Golf 8 kapı gıcırtı sesi

cetinncelikk

Yeni Üye
İsim
Çetin
Araç
Golf 8 Active
Herkese Merhaba
Ben çetin almanyadan aranıza katılıyorum
Arabamın kapıların üstündeki lastiklerden gıcırtı sesi geliyor videoda ekledim(ekleyemedim) daha önce öyle bir sorunla karşılaşan ya da sebebini veya çözümünü bilen var mı ?

Golf için de muhtemelen geçerli bir çözüm olabilir hocam. Kapı fitili için satılan spreyler var bu yaz denedim en fazla 2 hafta dayanıyor 2 hafta sonra yine gıcırdama geliyor.

Upvote 0
Aynı şikayet için bayiye aracımı bıraktım. Fitilleri yağladık dediler ama gıcırtı sesinde hiçbir şekilde düzelme olmadı. Çok rahatsız ediyorsa belli aralıklarda @EsXi hocamın paylaştığı uygulama yapılabilir.
Islak mendille fitillerin silinmesi de işe yarıyor diye okumuştum forumda. Zamanla toz kaplandığından ses yaptığı düşünüldüğünde mantıklı geliyor.

Upvote 0
Golf için de muhtemelen geçerli bir çözüm olabilir hocam. Kapı fitili için satılan spreyler var bu yaz denedim en fazla 2 hafta dayanıyor 2 hafta sonra yine gıcırdama geliyor.
Würth silikon sprey kullandım. Kapı ayarı yaptım yine ses geliyor. Kapıyı iç tarafını falan iyice yıkadım şimdi bakalım 1 ay sonra servis randevu verdi.

Upvote 0
Aynı şikayet için bayiye aracımı bıraktım. Fitilleri yağladık dediler ama gıcırtı sesinde hiçbir şekilde düzelme olmadı. Çok rahatsız ediyorsa belli aralıklarda @EsXi hocamın paylaştığı uygulama yapılabilir.
Islak mendille fitillerin silinmesi de işe yarıyor diye okumuştum forumda. Zamanla toz kaplandığından ses yaptığı düşünüldüğünde mantıklı geliyor.
Araba 1 yıllık ve 40.000 km de ikide bir böyle uygulamalarla uğraşılmaz ki hocam eski bir araba için evet kurtarıcı bir yöntem bence teşekkür ederim ama bence bunun başka bir yöntemi olmalı. Bu parça kodu bilen var mı acaba ismi ne diye geçiyor

Upvote 0
Merhabalar, benim de 2022 model aracım aynı şekilde ses çıkartıyor.du Ben çözümü dışarda da serviste de bulamadım fakat 2 3 ayda bir fitilleri temizlemek benim için yeterli oluyor. Normal bir el sabunu ve suyu karıştırarak bir bez ile silebilirsiniz. Serviste uyguladıkları yağlamadan daha uzun ömürlü olduğunu düşünüyorum.

Upvote 0
2013 model golf 7 de duyarsınız passatta da. Ne yaparsanız yapın belli bir süre sonra geri geliyor.
Bence sebebi kadifemsi yapının kirlenmesi. Temizleyip yağlamak gerekiyor.

Upvote 0
Merhabalar, benim de 2022 model aracım aynı şekilde ses çıkartıyor.du Ben çözümü dışarda da serviste de bulamadım fakat 2 3 ayda bir fitilleri temizlemek benim için yeterli oluyor. Normal bir el sabunu ve suyu karıştırarak bir bez ile silebilirsiniz. Serviste uyguladıkları yağlamadan daha uzun ömürlü olduğunu düşünüyorum.
Arabaya wax sürüyordum acaba ondanmıdır çok yoğun wax plastiktede hep iz kalıyor silinmiyor

Upvote 0
2013 model golf 7 de duyarsınız passatta da. Ne yaparsanız yapın belli bir süre sonra geri geliyor.
Bence sebebi kadifemsi yapının kirlenmesi. Temizleyip yağlamak gerekiyor.
Yanımdaki diğer passat tiguan golf polo hepsine baktım kimse de o ses yok benim şansıma mı acaba

Upvote 0
araban otobanda ses çok fazla geliyor "
Mu?

Upvote 0
@cetinncelikk hocam polietilen kaplı şeffaf bant diye geçiyor sanırım. Video altında ürün linki var. Araç eski de olsa yeni de olsa bu lastikler birbirine değdiği için ses yapıyor. Ayrıca silikon spreyi lastiğe sıkılmaz tahribata yol açar. Kapı fitil spreylerinde silikon olmamasının sebebi de budur.

Upvote 0
@cetinncelikk hocam polietilen kaplı şeffaf bant diye geçiyor sanırım. Video altında ürün linki var. Araç eski de olsa yeni de olsa bu lastikler birbirine değdiği için ses yapıyor. Ayrıca silikon spreyi lastiğe sıkılmaz tahribata yol açar. Kapı fitil spreylerinde silikon olmamasının sebebi de

@cetinncelikk hocam polietilen kaplı şeffaf bant diye geçiyor sanırım. Video altında ürün linki var. Araç eski de olsa yeni de olsa bu lastikler birbirine değdiği için ses yapıyor. Ayrıca silikon spreyi lastiğe sıkılmaz tahribata yol açar. Kapı fitil spreylerinde silikon olmamasının sebebi de budur.
Hocam bunu da kullandım ama ses gitmedi bugün tamamıyla lastikleri sabunla yıkadım bütün ilaçlar üstünden bi silinsin yarın deneyecem yine

Ekli dosyalar

• IMG_0056.jpeg
    IMG_0056.jpeg
    63.5 KB · Görüntüleme: 3
Upvote 0

Wurth lastik jonta bakim spreyi ben onu kullanıyorum. Belli bir süre idare ediyor.

Upvote 0

Geri
Üst Alt