RCD330 Geri Görüş Kamera Sorunu

Hiza

Yeni Üye
İsim
Hidayet
Araç
Golf 7
Merhaba arkadaşlar,
Aşağıda fotoğrafı olan multimedyadan var aracımda. Geri görüş kamerası taktırdım yeni fakat geri vitese atınca kamera açılmıyor.
Bulunduğum ilde maalesef bu cihazdan çok anlayan yok. Hatta ilk gittiğimde kamera takılmaz bile dediler direk video girişi yok diye. Ara kablo olduğunu söyleyince taktılar ama maalesef sonuca ulaşamadık.
IMG_6436.jpeg
(Foto temsilidir)

Sizce sorun nerededir?

Kamera kablosuyla gelen tetik mi yanlış yere takılmıştır?
Yoksa kameranın açılabilmesi için ayrıca bir kodlama mı gereklidir?

Merhaba arkadaşlar,
Aşağıda fotoğrafı olan multimedyadan var aracımda. Geri görüş kamerası taktırdım yeni fakat geri vitese atınca kamera açılmıyor.
Bulunduğum ilde maalesef bu cihazdan çok anlayan yok. Hatta ilk gittiğimde kamera takılmaz bile dediler direk video girişi yok diye. Ara kablo olduğunu söyleyince taktılar ama maalesef sonuca ulaşamadık.
Ekli dosyayı görüntüle 71868
(Foto temsilidir)

Sizce sorun nerededir?

Kamera kablosuyla gelen tetik mi yanlış yere takılmıştır?
Yoksa kameranın açılabilmesi için ayrıca bir kodlama mı gereklidir?
1. Kodlama yapıldı mı.

2. Geri vitese takınca ekranda bir yazı vs çıkıyor mu

Kodlama yapılmadı.
Geri vitese takınca herhangi bir tepki yok.
Araca bilgisayarla bağlanıp kodlama yapılması gerekiyor.

Kodlama ile açtıktan sonra bağlantılarda hata yoksa görüntü gelecektir.

Sonraki adım;
Geri vitesten çıkınca kamera hemen kapanıyor ve tekrar geri vitese takınca çalışmıyorsa; kameraya gecikme rolesi bağlanmamış demektir. Çünkü bu cihazlarda vitesten çıkınca görüntü ekranda yaklaşık 8-10 sn daha duruyor, yoksa hata verir. Bunun için de kameraya 10 sn civarı güç vermeyi sağlayan gecikme rolesi ekleniyor.

Açıkcası vag grubu araçlara donanım eklemesini standart bir oto elektrikçiye & tuningciye & teypçiye yaptıramazsınız.

Yazılım da dahil sürecin tüm detaylarına hakim ve bu işleri daha önce yapmış olması gerekir.

Teşekkürler bilgilendirme için.
Kesinlikle herhangi bir tuningci bu işi yapamazmış onu tecrübe edindim.

Bu iş için Ankara’da yapar dediğiniz bir yer var mı? Tavsiye edebileceğiniz.

Teşekkürler bilgilendirme için.
Kesinlikle herhangi bir tuningci bu işi yapamazmış onu tecrübe edindim.

Bu iş için Ankara’da yapar dediğiniz bir yer var mı? Tavsiye edebileceğiniz.

Ankara'da Necati Usta var hocam. İnternet'te Kaygusuz Oto diye aratırsanız bulursunuz. Ankara'daki üyeler genelde kendisinden destek alıyorlar ve gayet memnunlar.

Geri
Üst Alt