Golf 7 için 7.5 Led Stop

Polat24

Yeni Üye
İsim
Taha
Araç
Golf 7
Herkese iyi günler .Uzun zamandır yaşadığım bir sorun hakkında yardım almak istiyorum.Aracım 2016 Golf 7 animasyonlu 7.5 led stop aldım fakat tesisatta eksik var nasıl yapacağımı bilmiyorum arada yanmayan ledler mevcut.Yapmam gereken işlemi anlatabilecek biri olursa sevinirim

Ekli dosyalar

• IMG_3817.jpeg
    IMG_3817.jpeg
    100.4 KB · Görüntüleme: 110

Aynı sorunu bende yaşamıştım. İlave kablolama ve kodlama gerekli. Erzincan'da bu işleri yapan bir yerle görüşerek düzeltirebilirsiniz.

Upvote 0
Erzincan da bu işi yapan Tek yer var oda çok yoğun acaba kendim yapamazmıyım? Yapılışı ile alakalı bir bilginiz var mı ?

Upvote 0
Herkese iyi günler .Uzun zamandır yaşadığım bir sorun hakkında yardım almak istiyorum.Aracım 2016 Golf 7 animasyonlu 7.5 led stop aldım fakat tesisatta eksik var nasıl yapacağımı bilmiyorum arada yanmayan ledler mevcut.Yapmam gereken işlemi anlatabilecek biri olursa sevinirim
Stopları nereden almıştınız ? Soket Sokete uyumlu model olmayabilir veya golf 7 ye uygun 7.5 stobu değilde direk makyajlı golf soketine göre ayarlı stop olabilir.

Upvote 0
Aynen eksik kablo varmış Golf 7 lerde 7.5 ğa göre bir kablo eksikmiş o kablo nerden çekilip nasıl yapılıyor onu öğrenmem lazım

Upvote 0
Aynen eksik kablo varmış Golf 7 lerde 7.5 ğa göre bir kablo eksikmiş o kablo nerden çekilip nasıl yapılıyor onu öğrenmem lazım
Kayar led için atılıyor sol sinyalden sağ sinyale olması lazım. Ayrıca birde golf7 lerin halojen stopları farklı yandığı için yine kodlama işi gerekiyor sanırım.

Upvote 0
Bende comfortline araçıma kendim montaj ettim stopları .iki stop arası kayar led için kablo atılması gerekiyor
@Polat24 'ün sorunu kayar led değil (zaten aldığı ürün için bu ara kablolamayı yapmıştır). Sorunu fren ledlerinin sürekli yanıyor olması.

Dış stopların önce kodlama yapılması gerekli. İlave olarak BCM'den sağ sol için ilave kablolama en sağlıklısı. Alternatif olarak iç parklardan (bagaj üstünde kalan kısım) ek alarak dış stop'ta boşta kalan sokete kablo çekilebilir (bende bu şekilde yapıldı).

Upvote 0
@Polat24 'ün sorunu kayar led değil (zaten aldığı ürün için bu ara kablolamayı yapmıştır). Sorunu fren ledlerinin sürekli yanıyor olması.

Dış stopların önce kodlama yapılması gerekli. İlave olarak BCM'den sağ sol için ilave kablolama en sağlıklısı. Alternatif olarak iç parklardan (bagaj üstünde kalan kısım) ek alarak dış stop'ta boşta kalan sokete kablo çekilebilir (bende bu şekilde yapıldı).
Anladım çok teşekkür ederim size zahmet tam yapmam gereken işlemleri tek tek söylerseniz çok makbule geçer kodlama işini de yaptırırım artık ☺️

Upvote 0

Evet haklısınız kodlama şart aksi halde problem oluyor.

Upvote 0

gözün aydın. Nasıl çözüldüğünü yazarsanız daha sonrasında sorun yaşayanlar forumda aratarak sorunun çözümüne ulaşabileceklerdir.
Çok basitmiş aslında golf 7 lerde dış stoplar da 3 pim var 7.5 larda 4 pim var gelen stopta da 4 pim var biri elektrik almadığı için arada yanmayan ledler var onun içinde o 3 lü pim kablosunun park ucundan boşta kalan pime köprü atıyoruz bu kadar yani cıdı parmak kadar kabloyla köprü atıyoruz bu kadar

Upvote 0

Geri
Üst Alt