1.5 TSI Motor 2. Silindir Ateşleme arızası

MST42

Üye
İsim
Mustafa Küçükcivil
Araç
Golf 7 Highline
Merhabalar, kısa bir süre önce 1.5 Tsi act motorlu araç aldım, dünden beri sarsıntı hissediyordum, act devreye girmiyordu. Sonunda motor arıza ışığı yandı, bugün cihazla kontrol ettiğimizde 2. Silindir ateşleme arızası olduğunu gördük. Kontrol sonrası buji ve ateşleme bobini sağlam görünmekte. Deneme amacıyla bunları 1. Silindir ile değiştirdik. Kısa bi süre içinde arıza ışığı yanmadan cihazla bakınca yine 2. Silindir den aynı arızayı alıyorum. Arızayı silip yol testine çıktığımda act sorunsuz olarak çalışmakta, taa ki beyine arıza kodu yeniden oluşuncaya dek.

Bahsi geçen sorunu yaşayan bir kaç 1.5 Tsi kullanıcısı var, ama internette yaptığım aramalarda bir sonuç bulamıyorum.

Selam hocam, sorununuz hakkında bilgim yok ama hayırlı uğurlu olsun demek isterim yeni aracınız. 1.0 tsi dan ilerisini göremedik şimdilik :) :)

Merhabalar, kısa bir süre önce 1.5 Tsi act motorlu araç aldım, dünden beri sarsıntı hissediyordum, act devreye girmiyordu. Sonunda motor arıza ışığı yandı, bugün cihazla kontrol ettiğimizde 2. Silindir ateşleme arızası olduğunu gördük. Kontrol sonrası buji ve ateşleme bobini sağlam görünmekte. Deneme amacıyla bunları 1. Silindir ile değiştirdik. Kısa bi süre içinde arıza ışığı yanmadan cihazla bakınca yine 2. Silindir den aynı arızayı alıyorum. Arızayı silip yol testine çıktığımda act sorunsuz olarak çalışmakta, taa ki beyine arıza kodu yeniden oluşuncaya dek.

Bahsi geçen sorunu yaşayan bir kaç 1.5 Tsi kullanıcısı var, ama internette yaptığım aramalarda bir sonuç bulamıyorum.
Sorun hakkında bir bilgim yok ama kısa süre önce aldığınız satıcı problemden bahsetmedi mi? Pek iyi niyet sezmedim. Gecmis olsun umarım çözersiniz

Konuyu almışken devamını da paylaşayım;

Araçtaki arıza ile ilgili yetkili servise başvurdum. Araç yetkili servis bakımlı ve daha öncesinde benzer bir arıza kaydı yoktu.

1 gün araç serviste kaldı ertesi gün arıza ile ilgili dönüş yaptılar, aracın ateşleme sistemi sağlam, yakıt sistemi sağlam, sensörler sağlam, kablo tesisatıda sağlam.

Problemin blok içerisinde olduğunu söylediler, silindir kapak açılıp net şekilde blok içindeki sorunun tespit edileceğini de söylediler.

Bu arıza tespiti ve onarımı yüksek maliyetli olduğundan dolayı onayımı istediler, aracı aldığım esnaf ile görüşmelerim sonrasında aracı iade ettim.

Sonuç arıza giderilmedi, eski sahibi kendi imkanları dahilinde özel serviste yaptıracak.

Geri
Üst Alt