'16 MK7 R-LINE TDI DSG

@akko
Sipariş vermeden önce mutlaka kontrol ettirin. Golf r stop kodları şöyle olmalı;
5G0945207C
5G0945208C
5G0945307D
5G0945308D

@akko hocam hayırlı olsun maşallah, kazasız cezasız sürüşler dilerim. Opsiyonu, kondisyonu ve rengi bi arada süper denk getirmişsiniz. Konuyu okurken bi kahve doldurdum, keyifle okudum :D nick bi yerden tanıdık geliyordu ama sanırım detailing forumlarından ;)

App plaka, far camı, krom ayna kapağı derken arabanın önü kendine gelmiş. Direksiyon derisi yenilemek de süper karar olmuş, cevher ortaya çıkmış :D

Egzozlarda sağdan da çıkış vermek için susturucu mu delindi? Nasıl bir işlemle susturucu iptali yapılmadan sağdan da çıkış verilir acaba?

Bir de milestone d3s ledi takınca eskisine göre ciddi fark oluştu mu gerçekten? İdareten photon d3s Xenon takımı alıp takmıştım ama sonrasında osram yerine bu ledi deneme düşüncem var.
Direkt R son susturucu kademesini monte ederseniz herhangi bir işleme gerek duymadan dört egzozu da aktifleştirebilirsiniz.Aynı zamanda araç farketmeksizin çok tatlı bir homurtu sesi de eksik olmuyor.Ancak uyuyor muydu uymuyor muydu hatırlamıyorum,ancak kendi aracımda stok R egzozu mevcut.

Son düzenleme:
@akko
Sipariş vermeden önce mutlaka kontrol ettirin. Golf r stop kodları şöyle olmalı;
5G0945207C
5G0945208C
5G0945307D
5G0945308D
Çok teşekkür ederim sağolun.
Direkt R son susturucu kademesini monte ederseniz herhangi bir işleme gerek duymadan dört egzozu da aktifleştirebilirsiniz.Aynı zamanda araç farketmeksizin çok tatlı bir homurtu sesi de eksik olmuyor.Ancak uyuyor muydu uymuyor muydu hatırlamıyorum,ancak kendi aracımda stok R egzozu mevcut.
Evet bu yüzden ben de son susturucuyu istiyorum ama arkadaş uymaz dediği için üzüldüm valla :)

Çok teşekkür ederim sağolun.

Evet bu yüzden ben de son susturucuyu istiyorum ama arkadaş uymaz dediği için üzüldüm valla :)
Aracınız RLine Türkiye paketi ise evet,bagaj havuzu vs. gibi durumardan uymayabilir,araçlar bodykitlenip geliyor çünkü.Ancak uluslararası pazarda aracınız Golf Sportwagen olarak geçen bir RLine olarak gözüküyorsa araçlar normal Golf değil R ımsı olarak tabir edebileceğimiz bir şasiyle,motorla ve yeni uyumluluklarla geliyor.Eğer aracınızın şasi numarasında WVWZZZ dışında W ve G bulunuyorsa aracınıza çoğu R parçasını evet,takabilirsiniz diye biliyorum.Kendi aracımın da şasi numarasında bulunuyor.Bu şasi numarası bulunan araçlar Türkiye donanım paketi değil,Almanya donanım paketi diye biliyorum,W harfi Wolfsburg'da üretildiği anlamına geliyor.

Aracınız RLine Türkiye paketi ise evet,bagaj havuzu vs. gibi durumardan uymayabilir,araçlar bodykitlenip geliyor çünkü.Ancak uluslararası pazarda aracınız Golf Sportwagen olarak geçen bir RLine olarak gözüküyorsa araçlar normal Golf değil R ımsı olarak tabir edebileceğimiz bir şasiyle,motorla ve yeni uyumluluklarla geliyor.Eğer aracınızın şasi numarasında WVWZZZ dışında W ve G bulunuyorsa aracınıza çoğu R parçasını evet,takabilirsiniz diye biliyorum.Kendi aracımın da şasi numarasında bulunuyor.Bu şasi numarası bulunan araçlar Türkiye donanım paketi değil,Almanya donanım paketi diye biliyorum,W harfi Wolfsburg'da üretildiği anlamına geliyor.
Bilgi için teşekkürler, kontrol ettiğimde benim şasede de W yazmaktadır. Bmw araçlardaki gibi şaseden sorgulama var mı acaba bizim araçlarda da?

