Golf 7 sağ yolcu tarafı soğuk üfleme sorunu

35Golf35

Üye
İsim
Fırat
Araç
Golf 7
Merhabalar başlıkta da belirttiğim gibi golf 7 2014 midline aracım kaloriferi açtığım zaman sağ yolcu tarafı soğuk üflüyor.internette ve burda paylaşılan bi kaç video izledim torpidonun altında dişli var yerinden çıkmıştır gibi ama bu modelde böyle bi dişli maalesef yok.kimi arkadaş teybin arkasında olduğunu söylemiş acaba doğru mudur söküp bakmalımıyım ?
Bide belki yardımı olur yorumlarınız için , normalde kontağı açtığım zaman teybin arkasından bi gıcırtı motor hareketi gibi bir ses geliyordu şimdi o ses gelmiyor.böyle bi sorunla karşılaşan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Bende de aynı problem vardı tıkanmış dediler temizlik yaptırdım pek verim alınmadı peteği değiştirdim sorunum çözüldü.

Upvote 0
Petek tıkanıklığı olması muhtemel ama son çare onu söktürüp bakıcam.diğer yandan atılan videodaki mekanizma bizim araçlarda bildiğiniz komple yok yani.ne kablosu ne kendisi nede dişlisi malesef bulunmuyor

Upvote 0
Merhabalar başlıkta da belirttiğim gibi golf 7 2014 midline aracım kaloriferi açtığım zaman sağ yolcu tarafı soğuk üflüyor.internette ve burda paylaşılan bi kaç video izledim torpidonun altında dişli var yerinden çıkmıştır gibi ama bu modelde böyle bi dişli maalesef yok.kimi arkadaş teybin arkasında olduğunu söylemiş acaba doğru mudur söküp bakmalımıyım ?
Bide belki yardımı olur yorumlarınız için , normalde kontağı açtığım zaman teybin arkasından bi gıcırtı motor hareketi gibi bir ses geliyordu şimdi o ses gelmiyor.böyle bi sorunla karşılaşan varsa yardımcı olursa sevinirim.
Üstad aynı sorunu bende yaşadım. İzmirdesiniz sanırım. 1. Sanayide wastek oto elektrik var Ali usta iyidir kendisi. Gidin yardımcı olur kendisi

Upvote 0
Yolcu tarafında dişli olmuyor manuel klimada o yüzden sizde yok. Sizin kalorifer peteğiniz tıkanmış, tahminen sadece peteği değiştirip eksilen soğutma sıvısını tamamlarlar ise yeni takılan petekte 1 sene içinde tıkanacak ( aynısını ben yaşadım ) ustalar (hepsi değil) yada yetkili servisler (hepsi değil) göğüs sökerek değiştiriyor. Sistemdeki kirlilik durumu kontrol edilmeli soğutma sıvısının dolaştığı bütün yollar kontrol edilmeli. Sistem (sadece petek değil bütün sistem) eğer çok kirliyse kaliteli markaların sistem temizleyici ilaçları katılıp bütün sistem çeşme suyu ile devirdaim ettirilip ilaçtan arındırılır. Sonra safsu ile son durulama yapılır. Petek değişimi yapılıp sonra içine antfrze eklenir

Upvote 0
@mutlubey17 Keşke sadece kalorifer peteğini çürütse şu sıvının yağ kadar önemli 5 senede bir mutlaka tamamının değişmesi gerektiğini ne ustalar söylüyor nede kullanıcı paraya kıyıp yaptırıyor.
Ustanın biri anlatmıştı sıvı pas rengine dönmüş araç sahibine söyledik abi geç bile kalmışsın değişelim diye kışın donma olmadı diye cevap vermiş gel de bu adamın işini yap.. Sadece kışın sıvı donmasın diye konulan bir sıvı sanılıyor. :) Bu usta artık teklif bile etmiyorum yoruldum demişti insanımızı 100 liraya muhtaç ettiler 1500 lira G13 saf su işçilik mi ödeyecek.. bir şeyde söylenmiyor ..
Araç kitapçığının ilk sayfasına yağ ve soğutma sıvısını aksatmayın yazmaları lazım.. sonraki sayfalara kimsenin baktığı yok :)

