Esp esc ,lastik basınç ,start stop , yokus kalkis destegi hata uyarısı

Kusura bakmayın yoğunluktan anca görebildim. Şu ilk fotoğraftan anlaşılacağı üzere motor kontrol ünitesi abs üzerindeki arızayı kaydettiğini bildirmiş ama sadece bilgi atmış buda demek oluyorki kontrol ünitesinde bir iletişim kaybı yok / can hatları sağlam.
İkinci görsele geçince ABS kontrol ünitesinin kaydettiği arızalar uyumsuz sinyal tarzındaki arızaları tüm sensörlerde vermiş, şase numaranızdan kontrol sağladım. 3Q0 907 379 AF nolu abs kontrol ünitesi aracınızda mevcut mu para kodunu bir teyit edermisiniz.
Ayrıa 2. fotodaki arıza saysıı daha fazla aşağı doğru çekip tüm listeyi atmalısınız bu 2 arızayı verip bırakmaz. Sensörlerin kalibrasyonu arıza olarak düşüyorsa bana 44 ( direksiyon kolunu elektroniği ) içinde bulunan arızaların bilgiside gerekiyor. İmkanınız varsa vagcom ile tam tarama yapıp atmanızı istiyorum.
Sırayla gideyim ,değerli hocam öncelikle k.bakmayin çok bilgili değilim bu konularda sorularımı mazur görün lütfen.
-para kodunu nereden teyit edebilirim ?
-2.fotografin devamı 102241 numarayla biten ilk attığım cevaptaki iki fotoğraftan ikincisi.Başka hata yoktu hepsini çektim özel serviste çıkan.
-Vagcom servislerde bulunur mu yoksa kendim mi alacağım İnternetten nereden alabilirim .(eğer istanbul ya da Kocaeli'nde bulabileceğim bildiğiniz biri varsa aracı direk orayada götürebilirim hatta içim daha rahat eder 😀 )

Parça kodu hocam yazım yanlışlığı yapmışım abs kontrol ünitesi kaputun içnide solda en arkada olur, bazı modellerde sağda fren yağı dolum yerinin altında. Vagcom konusuda forumda elinde olan bi arkadaş ile görüşüp taratıp atabilirsiniz. Birşey satın almayın/ ödeme yapmayın

Parça kodu hocam yazım yanlışlığı yapmışım abs kontrol ünitesi kaputun içnide solda en arkada olur, bazı modellerde sağda fren yağı dolum yerinin altında. Vagcom konusuda forumda elinde olan bi arkadaş ile görüşüp taratıp atabilirsiniz. Birşey satın almayın/ ödeme yapmayın
Tamamdır kıymetli hocam en kısa sürede halletmeye calisacagim

Kusura bakmayın yoğunluktan anca görebildim. Şu ilk fotoğraftan anlaşılacağı üzere motor kontrol ünitesi abs üzerindeki arızayı kaydettiğini bildirmiş ama sadece bilgi atmış buda demek oluyorki kontrol ünitesinde bir iletişim kaybı yok / can hatları sağlam.
İkinci görsele geçince ABS kontrol ünitesinin kaydettiği arızalar uyumsuz sinyal tarzındaki arızaları tüm sensörlerde vermiş, şase numaranızdan kontrol sağladım. 3Q0 907 379 AF nolu abs kontrol ünitesi aracınızda mevcut mu para kodunu bir teyit edermisiniz.
Ayrıa 2. fotodaki arıza saysıı daha fazla aşağı doğru çekip tüm listeyi atmalısınız bu 2 arızayı verip bırakmaz. Sensörlerin kalibrasyonu arıza olarak düşüyorsa bana 44 ( direksiyon kolunu elektroniği ) içinde bulunan arızaların bilgiside gerekiyor. İmkanınız varsa vagcom ile tam tarama yapıp atmanızı istiyorum.

Parça kodu

Ekli dosyalar

• 20231229_090026.jpg
    20231229_090026.jpg
    137.7 KB · Görüntüleme: 10
Üzerindeki parça araç ile uyumlu, en azından yanlış parça montajı yok ortada diğer kontrol üniteleri vaka belleklerini de iletirseniz arıza tanımlaması yapalım.

