Bir Hafta Arayla Ön ve Arka Tampon Sürtmeleri

fatihz

Yeni Üye
İsim
zafer
Arkadaşlar geçen hafta işe giderken sağ ön tamponu otoparka girerken duvara sürttüm,

Auto King'i arayıp fotoları gönderdim mini onarımdan yaparız dediler,

dünde yine işe giderken sıkışık trafikte arkadaki araç tampona vurdu, tutanak tuttuk ancak anlaşamadık,

çünkü kendisi benim kaydırdığımı araç içinde başka işlerle uğraştığımı iddia etti,

bende araçta yokuş kalkış desteği olduğunu mekanik olarak kaydırmadığını ve camların filmli olduğundan içerisinin görülmediğini yalan söylediğini ve takip mesafesini korumadığını söyledim.

şimdi sorum şu; sigortaya sordurttum böyle anlaşmazlık yaşanan olaylarda sigorta şirketleri iki kişiyi de (%50-%50 veya %60-%40) kusurlu buluyormuş, bunun için sigortamın ve kaskomun bozulmasını istemiyorum. sizce ne yapmalıyım,

aracın resimleri ve tutanağı aşağıda paylaştım,

acaba her ikisini de mini onarımdan yaptırabilir miyim?

Auto King'i aradım (Maslak ve İkitelli şubelerini) birisi her ikisini de yaparız dedi, birisi ise ekstradan 120 TL istedi benimde kafam karıştı.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

tut.jpg

Arkadaşlar geçen hafta işe giderken sağ ön tamponu otoparka girerken duvara sürttüm,

Auto King'i arayıp fotoları gönderdim mini onarımdan yaparız dediler,

dünde yine işe giderken sıkışık trafikte arkadaki araç tampona vurdu, tutanak tuttuk ancak anlaşamadık,

çünkü kendisi benim kaydırdığımı araç içinde başka işlerle uğraştığımı iddia etti,

bende araçta yokuş kalkış desteği olduğunu mekanik olarak kaydırmadığını ve camların filmli olduğundan içerisinin görülmediğini yalan söylediğini ve takip mesafesini korumadığını söyledim.

şimdi sorum şu; sigortaya sordurttum böyle anlaşmazlık yaşanan olaylarda sigorta şirketleri iki kişiyi de (%50-%50 veya %60-%40) kusurlu buluyormuş, bunun için sigortamın ve kaskomun bozulmasını istemiyorum. sizce ne yapmalıyım,

aracın resimleri ve tutanağı aşağıda paylaştım,

acaba her ikisini de mini onarımdan yaptırabilir miyim?

Auto King'i aradım (Maslak ve İkitelli şubelerini) birisi her ikisini de yaparız dedi, birisi ise ekstradan 120 TL istedi benimde kafam karıştı.

Ekli dosyayı görüntüle 4893

Ekli dosyayı görüntüle 4894

Ekli dosyayı görüntüle 4895

Ekli dosyayı görüntüle 4896

Ekli dosyayı görüntüle 4897

Ekli dosyayı görüntüle 4898

Ekli dosyayı görüntüle 4899
Değerli Hocam;

Geçmiş olsun 

Sizde alkol varsa veya ehliyet yoksa veya park manevrası yapmak veya tek yönde tersine ilerlemek gibi bariz bir aslî kusur bulunmadığı sürece arkadan çarpan 8/8 kusurludur...

Karşı tarafla tartışmanız gereksiz ve  onun ne yazdığının önemi yok siz eğer bilinçli biçimde geri geri gitmediğiniz sürece ola ki kaydırsanız bile takip mesafesini korumadığı için yine karşı taraf kusurlu, canınızı  sıkmaya ise hiç değmez...

Cana gelmesin de.... gerisinin telafisi var.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tutanağa yazsın kendi hikayesini fark etmez tam kusurlu çıkacaktır zaten,ön tampon boyatın isterseniz ama bence gerek yok iyi bir pasta ve rötuş iyi olacaktır çünkü çamurlukta da var biraz çizik.

