Direksiyon sargı mödülü

effeturk

Yeni Üye
İsim
Şükrü
Araç
Golf 7 gtd
Merhaba 2014 golf 7 ile dün otoyolda ilerlerken önüme kıran bir kamyon yüzünden ani fren yapıp anlık öfkeyle direksiyonun orta kısmına kornaya sert şekilde bastım, anında şanzıman arızası ve silecek arızası çıktı ekranda, silecekler bir dakika kadar kendiliğinden çalışıp durdu, şuan sinyal kolu, silecek kolu, korna ve direksiyon üzerinde bulunan hiçbir düğme çalışmıyor, anahtardan araç kapıları kilitlenmiyor, Sanayide bir kaç ustaya sordum, direksiyon sargısı tamir edilmeli, mödülü tamir edilmeli dendi, böyle bir durumla karşılaşan oldumu acaba ?

Ekli dosyalar

• 1000005632.jpg
    1000005632.jpg
    235.6 KB · Görüntüleme: 27

Kornan çalmıyor airbag ışığın yanıyor ise evet sargı arızasıdır. Ama airbag ışığın yanmıyor sadece korna çalışmıyorsa sorun farklıdır. Eğer ikinci durum söz konusu ise aküyü sök tak yapın sorun düzelecektir arızalı modda olduğu zaman araç kapıları kitlemez çünkü vites konumunu algılamıyor

Upvote 0
Airbag ışığı yanmıyor, akü + kutup başını söküp bekledim tekrar taktım bu sabah ekranda mevcut uyarılara ilave bir sürü uyarı verdi sanayide bir arkadaş bilgisayara bağlayıp sildi hepsini fakat silecek ve şanzıman uyarısı gitmiyor,

Ekli dosyalar

• 1000005633.jpg
    1000005633.jpg
    175.1 KB · Görüntüleme: 18
Upvote 0
Bilgisayara bağlayan arkadaş arızalar silindikten sonra yeni gelen arıza kodlarını söyleyebilirse çözüm bakalım

Upvote 0
Üstat Hatay Antakya ya gelirken yaşadım sıkıntıyı burada durumlar malum, yarın sabah erkenden tekrar sanayiye oto elektronik tamiri yapan bir yere götüreceğim onlarada tam olarak arızanın sebebini sorarım hata kodu vs,, sinyaller, silecekler, kapıları kitlemeyi çözsek yeter.

Upvote 0
09 merkezi elektrik üzerinde, kontrol ünitesi arızalı / acil çalıştırma aktif yazıları var ise yine bu durumu yapacaktır bu tür durumlarda parçayı değiştirmek isterler o tarz bir durum gelirse buraya yazarsın çözüm bakalım

Upvote 0
Çok teşekkür ederim yarın gelişmeleri yazacağım

Upvote 0

Geri
Üst Alt