Golf 7 1.2 TSI Yağ Eksiltme Sonrası Ekleme Yapmak

hakanb

Üye
İsim
Hakan
Merhaba, aracım ortalama 7 bin km’de yağ eksiltiyor. Liqui Moly yağ kullanıyorum ama birkaç defa uzun yolda yağ eksiltme sonrası Shell’den 1 litre 5W30 yağ alıp ekleme yapmıştım.
Bu şekilde farklı marka yağ karıştırmak bir problem teşkil eder mi? Yine Shell’den alıp ekleme yapmayı düşünüyorum.

Merhaba, aracım ortalama 7 bin km’de yağ eksiltiyor. Liqui Moly yağ kullanıyorum ama birkaç defa uzun yolda yağ eksiltme sonrası Shell’den 1 litre 5W30 yağ alıp ekleme yapmıştım.
Bu şekilde farklı marka yağ karıştırmak bir problem teşkil eder mi? Yine Shell’den alıp ekleme yapmayı düşünüyorum.
Kısa süreli ise yani birkaç günlük bir kullanım olacaksa aynı viskozite ve özellikte farklı marka yağ eklenebilir.
(Ben de yaptım bunu, fakat birkaç gün sonra yağ değişimi yaptırdım. Bakıma 1 ay vardı oysaki, öne çekmiş olduk.)
Farklı yağ ekleme durumu söz konusu ise, uzun vadeli böyle kullanmak pek tavsiye edilen bir durum değil.

En mantıklısı şu yağ bakımı zamanı yağı 5 ltlik alın 1ltsini saklayın. Eksilme oldukça tamamlarsınız. Böylesi daha sağlıklı olur.

Upvote 0
Kaç model kaç km aracınız

Upvote 0

Geri
Üst Alt