Üzerindeki parça araç ile uyumlu, en azından yanlış parça montajı yok ortada diğer kontrol üniteleri vaka belleklerini de iletirseniz arıza tanımlaması yapalım.

Ekli dosyalar

• 20231229_090604.jpg
    20231229_090604.jpg
    294.9 KB · Görüntüleme: 9
  • 20231229_090545.jpg
    20231229_090545.jpg
    293.8 KB · Görüntüleme: 9
Vagcom bulamadım malesef bu son attığımida özel bir servisten çektim.
Elektronikciler abs kaynaklı diyorlar siz de orayla alakalı derseniz pazartesi müdahale ettirecegim bir beyinciye

Abi fotoğraflar hep eksik eksik geliyor en son anladığım abs tüm kontrol üniteleri ile iletişimi kesmiş birden fazla kez, bunun nedeni abs olabiliyor ama 3-4 golf'de tesisat çıkmıştı. Yine ölçüm yapmadan net yorumlamak doğru olmaz.

Abi fotoğraflar hep eksik eksik geliyor en son anladığım abs tüm kontrol üniteleri ile iletişimi kesmiş birden fazla kez, bunun nedeni abs olabiliyor ama 3-4 golf'de tesisat çıkmıştı. Yine ölçüm yapmadan net yorumlamak doğru olmaz.
Tamamdır teşekkür ederim istanbulda bu işin ehli bir usta var mı peki tavsiye edebileceğiniz pazartesi gününü sadece bu işe ayiracagim bana uzak bir yer olsada gidebilirim

Malesef ustalığına güvenebileceğim net şudur diyeceğim birisi yok, herkes işin kolay para kazanma moduna geçmiş, basınç tüpü takıp geçme derdindeler

Malesef ustalığına güvenebileceğim net şudur diyeceğim birisi yok, herkes işin kolay para kazanma moduna geçmiş, basınç tüpü takıp geçme derdindeler
Bugün bir Abs ciye götürdüm ABS beyninin değişmesi lazım dediler .Çıkan hataları tekrar atıyorum diğer gözükmeyen hatalar klima cam gibi önemsiz hatalar önceden de olan .

Bugün bir Abs ciye götürdüm ABS beyninin değişmesi lazım dediler .Çıkan hataları tekrar atıyorum diğer gözükmeyen hatalar klima cam gibi önemsiz hatalar önceden de olan .

Ekli dosyalar

• 20240108_100539.jpg
    20240108_100539.jpg
    220.9 KB · Görüntüleme: 6
Çapraz ivmelendirme sensörü
Boyuna ivmelendirme sensörü

İlk bunlar yanıyor ustayla beraber kontrol ettik sonra diğer bazı sistemler fonksiyon kısıtlaması sebebiyle çalışmıyor.

Buraya her aşamayı ayrıntılı yazıyorum ki başka arkadaşlara rehber olsun inşallah sonuca ulaşırız tabi :)
Arkadaşın tavsiyesiyle bir de meşhur bostanci sanayisine gittim 3 ustayla görüstuk ilk önce bir elektronikciyle görüştüm o da abs beyin değişikliği dedi .ikinci ustamiza gittik kendisine süreci anlattıktan sonra gülümseyerek bir audi a5 den bahsettin aynı şekilde virajda esp yaktığını önce abs beynini degistiklerinin ama sorun devam edince direksiyon kutusu değişimine gidip sorunu cozduklerini anlattı ve kendi elektronikcisine yönlendirdi
kalkıp oraya gittik oradaki ustamizda abs beynie sakın elletme hata abs beyninden gosterdigi icin ustalari yaniltiyor bilgisiyar dedi .müsait bir vakitte gel ben seni doğru bir şekilde yönlendiririm dedi yani sonuç olarak döndük dolaştık yine direksiyon kutusuna döndük gibi işlerimden dolayi 1 ay sonra ustamiza gideceğim yine burada yazarım.
(Ufak bir not her ne kadar piyasaya göre pahalı olsada bostanci oto sanayide ki ustalar işine çok daha hakim geldi bana bu tür spesifik sorunlarınız için göz önünde bulundurun)

Tavsiye ve tecrübelerinize açığım akil akildan ustunmus :)

Geri
Üst Alt