Golf 7 sağ yolcu tarafı soğuk üfleme sorunu

35Golf35

Üye
İsim
Fırat
Araç
Golf 7
Merhabalar başlıkta da belirttiğim gibi golf 7 2014 midline aracım kaloriferi açtığım zaman sağ yolcu tarafı soğuk üflüyor.internette ve burda paylaşılan bi kaç video izledim torpidonun altında dişli var yerinden çıkmıştır gibi ama bu modelde böyle bi dişli maalesef yok.kimi arkadaş teybin arkasında olduğunu söylemiş acaba doğru mudur söküp bakmalımıyım ?
Bide belki yardımı olur yorumlarınız için , normalde kontağı açtığım zaman teybin arkasından bi gıcırtı motor hareketi gibi bir ses geliyordu şimdi o ses gelmiyor.böyle bi sorunla karşılaşan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Bu sorun benim araçta da aynı 3 menfez sıcak üflüyor sağ taraf yolcu menfezi soğuk.Ben pimpirikliyim servise verecek kadar param yok.Anadolu yakası Ümraniye ve çevresinde temiz iş yapan ve güvenilir usta varsa yardımcı olacak var mı?
Bugün servise gittim ve petek tıkalı denildi paslar mevcut sistem temizliği yapılacak petek değişecek ıvır zıvır 28.000 tl fiyat söylendi zubizu indirdimiyle.
Daha ucuza yapabilir miyim dışarıda veya yardımcı olabilecek varmı Anadolu yakası

Upvote 0

Bugün servise gittim ve petek tıkalı denildi paslar mevcut sistem temizliği yapılacak petek değişecek ıvır zıvır 28.000 tl fiyat söylendi zubizu indirdimiyle.
Daha ucuza yapabilir miyim dışarıda veya yardımcı olabilecek varmı Anadolu yakası
petek muadil 1000/1500 valeo orj 3binlira buna 2 işçilik koysanız .. Sistem temizliği ilk iki tur verir klorlu şebeke suyunu sonra kimyasal atar inş. durulama derken 3 saat de ona uğraşsa ona da 2bin desek .. 6/7 bin arası tutacağı.. geri kalanı ayak bastı sanırım :)
Zibuzu olmasa servis aç kalacak. Size %30 %50 indirim , iyide 4/5 katını istemiş :) Yet.. servis hiç bir işi ucuza yapmaz.. Yağ bakımı yapar varilden litresi komik rakamlara gelir size 4 litre 3bin yazar 1500e yaptım der..
Mümkün oldukça uzak durmak lazım parası olan expreso kahveye binlik verene sorun olmaz tabi.. :)

Son düzenleme:
Upvote 0
Bende bosh servise sordum göğüslük komple sökülecek dediği an fiyatı bile sormadan çıktım çünkü ondan önce gittiğim oto elektrikçi sökmeden değişim yaparız dedi.

Upvote 0
Bende bosh servise sordum göğüslük komple sökülecek dediği an fiyatı bile sormadan çıktım çünkü ondan önce gittiğim oto elektrikçi sökmeden değişim yaparız dedi.
Sökülmeyecek hatta direksiyon altındaki plastiklerin sökülmesine gerek yok direksiyonu en üst konuma alıp kapağın arasından airbag 3 vidasını açarak diz airbag çıkarılıp sökmesine ihtiyaç yok aslında çok basit :) anlamayan trimleri veya abartıp konsolu söküyor :) geçen hafta değiştirdim ben eksilen sıvıyı üst girişten enjektörle bastım neredeyse hava yaptırmadan yaptım zemine akıtmadan ..

Upvote 0
Valeo petek al taktır bir tamirciye
inan çok kolay takılması hata yapılacak bir durum da yok
Ankara'ya yolun düşerse gel ben hallederim ücretsiz kışa daha çok var vakit bol

Son düzenleme:
Upvote 0
Valeo petek al taktır bir tamirciye
inan çok kolay takılması hata yapılacak bir durum da yok
Ankara'ya yolun düşerse gel ben hallederim ücretsiz kışa daha çok var vakit bol
Valeo Orjinali tabi çok daha sağlıklı.

KALE radyatörde iyi işinizi görür en azında alüminyum olduğunu bilirsiniz.. 1980den beri bu işi yapıyorlar.

Takılması konusunda şu var adını vermeyim piyasada en iyi dediğimiz usta direksiyonun altındaki kaplamaları sökerek sökmüştü,:) $$$
Eski peteği dışarda bir firmaya verdi, şişleyerek kanallarını temizlediler 2 yıl sonra yine aynı..

Sökerken diz airbag fişini çıkarmadan bir köşeye yaslayıp,
Peteği çıkarırken antifrizi zemine akıtmadan sökmek lazım kokusu yıllarca geçmiyor...

Upvote 0
Bu işe bende anlam veremiyorum yetkili servislerde de böyle mesela çanakkale avek yetkili göğüs söküyor ama keşan mercan yetkili göğüs sökmüyor. İkiside yetkili bu fark nasıl olabiliyor bu nasıl bi saçmalık ?

Upvote 0
Valla bende anlamadım.göğüslük sökme işine sıcak bakamıyorum olurda trim sesi yapmaya başlar diye.bazen de servis haricinde ustalara gitmek lazım.

Upvote 0

Geri
Üst Alt