Akü değişimi

audis8

Üye
İsim
mehmet
2014 model golf yedi dizel aracımı servise bırakmıştım. 150.000 km bakımı için. Akü ile ilgili sorunumuz var uzun süredir değişmemiş sanırım dediler. 5000 TL civarında fiyat söylediler. Sizlere sorun hangi marka ürün ile değiştirmeliyim ve dışarıda mı değiştireyim? Yoksa yetkili serviste mi teşekkürler

Buyuk ihtimalle akunuz agm

Simdi piyasa baktim varta 70 lik agm 5.000 civari

Servis genelde pahali olurdu iyi fiyat vermisler sanki

Upvote 0
2014 model golf yedi dizel aracımı servise bırakmıştım. 150.000 km bakımı için. Akü ile ilgili sorunumuz var uzun süredir değişmemiş sanırım dediler. 5000 TL civarında fiyat söylediler. Sizlere sorun hangi marka ürün ile değiştirmeliyim ve dışarıda mı değiştireyim? Yoksa yetkili serviste mi teşekkürler
Serviste eko seri ve orjinal akü (fabrikanın taktığı) olmak üzere 2 tip akü var, 5.000 tl. dedikleri yüksek ihtimal “eko seri” aküdür, Ayrıca eko seri aküler AGM tip olmazlar,

Bütçeniz el veriyorda serrvisten Orjinal AGM tip akü veya dışardan Varta AGM tip akü alabilirsiniz,

Serviste (yedek parça ve işçilikte) %30 zubizu indirimi hakkınız var, fiyat alırken zubizu indirimi dahil mi değil mi onu bir sorunuz.

Upvote 0
2014 Golf 7 aracımın şimdiye kadar iki kez aküsü yenilendi. İlkinde daha garantisi yeni bittiğinden servis tarafından eko serisi bir akü takıldı ve sadece işçilik ücreti alındı. Onu 4 sene kadar kullandıktan sonra akü beni değiş sinyali verince bu sefer kendim varta efb 60 amper akü aldım. 3 senedir bu aküyü kullanıyorum, çok büyük bir sorun yok ama yaz aylarında klima biraz tuhaf çalışıyor, bir süre çalışıp sonra havayı soğutmadan çalışmaya başlıyor ve kontağı aç kapa yapınca normalleşiyor.

Sizce bu sorun akü kaynaklı olabilir mi? Geçenlerde forumda akü kodlamayla ilgili bir yazı gördüm. Ben aküyü aldıktan sonra herhangi bir şey yapmadım. Kodlama şimdi yapılabilir mi yoksa iş işten geçti mi? Ne dersiniz.

Upvote 0
2014 Golf 7 aracımın şimdiye kadar iki kez aküsü yenilendi. İlkinde daha garantisi yeni bittiğinden servis tarafından eko serisi bir akü takıldı ve sadece işçilik ücreti alındı. Onu 4 sene kadar kullandıktan sonra akü beni değiş sinyali verince bu sefer kendim varta efb 60 amper akü aldım. 3 senedir bu aküyü kullanıyorum, çok büyük bir sorun yok ama yaz aylarında klima biraz tuhaf çalışıyor, bir süre çalışıp sonra havayı soğutmadan çalışmaya başlıyor ve kontağı aç kapa yapınca normalleşiyor.

Sizce bu sorun akü kaynaklı olabilir mi? Geçenlerde forumda akü kodlamayla ilgili bir yazı gördüm. Ben aküyü aldıktan sonra herhangi bir şey yapmadım. Kodlama şimdi yapılabilir mi yoksa iş işten geçti mi? Ne dersiniz.
Dediginiz sorun aku yle alakali deyil klima motorundan kaynaklana bilir klima yi bir konturol edttirin bence

Upvote 0
Bilgi verme amaçlı olarak bende şunu belirteyim. 2.el olarak aldığım 2013 model dizel golf aracımın 2019 aralık ayında yetkili servisinde akü değiştirilmiş.
Takılan akü : JZW kodlu ( eco seri) MOLL marka EFB+ 70 amper ( aracın kmsi 120000)
Güncel durum: Aracın km'si 160000 aynı akü ile devam ediyorum. Stop Start çalışıyor.

Kontak kapalı akü voltajı: 12.4V
Yarım Kontak: 12.2V
Marş anında: 11.6V
Eski araçlardan alışkanlık. Stop start sistemini biner binmez kapatıyorum.

Upvote 0

Geri
Üst Alt