Araç çok güzel iyi günlerde kullanın, olduğum ilçede aynı renk R-Line ve jant kombinasyonuna sahip bir araç vardı plakasına hiç dikkat etmemiştim acaba o araba mı bi merak etmedim değil bir süredir görmüyorum onu. Susturucu olarak Golf R'ın 4 çıkışlı susturucusu uymaz Golf R'larda Haldex sistemi olduğu için bagaj havuzu daha küçük haliyle susturucu için daha fazla alan kalıyor. Önden çekişli modellerde bagaj havuzu daha büyük ve sustucu kısmı daha büyük. R olmaz ancak GTI son susturucusu uyacaktır diye düşünüyorum bagaj havuzları aynı diye biliyorum. GTI susturucu alıp 4 çıkış verebilirsiniz.
Çok teşekkür ederim bilgiler için.
Araç R-Line olmasa GTI susturucu alırdım da asıl amacım kafalıklar vs. hiç bir şey uğraşmadan yapmaktı :)
Neyse artık şuanlık bu görüntü tatmin ediyor beni, büyük turbo işlerine girersem o zaman bakacağım :) teşekkürler

Bilgi için teşekkürler, kontrol ettiğimde benim şasede de W yazmaktadır. Bmw araçlardaki gibi şaseden sorgulama var mı acaba bizim araçlarda da?
VW'nin kendi parça web sayfalarında aracın şasi kodunu yazınca çoğu parçayı veriyor,R parçası olup bizim araçlara olanlar da.Parça numaraları ile birlikte çıkıyor.

Maşallah kazasiz belasiz günlerde keyifli sürüşler dilerim.Benim araçta higline ve bir çok retrofit yaptim ama far ve stop lari orjinal biraktim

Maşallah kazasiz belasiz günlerde keyifli sürüşler dilerim.Benim araçta higline ve bir çok retrofit yaptim ama far ve stop lari orjinal biraktim
Teşekkür ederim hepimize kazasız belasız
Stop r stopları rengi çok hoşuma gidiyor. O yüzden düşünüyorum

Herkese selam :)
Araç fabrikasyon 2 cm olsa da bir kaç cm daha alçaltmaya ihtiyacı vardı. Pazartesi sabahı yay ve coilover montajı için Başaran Amortisöre gittim. Bugüne kadar araçlarımda denemediğim marka yay, coilover kalmadı desem yeridir. En son fr aracımda da st xa almıştım yine. En yumuşağa alsakta İstanbul yollarında çekilmiyor. Şuanda da 2,5 yaşında kızım olduğu için önceliğim konfordu. Leon’u olan arkadaşım 4 yıldır Başaran kullandığını görünce ve test edince tamam dedim bu sefer deneyeceğim :) sonuç beni fazlasıyla tatmin etti. Arnavut kaldırımlı yollarda, bozuk tırtıklı yollarda orjinalden konforu çok daha iyi emin olabilirsiniz. Virajlarda vs de öyle sekme yok. Bakın 12 yıldır st/kw/bilstein kullanan biri olarak söylüyorum. İyi ki yaptırmışım. İlk günün günahı olmaz diyip ön tarafı 1 cm fazla bastım. Görüntü şimdilik böyle :) arkaya da 15mm spacer koydum

Ekli dosyalar

• IMG_3939.jpeg
    IMG_3939.jpeg
    371.6 KB · Görüntüleme: 80
  • FullSizeRender.jpeg
    FullSizeRender.jpeg
    225.9 KB · Görüntüleme: 75
  • 69d17595-a181-4dfa-938c-0f8144936803.jpeg
    69d17595-a181-4dfa-938c-0f8144936803.jpeg
    307.6 KB · Görüntüleme: 77
  • IMG_3941.jpeg
    IMG_3941.jpeg
    169.9 KB · Görüntüleme: 78
  • IMG_5915.jpeg
    IMG_5915.jpeg
    217.9 KB · Görüntüleme: 79
Hafta sonu muayeneyi hallettim çok şükür :) 11 Kasım 2025 e kadar rahatız. Artık pul falan da yapıştırmıyorlar, evrakta vermiyorlar her şey online :)
Ardından farlarımda ve kaputumda olan ppf e tavanı ve spoileri de ekledik :) hem kış ayı dolu olaylarından bir tık daha korunalım hem de kuş pisliği vs vs kafamız bir nebze rahat olsun dedim.