Upvote 0
Yolcu tarafında dişli olmuyor manuel klimada o yüzden sizde yok. Sizin kalorifer peteğiniz tıkanmış, tahminen sadece peteği değiştirip eksilen soğutma sıvısını tamamlarlar ise yeni takılan petekte 1 sene içinde tıkanacak ( aynısını ben yaşadım ) ustalar (hepsi değil) yada yetkili servisler (hepsi değil) göğüs sökerek değiştiriyor. Sistemdeki kirlilik durumu kontrol edilmeli soğutma sıvısının dolaştığı bütün yollar kontrol edilmeli. Sistem (sadece petek değil bütün sistem) eğer çok kirliyse kaliteli markaların sistem temizleyici ilaçları katılıp bütün sistem çeşme suyu ile devirdaim ettirilip ilaçtan arındırılır. Sonra safsu ile son durulama yapılır. Petek değişimi yapılıp sonra içine antfrze eklenir
Aynen bu saydığınız işlemleri benim bahsettiğim usta yapıyor :) yardımcı olacaktır arkadaşa

Upvote 0
Dün bi ustaya sordum oda direk petek temizliği deneriz kurtarmazsa göğüslüğü sökmeden petek değişimi yaparız dedi.ben hiç uğraşmadan değişim yaptırayım dediğiniz gibi her ne kadar dikkat etmiş olsak da komple sıvı değişimi yaptırayım.yorumlarınız için teşekkür ederim sağolun 👍🏼

Upvote 0
Dün bi ustaya sordum oda direk petek temizliği deneriz kurtarmazsa göğüslüğü sökmeden petek değişimi yaparız dedi.ben hiç uğraşmadan değişim yaptırayım dediğiniz gibi her ne kadar dikkat etmiş olsak da komple sıvı değişimi yaptırayım.yorumlarınız için teşekkür ederim sağolun 👍🏼

Soğutma sistemi kirli ise yeni takılan petek de 6 - 12 ay içinde tıkanacaktır.

Kalorifer peteğini söktürün, kaloriferin giriş ve çıkış hortumlarını birbirine ( ara boru ile ) ekleyin.

Güzel bir sistem temizliği için :

-Kaliteli bir radyatör temizleyici ürün ile 20 - 40 dk kadar aracı rolantide çalıştırın.

- Suyu komple boşaltıp , sistemi normal çeşme suyu ile doldurup 20 - 30 dk kadar daha rolantide çalıştırın.

- Sonra suyu komple boşaltın,

- Yeni kalorifer peteğini takın

- Yeni antifriz + saf su karışımını doldurun ( yada kullanıma hazır seyreltilmiş antifriz ile doldurun )

Güle güle kullanın.

.

Upvote 0
peteği falan değişmeyin kapak motoru takılmış yada bozulmuştur ben çok uğraştım boş yere peteği söktüler değiştiler bir sürü para verdim yine aynı sorun oldu o klıper kapağı açıp kapatan motoru değiştiler tertemiz oldu düzgün bir elektrikçiye götürün yapar verir sakın kalorifercilere gitmeyin daha arabaya binmeden peteği sökeceğiz diyorlar hepsi dümenci olmuş

Upvote 0
peteği falan değişmeyin kapak motoru takılmış yada bozulmuştur ben çok uğraştım boş yere peteği söktüler değiştiler bir sürü para verdim yine aynı sorun oldu o klıper kapağı açıp kapatan motoru değiştiler tertemiz oldu düzgün bir elektrikçiye götürün yapar verir sakın kalorifercilere gitmeyin daha arabaya binmeden peteği sökeceğiz diyorlar hepsi dümenci olmuş
Bahsettiğiniz şey sıcak-soğuk motoru araç zaten midline manuel klimaya sahip tek motoru var sıcak soğuk geçişlerinde sıkıntı yok sağ tarafı ısıtmıyor sizin dediğiniz climatronic olan çift bölge klima olan araçlarda sağ tarafın sıcak soğuk motoru bozuluyor yada dişli sıyırıyor ama bu arkadaşımızın tahminen peteğinde sorun var tabi yine tercih kendisinin

Upvote 0
Buda aklıma gelmiyor değil.çünkü dediğim gibi kontağı ilk açışımda teybin arkasından gelen ses bu soğuk üfleme ile birlikte artık gelmiyor.yani dediğiniz gibi motorun çalışmıyor olması da muhtemel.gittiğimde ilk önce sizin dediğiniz gibi motora bakmalarını isticem.oldu ki motor sağlam ise petek değişimine gider sistem temizliği yaptırırım.yorumlarınız için çok teşekkürler sağolun 👍🏼

Upvote 0

Bu sorun benim araçta da aynı 3 menfez sıcak üflüyor sağ taraf yolcu menfezi soğuk.Ben pimpirikliyim servise verecek kadar param yok.Anadolu yakası Ümraniye ve çevresinde temiz iş yapan ve güvenilir usta varsa yardımcı olacak var mı?

Upvote 0

Geri
Üst Alt