Yan Aynalar Katlanınca Yukarı Bakması Bilgi - Yağmur

thelordof

Katılımcı Üye

İsim
Samet
Araç
Tiguan Elegance
Selamlar herkese, bildiğiniz gibi VW son nesillere doğru birçok modelinde aynalar yukarı doğru katlanıyor buna vesilen yağmur yağdığında içinde su kalma durumu vs oluyor mu? Bir ara yağmur vakti görünce sizlere danışmak istedim.

İçine su alıyor mu deneyimlemedim de ayna havaya dikildiği için aynalar ekstra ıslak kalıyor. Ayna rezistansına ekstra yük düşüyor gibi geldi

Selamlar herkese, bildiğiniz gibi VW son nesillere doğru birçok modelinde aynalar yukarı doğru katlanıyor buna vesilen yağmur yağdığında içinde su kalma durumu vs oluyor mu? Bir ara yağmur vakti görünce sizlere danışmak istedim.
Kesinlikle olmuyor
Benim iki aracimda da herhangi bir sorun yasamadim
Bu sekil katlanmayi soruyorsun Demi?

Ekli dosyalar

• IMG_9465.jpeg
    IMG_9465.jpeg
    96.8 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
İçine su alıyor mu deneyimlemedim de ayna havaya dikildiği için aynalar ekstra ıslak kalıyor. Ayna rezistansına ekstra yük düşüyor gibi geldi
Şekil olarak güzel katlanma biçimi. Geçen Antalya da iyi yağmur yağınca aklıma geldi. Gözüken bir sorun yok çok şükür.
Kesinlikle olmuyor
Benim iki aracimda da herhangi bir sorun yasamadim
İyi bari hocam, sevindim. O dizayna su almıyorsa bravo valla VW'e .

Şekil olarak güzel katlanma biçimi. Geçen Antalya da iyi yağmur yağınca aklıma geldi. Gözüken bir sorun yok çok şükür.

İyi bari hocam, sevindim. O dizayna su almıyorsa bravo valla VW'e .
Hic bir sorun yasamadim yaklasik 3 Yildir

Aynalar katlandigi zaman aracin gorunus u de degisiyor bu aynalarla

1 sene oluyor katlanır aynalara geçeli şu ana dek öyle bir sorun yaşamadım. Yıkamalarda tazzik değeceği için aynalar açık pozisyondayken araca su tutmaya özen gösteririm

1 sene oluyor katlanır aynalara geçeli şu ana dek öyle bir sorun yaşamadım. Yıkamalarda tazzik değeceği için aynalar açık pozisyondayken araca su tutmaya özen gösteririm
Evet hocam, yıkama sırasında açık olmalı. Hem yan aynalar daha rahat temizlenir.

Inan 3 yildir kullaniyorum surekli makina ya sokarim araci aynalarim hep kapali olur
Ve inan hic bir sorun olmadi

Bu araçlar ve tüm ekipmanlar çoook mesai harcanarak tasarlanıyor. Hiç biri tesadüfen yapılmıyorlar ve hep bu kulvarda yarış var. Acımasız testler ve müşteri geri bildirimleri. Her biri birer FMEA (Mühendislik) ürünüdür. Başlangıçta üzerinde çok düşünülür.

Bu arada; FMEA, şu şekilde tanımlanabilir: Tasarım, proses, sistem ve hizmet ile ilgili bilinen ve/veya olası hataları, yanlışları ve problemleri müşteriye ulaşmadan belirlemeyi, tanımlamayı ve ortadan kaldırmayı amaçlayan mühendislik tekniğidir. (Google 'den alıntıdır.)

Geri
Üst Alt