Ramazan günü Nasıl bu kadar yalancı olabiliyor insanlar anlamıyorum Nasıl bir tipti size çarpan acaba.Allah korusun inşallah böylesi bana denk gelmez dayanamam herhalde ben de ona çarparım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sırf bu yüzden aracımın hem önünde hem arkasında araç çalışır halde iken 7 gün 24 saat, park halindeyken hareket veya sensör algılandığında kendi bataryasıyla kayıtta olan 2 kamera var hocam. Alın takın. Çok pahalı birşey değil. En azından kimse yalan söyleyemiyor :)  Daha önce herkesin sorun yaşadığı malum otobüs firmasının bir aracıyla gidiş geliş yolda kafa kafaya giriyordum. Adam viraja komple ters şeritten girip viraj bittikten sonra dahi kendi şeridine geçmeye tenezzül etmeyip muavinle sohbet ediyorlardı. Arayıp bildirdim. Şoför tabiki kabul etmedi. Hatta benim ters şeritten geldiğimi söyledi. Bende madem öyle dedim ön kamera kayıtlarını yolladım. Birde şikayetçi oldum üstüne. Hiç böyle şeylere mahal vermeyin .

Sırf bu yüzden aracımın hem önünde hem arkasında araç çalışır halde iken 7 gün 24 saat, park halindeyken hareket veya sensör algılandığında kendi bataryasıyla kayıtta olan 2 kamera var hocam. Alın takın. Çok pahalı birşey değil. En azından kimse yalan söyleyemiyor :)  Daha önce herkesin sorun yaşadığı malum otobüs firmasının bir aracıyla gidiş geliş yolda kafa kafaya giriyordum. Adam viraja komple ters şeritten girip viraj bittikten sonra dahi kendi şeridine geçmeye tenezzül etmeyip muavinle sohbet ediyorlardı. Arayıp bildirdim. Şoför tabiki kabul etmedi. Hatta benim ters şeritten geldiğimi söyledi. Bende madem öyle dedim ön kamera kayıtlarını yolladım. Birde şikayetçi oldum üstüne. Hiç böyle şeylere mahal vermeyin .
Hocam kamera için link verebilir misiniz?

@fatihzgecmiş olsun degerli hocam istanbulda hasarsız dolaşmak çok zor artık 

umarım bunlar son hasarınız olur :'(

geçmiş olsun o ne şiddetli bir geri kaçırmaymış öyle , insan mantıklı sıkar biraz.

arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim,

@silverknight kamera işi olabilir, link gönderebilir misin?

arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim,

@silverknight kamera işi olabilir, link gönderebilir misin?

Hocam kamera için link verebilir misiniz?

Öncelikle geç cevap için çok özür dilerim. Malum bayram üstü işler çok yoğundu. Kullandığım kamera bu : DOME GS98C 2.7 inch 1296P Super HD Ambarella A7LA70 GPS Car DVR Camcorder Driving Recorder  -  BLACK. Aldığım link:  http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_197884.html  Ortalama 10 günde elime ulaştı. Sürekli ikisi de kayıtta. Tak unut tarzı birşey. İçindeki hafıza kartı doldukça, en eski kaydı silip üstüne yazıyor. Şehir dışına çıkmazsam evden işe gidip gelirsem ortalama 1 haftalık kayıt kalıyor 64 gb lık hafıza kartında. Görüş açısı mükemmel. GPS'i kendi üzerinde. Bilgisayara bağladığınızda kayıtlı görüntü çekilirken nerede olduğunuzu, hızınızı vs. haritadan görebiliyorsunuz. G-Sensör ve hareket sensörü var. Araç kendi kendine sallanırsa, birisi çarparsa, veya tercihen camın yakınından birisi geçince dahili bataryasıyla kayda giriyor. Ortalama max 5 dk ses ve görüntü kaydı yapıyor kontak kapalıyken aküden bağımsız olarak.

@silverknight teşekkürler,

bu kamera işinde merak ettiğim aracın tam olarak neresine monte ediyorsun yada istediğin bir yerine mi takıyorsun, inceliği nasıl?

eğer fotoğraf paylaşabilirsen senin aracında taktığın yeri bizim içinde fikir olur,

@fatihz alttaki konuya bakabilirsiniz. Genelde ön camda dikiz aynasının arkasına,  arka camda ise üst-orta bölüme takılır. 

Geri
Üst Alt