Golf 7.5 1.0 Tsi Spor Yay hakkında

GolffR

Yeni Üye
İsim
Murat
Araç
VW Golf
Herkese merhaba

2018 1.0 tsi aracım için bir firmada önlere coil arkalara spor yay taktırdım. Yayın 3.5cm olduğunu söylediler ancak arkanın basıklığı bana az geldi. Orjinal haliyle arka çamurluk ağzının yerden yüksekliği hakkında bilgi verebilecek biri varımdır şimdiden teşekkürler.

Herkese merhaba

2018 1.0 tsi aracım için bir firmada önlere coil arkalara spor yay taktırdım. Yayın 3.5cm olduğunu söylediler ancak arkanın basıklığı bana az geldi. Orjinal haliyle arka çamurluk ağzının yerden yüksekliği hakkında bilgi verebilecek biri varımdır şimdiden teşekkürler.

Jantlarınız offsetliyse eğer gereği kadar düşmemiş olabilir lastik ebatlarının da etkisi var . Mesela 35 yanak lastik kullandıysanız çok düşmez offsetli bi jantınız varsa da aynı şekilde alçalma düşünülen seviyede olmaz .

Jantlarınız offsetliyse eğer gereği kadar düşmemiş olabilir lastik ebatlarının da etkisi var . Mesela 35 yanak lastik kullandıysanız çok düşmez offsetli bi jantınız varsa da aynı şekilde alçalma düşünülen seviyede olmaz .
Jantlar ofsetli değil durban jant 225/40/18 lastiklerim var.. Araca spor yayı takmadan ölçmeyi unuttum şuna kaç cm düştüğünü bilmiyorum. Araca ait bir görsel ekliyorum. Şuan çamurluk ağzı yüksekliği 65.5cm geliyor.

Ekli dosyalar

• IMG_2175.jpeg
    IMG_2175.jpeg
    298.7 KB · Görüntüleme: 56
Aracım sizinkisiyle aynı cam tavan hariç versiyonu üzerinde 19/65/15 lastik ve 15 inç jantlar var ölçüp bilgi vermem fayda sağlarsa hocam ölçeyim sizin için

Son düzenleme:
Jantlar ofsetli değil durban jant 225/40/18 lastiklerim var.. Araca spor yayı takmadan ölçmeyi unuttum şuna kaç cm düştüğünü bilmiyorum. Araca ait bir görsel ekliyorum. Şuan çamurluk ağzı yüksekliği 65.5cm geliyor.
Dün bi araç geldi işyerime önlere coil arkalara aynı markanın 5 cm yaylarını takmışlar. Görüntü çok abartılı basıktı. Bence ideal olan sizin aracın basıklığı. Bende aynı şekilde kullanıyorum.

Dün bi araç geldi işyerime önlere coil arkalara aynı markanın 5 cm yaylarını takmışlar. Görüntü çok abartılı basıktı. Bence ideal olan sizin aracın basıklığı. Bende aynı şekilde kullanıyorum.
Bende 3.5cm yay kullanmaktan yanayım hocam ama hesabıma göre araba 3.5 cm alçalmadı. Gelen arkadaşta büyük ihtimalle o yüzden 5 e geçmiş olabilir eğerki aynı marka ise.

Bende 3.5cm yay kullanmaktan yanayım hocam ama hesabıma göre araba 3.5 cm alçalmadı. Gelen arkadaşta büyük ihtimalle o yüzden 5 e geçmiş olabilir eğerki aynı marka ise.
Marka başaran. 3.5 cm düşme konusu motor ve süspansiyon farklılığı. Misal bizim 1.0 larda bağımsız süspansiyon yok.

Marka başaran. 3.5 cm düşme konusu motor ve süspansiyon farklılığı. Misal bizim 1.0 larda bağımsız süspansiyon yok.
Evet benimkilerde başaran. Bağımlı süspansiyon var taktıkları yay 3.5cm ama araç 3.5cm düşmüyor, eibach 3.5cm takılı bir araçla benim aracın basıklığı arasında 1 - 1.5 cm fark var. Benim hatam aracı basmadan önce ölçmemek oldu.

Valla hocam çok makbule geçer🙏
195/65/15 Kışlık Lastik - Cam Tavan Hariç

Zemin Düz (Eğim %0)

Lastik Basınçları 2.4 psi

Bagaj Tamamen Boş (Stepne Mevcut)

Yakıt Durumu %50 Dolu

Arkalar 68.8 cm
Önler 67.8 cm

Zeminden Çamurluk başlangıcına dek olan uzaklık

Ekli dosyalar

• IMG_2233.jpeg
    IMG_2233.jpeg
    93.2 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
195/65/15 Kışlık Lastik - Cam Tavan Hariç

Zemin Düz (Eğim %0)

Lastik Basınçları 2.4 psi

Bagaj Tamamen Boş (Stepne Mevcut)

Yakıt Durumu %50 Dolu

Arkalar 68.8 cm
Önler 67.8 cm

Zeminden Çamurluk başlangıcına dek olan uzaklık
Hocam gerçekten çok teşekkürler seni uğraştırdım. Benim lastikler 225/40/18 çapta yaklaşık 0.3 cm fark var. Aracın yüksekliği 66cm. Hesabım doğru çıktı. Yaylar 2.5 cm düşüş sağlamış.

Ekli dosyalar

• IMG_2199.jpeg
    IMG_2199.jpeg
    79 KB · Görüntüleme: 8
Hocam gerçekten çok teşekkürler seni uğraştırdım. Benim lastikler 225/40/18 çapta yaklaşık 0.3 cm fark var. Aracın yüksekliği 66cm. Hesabım doğru çıktı. Yaylar 2.5 cm düşüş sağlamış.
Rica ederim ne demek. Hesabınız doğruymuş

Herkese merhaba

Konforda ne kadar azalma oldu?

Geri
Üst Alt