Golf 7'den C5 Aircross'a Geçiş

İsim
zafer önder
Araç
GOLF 7 2016 1.4 TSI MANUEL
2016 model 120 bindeki golfümü satıp 2022 model c5 aircross a geçiş yaptım, yüksekte olmak güzel hismiş. Ivır zıvır bir sürü donanım varmış hala öğrenemedim bazılarını nasıl kullanacağımı. Parasını hakeden bir araç olduğunu düşünüyorum günün birinde evin 2. aracı olarak golf almak dileğiyle diyelim

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2024-02-15 at 21.42.36.jpeg
    WhatsApp Image 2024-02-15 at 21.42.36.jpeg
    122.2 KB · Görüntüleme: 60

sürüş dinamiklerini yol tutuşu kıyaslarsan….

Konfor olarak cok iyi bir araba olduğunu duymuştum, hayırlı olsun

Yüksekte olmak nedense beni güvensiz hissettiriyor. Hilux, Ranger bile kullandım uzun süre; ama yere yakın olmak her zaman daha güvende hissettiriyor beni. Yüksek araba havalanacakmış, devrilecekmiş gibi geliyor. Hatta Golf’te bile koltuğu en alt konumda kullanıyorum, boyum 1.80. Hayırlı olsun hocam, kalite olarak nasıl?

Yüksekte olmak nedense beni güvensiz hissettiriyor. Hilux, Ranger bile kullandım uzun süre; ama yere yakın olmak her zaman daha güvende hissettiriyor beni. Yüksek araba havalanacakmış, devrilecekmiş gibi geliyor. Hatta Golf’te bile koltuğu en alt konumda kullanıyorum, boyum 1.80. Hayırlı olsun hocam, kalite olarak nasıl?
Açıkçası bana kalsa makyajlı F30a geçerdim ama hanım işin içine girince tüm denge değişiyor. Aracı kapıda gördü öyle bi güldü ki gerisi teferruattı artık. Sürüş olarak beklediğim kadar yaylanan veya güvensiz hissettirecek kadar gövde hareketi yaşamadım virajlarda aksine "vay be ne güzel döndü burayı" dedim bunda michelin lastiklerin de etkisi var tabii ki. Kalite kısmında ise kapı larda ve pek çok yerde sert plastikler var hissediliyor fakat koltukları ve süspansiyonları pofur pofur. genel manada adaptif cruise kontrolü, şerit takibi, android otosu, cam tavanı derken gayet mantıklı bir seçim gibi geldi. Bakalım uzun vadede neler olur

1.6 puretech mi dizel mi performans konusunda deneyimlerinizi yazabilirmisiniz tam benim golfü satıp almak istediğim araç size hayırlı olsun

Kazasız belasız,güzel günlerde kullanın. Shine bold paket mi?

Merhabalar, yeni aracınız hayırlı olsun. Güzel, konforlu ve heybetli bir araç. Bende tam tersi şekilde 2023 nisanda 1.5d 8 ileri feel adventure cam tavan C5 aircrosstan (2019), 2016 1.4 tsi comfort cam tavan golf e geçiş yaptım :)

C5 te darbe sönümleme ve koltuk rahatlığı, konfor çok başarılıydı. Arka yolcular için aynı deneyimi paylaşamayacağım, araca binenler emniyet tokalarının battığını çok dile getiriyordu, sizinde bahsettiğiniz sert iç malzeme görsel olarak kalite hissi golften bana göre uzakta kalıyor. Araç aldığımda 4 yaşında 33 binde idi 55 binde sattım iç trim sesi yoktu, cam tavanda araç esnediğinde tek seferlik tık diye bir ses oluyordu. Onun dışında olumsuz bir durum ile karşılaşmamıştım. Tekrar iyi günlerde kullanmanız dileği ile hayırlı olsun.

1.6 puretech mi dizel mi performans konusunda deneyimlerinizi yazabilirmisiniz tam benim golfü satıp almak istediğim araç size hayırlı olsun
1.5 dizel130 beygirlik versiyon. 300 nm tork olduğu için çeyrek gazla bile her yerden inip çıkıyorsunuz. araçla hızlı gitmek istemiyorsunuz pek ama ani hızlanmalarda da size istediğinizi veriyor. yakıt tüketimim 6.5 6.7 litre civarlarında istanbulda sıkışık trafikte kullanıyorum

Partikül filtresine dikkat edin,arada mutlaka tempolu kullanın

bu saaten sonra dizel cesaret işi tebrikler

Hayırlı olsun Allah utandırmasın
Çevremde aracın lakabı uçan halı (çok aşırı iyi konforlu olduğu için) deneme fırsatım olmadı ama merak ediyorum valla :)

Geri
Üst Alt