Araç içi koku

Qwerty80

Yeni Üye
İsim
Eren
Selamlar, iki başlık ard arda açtım ama forum kurallarina aykırıysa şimdiden özür diliyorum farklı konular olduğu için böyle yaptım. 2013 golf tsi dsg aracım var. Yaklaşık bir yıldır aracın içinde ıslak halı kokusuna benzer bir koku var. Önce kış sebebiyle halı paspasa ıslak basıyorum diye düşündüm ama koku sürekli olmaya başladı. Yardımcı olabilir misiniz neden olur bu gözle görünür bir ıslaklık da sezmedim

Hocam golf özelinde değil ama genel olarak araçlar bagajda stepnenin olduğu yerden ya da arka tamponun arkasındaki havalandırmalardan su alabiliyorlar. Stepnenin olduğu bölgeyi elle kontrol ettiniz mi? Özellikle acil tahliye tıpalarının üstü ve yandaki döşemeler. Aynı sorunu geçen hafta abimin corollasında tespit edip silikonla açık yerleri kapattık. Sorun düzelmişti.

Ek olarak
Kapılardan da sızar içeri.
Nasıl ?
kapı içi tahliyesi tıkalıdır,
su birikir ve hoparlör seviyesine geldiği an içeri sızar.

Sadece koku değil, iç camların çok çabuk buğu yapmasına da sebep olur, hatta camların içerden donduğunu bile görebilirsiniz

Hocam golf özelinde değil ama genel olarak araçlar bagajda stepnenin olduğu yerden ya da arka tamponun arkasındaki havalandırmalardan su alabiliyorlar. Stepnenin olduğu bölgeyi elle kontrol ettiniz mi? Özellikle acil tahliye tıpalarının üstü ve yandaki döşemeler. Aynı sorunu geçen hafta abimin corollasında tespit edip silikonla açık yerleri kapattık. Sorun düzelmişti.
Merhaba, 2014 golf 7 1.2 tsi aldım ben de, kontrol ettiğimde stepnenin orada su aldığını tespit ettim. Araştırdığımda bagaj havuzunun su alması kronik olduğunu görüyorum. Sanırım döşemenin altındaki tıpaları açıyorlarmış. Belki stopların çevresinden giriyorsa oralar da dediğiniz şekilde kapatılabilir. İstanbul Anadolu yakasındayım, kendim yapabilecek durumda değilim, nereden yardım alabilirim, tavsiye edebileceğiniz yer var mı?

Merhaba, 2014 golf 7 1.2 tsi aldım ben de, kontrol ettiğimde stepnenin orada su aldığını tespit ettim. Araştırdığımda bagaj havuzunun su alması kronik olduğunu görüyorum. Sanırım döşemenin altındaki tıpaları açıyorlarmış. Belki stopların çevresinden giriyorsa oralar da dediğiniz şekilde kapatılabilir. İstanbul Anadolu yakasındayım, kendim yapabilecek durumda değilim, nereden yardım alabilirim, tavsiye edebileceğiniz yer var mı?
Hocam maalesef bildiğim bir yer yok belki forumda tecrübeli olan arkadaşlar yönlendirme yapabilir. Hiç bulamazsanız kartal oto sanayide Reka servis iyi diye okudum internette. Ama paylaşabileceğim kendi tecrübem yok maalesef.

Geri
Üst Alt