorum. 7.5 sahibi arkadaşım var onlarda da yok bu sorun. Tam aksine golf 8 de motor sıcakken çalışıyor mu çalışmıyor mu hiç belli olmuyor 1.0 da da. Tabiki 1.5 kadar rafine değildir o da bir gerçek.

Bahsettiğiniz sorunu golfte yaşamıyorum. 7.5 sahibi arkadaşım var onlarda da yok bu sorun. Tam aksine golf 8 de motor sıcakken çalışıyor mu çalışmıyor mu hiç belli olmuyor 1.0 da da. Tabiki 1.5 kadar rafine değildir o da bir gerçek.
Umarım sorun yaşamazsınız ben 10 binden sonra yaşadım ve geçmedi aracı sattım.

1.0 tsi r line golf 7.5'tan 1.5 style pakete geçtim. Motor ve donanım olarak çok memnunum.. 🙋🏽‍♂️

Hangi araç ile kıyasladığınıza bağlı. Karşılaştırma yapabildiğim araçlardan Golf7, scala 2020 ve octavia 2022 ye göre aynı diyebilirim. Fakat 2015 superb ve 2022 passata göre sert. Golf 8 aracımı bir servise bıraktığımda passat vermişlerdi çok belirgin farkı hissedip sormuştum, direksiyon kutularının farklı olduğu söylenmişti.

Hangi araç ile kıyasladığınıza bağlı. Karşılaştırma yapabildiğim araçlardan Golf7, scala 2020 ve octavia 2022 ye göre aynı diyebilirim. Fakat 2015 superb ve 2022 passata göre sert. Golf 8 aracımı bir servise bıraktığımda passat vermişlerdi çok belirgin farkı hissedip sormuştum, direksiyon kutularının farklı olduğu söylenmişti.
Golf 7.5 la neredeyse aynı hatta bir tık sert, taigoya göre bariz sert, formentora göre de. Doğası buysa bir sorun yok

@Utku87

acelen yok ise bence ID serisi yada mk8,5 bekle...
rakamları bir gör ona göre karar verirsin...
life paket ve ilk kez otomatik araç kullanıyorum ileri de nasıl sorunlar yaşayacağım bilmiyorum ama ben mk8 den memnunum...

Merhaba,
Yaklaşık 11 aydır golf 8 1.0 style kullanıyorum. aracı 11 binde aldım şuan 30 bini biraz geçti. Titreşimle ilgili sorun yok açıkcası. etsi konusundan dolayı araçta motor kapanıp açılıyor. İstanbulda startstopu kapamadan kullanıyorum. kadrandan takip etmezseniz aracın motoru açıp kapadığı anlaşılmıyor.
Ben ilk kez vw kullandığım için sessizlik, konfor vs bana göre çok iyi.

Kronik sorunlarla ilgili kapı fitil gıcırdaması yaşadım.ikinci olarak vites kolu arızası sebebiyle garantiden değişim yaptırdım. üçüncü olarak multimedya geri görüş kamerası donması .ok nadir yaşıyorum. (haftada 1 maximum)

Açıkcası fiyat karşılaştırması olarak bakınca 1.0 versiyonlar makul geliyor bana ancak 1.5 olunca o fiyatlarla alternatif çoğalıyor. ben a3 ü tercih ederdim sanıyorum. Bende 1 çocuk var iki cocuk olmuş olsa fikrim değişirmiydi bilmiyorum.

@Utku87 Hocam 2 çocuk varsa formentor alın derim. Sıfır alacaksınız, beğenmezseniz satıp değiştirirsiniz. Golf 8.5 da o zamana gelmiş olur.

@Utku87 Hocam 2 çocuk varsa formentor alın derim. Sıfır alacaksınız, beğenmezseniz satıp değiştirirsiniz. Golf 8.5 da o zamana gelmiş olur.
Hocam ben formentoru eledim çok patır patır sanırım jantlardan kaynaklı. bgörüntü güzel ama konfordan çok ödün verilmiş arabada. Bu iki günlük süreçte gerçekten golf ün bir tutku olduğunu anladım vazgeçemiyorum :) Çok makul bir A3 denk gelmez ise golf alacağım sanırım.

Tekrar selamlar, motorun sallama olayı 3 silindir olmasından mütevellit. Kaput açıp bakarsanız motorun ciddi salladığını göreceksiniz, ama 1.4 Motor 4 silindir Golf7 ile aynı hissiyatta olduğunu değerlendiriyorum.

Amacım Golf8'i güzellemek değil inanın. Aldıktan sonraki hayal kırıklığı ve sonrasında olan memnuniyetimi iletmek istiyorum. Ben almaya niyetlendiğimde içeriye motor sesinin çok geldiğini değerlendiren arkadaşlarım vardı. Ama bana göre yalıtım çok başarılı olmuş.

Göreceli şeyler bunlar, ileride pil ne tip bir maliyet yaratacak hiç bir fikrim yok. Bu pilin bakım periyodu bile belli değil. (Tüm elektrikli araçların ortak sorunu olduğuna inanıyorum.) Akü de cabası. Bakalım, yaşayarak göreceğiz.

Geri
Üst Alt