Golf 7 1.4 tsi uyumlu spor yay kodları

İlkcan52

Yeni Üye
İsim
Mehmet ilkcan
Araç
Golf 7
Merhaba arkadaşlar
Kesin ve net bir bilgi bulamadığım için olan bir konuyu açtım ama golf 7 1.4 tsi 125 bg 2016 model için eibach ve vogtland spor yay kodlarını net olarak bilen varsa lutfen bilgilendirebilirmi?
Eibach da aracın arka tarafı kalkmış şeklinde olmayan kodlar lazım.

Net olarak bilmeye gerek yok, net olarak biliyorum diyene de güvenmeyin kendi aracınızda aracın kapı eşiğinde yazan aks ağırlıklarını yay üreticisinin web sitesindeki kod ile karşılaştırın.

Aracınızın şanzımanı, donanım seviyesi vs ağırlıkları etkileyecektir. Sırf elinde var diye, arkadaşlarım olmaz bu demesine rağmen bağımsız süspansiyonlu araca bağlımlı süspansiyon yayı veya aks ağırlıkları alakasız yayı vermeye çalışan esnaf çok.

Risk almayın, kontrol edin.

Merhaba arkadaşlar
Kesin ve net bir bilgi bulamadığım için olan bir konuyu açtım ama golf 7 1.4 tsi 125 bg 2016 model için eibach ve vogtland spor yay kodlarını net olarak bilen varsa lutfen bilgilendirebilirmi?
Eibach da aracın arka tarafı kalkmış şeklinde olmayan kodlar lazım.
Hocam benim sattığım eibach sportline 1.4 tsi için. İlanıma bakabilirsiniz

Net olarak bilmeye gerek yok, net olarak biliyorum diyene de güvenmeyin kendi aracınızda aracın kapı eşiğinde yazan aks ağırlıklarını yay üreticisinin web sitesindeki kod ile karşılaştırın.

Aracınızın şanzımanı, donanım seviyesi vs ağırlıkları etkileyecektir. Sırf elinde var diye, arkadaşlarım olmaz bu demesine rağmen bağımsız süspansiyonlu araca bağlımlı süspansiyon yayı veya aks ağırlıkları alakasız yayı vermeye çalışan esnaf çok.

Risk almayın, kontrol edin.
Açıkçası suan araba evin önünde ben ise çok uzaklarda olucam bir ay süreyle gelene kadar sipariş vermek istiyordum.Nette araştırmama rağmen aks agırlıgını bulamadım illa araçtan bakmam gerek galiba.

Bende yay arıyorum. Fakat sizin ürünün aks ağırlığı 1.4 tsi 125' lik için uygun değil, sitesinde aşağıdaki ağırlıkları referans veriyor. 1.4 tsi 125 lik ön 940, arka 880

https://www.eibachshop.co.uk/products/eibach-sportline-lowering-springs-e20-15-021-01-22

Axle Weights​

Front, 970 KG, Rear 1070 KG
peki hocam ben yanlış biliyorum :)
880 arka aks? golf 4 bile 1000 kg iken..
kim verdi size bu bilgiyi?

Ek olarak; Eibach distrbtör firma yetklisinin ekran görüntüsünü iletiyorum uyumlu mu değil mi diye.. seçili olan benim ürünüm.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Görsel 2024-02-07 saat 10.02.12_6f580a46.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-02-07 saat 10.02.12_6f580a46.jpg
    148.8 KB · Görüntüleme: 17

Ek olarak; Eibach distrbtör firma yetklisinin ekran görüntüsünü iletiyorum uyumlu mu değil mi diye.. seçili olan benim ürünüm.
ek olarak yine;

• Without levelling control.
  • Except vehicels with 4WD.
  • For cars with independent suspension at the rear axle. (arka bağımsız araçlar için.)
  • 35-40mm demiş arkaya mesela ben TDI da kullandım, en ufakta bir problem yaşamadım,

Bilgi aracımdan 2016 1.4 tsi 125 bg manuel, uyumlu olmadığı konusunda bir üsteki mesajım dikkate alınmasın, 190 kg farktan dolayı belirtmiştim.

Son düzenleme:
Ekli dosyayı görüntüle 72901

Bilgi aracımdan 2016 1.4 tsi 125 bg manuel, uyumlu olmadığı konusunda bir üsteki mesajım dikkate alınmasın, 190 kg farktan dolayı belirtmiştim.
Bu tür tuning markaları örnek sadece manuel veya sadece manuel golf / leon gibi tek birine göre değil de aynı platformdaki araçlara göre çıkardığı için belirli toleranslara göre veriyor bilgisini hocam, ama hepsi birbirine uyumlu bildiğiniz gibi.

örnek veriyorum golf ile octavia nın duruşu mutlaka aynı olmuyor (özellikle arka aks ağırlığından dolayı)

ama uyum konusunda hiç bir problem yok, içiniz rahat olabilir

Bu tür tuning markaları örnek sadece manuel veya sadece manuel golf / leon gibi tek birine göre değil de aynı platformdaki araçlara göre çıkardığı için belirli toleranslara göre veriyor bilgisini hocam, ama hepsi birbirine uyumlu bildiğiniz gibi.

örnek veriyorum golf ile octavia nın duruşu mutlaka aynı olmuyor (özellikle arka aks ağırlığından dolayı)

ama uyum konusunda hiç bir problem yok, içiniz rahat olabilir
Daha önce bu kodu takan çok kişi var fakat ama arka biraz havada kalıyor doğru kod 03 olan aslında ama bul bulabilirsen tabi

Bende yay arıyorum. Fakat sizin ürünün aks ağırlığı 1.4 tsi 125' lik için uygun değil, sitesinde aşağıdaki ağırlıkları referans veriyor. 1.4 tsi 125 lik ön 940, arka 880

https://www.eibachshop.co.uk/products/eibach-sportline-lowering-springs-e20-15-021-01-22

Axle Weights​

Front, 970 KG, Rear 1070 KG
Eibach olarak istediğimiz kodu bulamadım 1 haftadır arastırıyorum sıfır bile yok
vogtland olarak baktınızmı kodu nedir biliyormusun sizin ve benim aracım aynı galiba son çare başaran alıcam bulamazsam artık

Benim kendi aracımın konusunda HR nin yayı var. Aynı şekilde 1.4 manuel. 28843-6 kodlu yayı almıştım. Profilimden aracın fotosuna bakabilirsiniz, eşit basmıştı.

Eibach olarak istediğimiz kodu bulamadım 1 haftadır arastırıyorum sıfır bile yok
vogtland olarak baktınızmı kodu nedir biliyormusun sizin ve benim aracım aynı galiba son çare başaran alıcam bulamazsam artık
Forumda 2 ay önce satılık 03 vardı 5000 TL den çıkma tahminimce yeniden ilan gelecektir, bekliyoruz.

Bu arada benim araçta coil var, Başaran veya cantürk sanırım. Arkalar soğuk press. Ben orjinal amortisor, mubea ya döneceğim büyük ihtimalle, aracı günlük çok kullandığım için basık istemiyorum, leylek olmasın yeter.

Geri
Üst Alt