Ekli dosyalar

• IMG_6091.jpeg
    IMG_6091.jpeg
    213.1 KB · Görüntüleme: 51
  • IMG_6090.jpeg
    IMG_6090.jpeg
    175.4 KB · Görüntüleme: 50
  • IMG_6115.jpeg
    IMG_6115.jpeg
    142.2 KB · Görüntüleme: 50
Herkese selam :)
Araç fabrikasyon 2 cm olsa da bir kaç cm daha alçaltmaya ihtiyacı vardı. Pazartesi sabahı yay ve coilover montajı için Başaran Amortisöre gittim. Bugüne kadar araçlarımda denemediğim marka yay, coilover kalmadı desem yeridir. En son fr aracımda da st xa almıştım yine. En yumuşağa alsakta İstanbul yollarında çekilmiyor. Şuanda da 2,5 yaşında kızım olduğu için önceliğim konfordu. Leon’u olan arkadaşım 4 yıldır Başaran kullandığını görünce ve test edince tamam dedim bu sefer deneyeceğim :) sonuç beni fazlasıyla tatmin etti. Arnavut kaldırımlı yollarda, bozuk tırtıklı yollarda orjinalden konforu çok daha iyi emin olabilirsiniz. Virajlarda vs de öyle sekme yok. Bakın 12 yıldır st/kw/bilstein kullanan biri olarak söylüyorum. İyi ki yaptırmışım. İlk günün günahı olmaz diyip ön tarafı 1 cm fazla bastım. Görüntü şimdilik böyle :) arkaya da 15mm spacer koydum
Merhaba, öncelikle hayırlı olsun çok güzel olmuş kazasız belasız iyi günlerde kullanman dileklerimle🧿

Bendede 2015 golf 7 tdi highline var, golfle tanışana kadar binmediğim araba kalmadı diyebilirim ama sonunda resmen aşık oldum golften vaz geçemiyorum😊 Gecen ay tamponları 7,5 R yaptım egzoz uclarını bende senin gibi yaptım sağ taraf görsel onun dışında R direksiyon krom R ayna kapakları ilaveten camlar 2 numara film, jantlar orjinal 17, jantları 18 yapıp başaran yapmayı düşünüyordum senin paylaşımı gördüm açıkcası golfün kendi süspansiyonu karakteristik olarak 17 jantla bile sert geliyorken 18 e geçip başaran takmak ne kadar sağlıklı olur bu konuda endişeliyim kafam çok karışık bu güne kadar hiç bir arabamı basmamıştım golfüm 190 bin oldu hala biniyorum mekanik olarak tık yok yalnız şu sıralar süspansiyonla ilgili bir sıkıntım var oda sanırım artık yaylar ve amortisörler yenile beni diye bağırıyor😊

Şu an son deneyimlerinizi paylaşırmısınız artıları eksileri varmı memnunmusunuz bende süspansiyonu hazır yenileyecekken 18 janta geçip başaran mı taksam yoksa 17 de kalıp orjinal yay ve amortisörmü kararsız kaldım

Son düzenleme:
Passat ın kaç modeldı?
Yani Passat tan inip ye golf e binmek vede bu kadar begenmek aklım mantığım almıyor
Bende yıllarca golf kullandım
Golf3
Golf4
Golf5
Golf6 gtı
Golf7gtı
Ve su an golf8 gtı var esim kullanıyor ama ben Passat b8 gte kullanıyorum
Ama hıc biri hem yol tutusu hemde rahatlık acısından Passat la kıyaslanamaz bence

Passat ın kaç modeldı?
Yani Passat tan inip ye golf e binmek vede bu kadar begenmek aklım mantığım almıyor
Golf3
Golf4
Golf5
Golf6 gtı
Golf7gtı
Ama hıc biri hem yol tutusu hemde rahatlık acısından Passat la kıyaslanamaz bence
Zevkler görecelidir oktay hocam bende golfle tanışana kadar çok araba değiştim her arabanın kendine özgü artıları eksileri olabiliyor ki en son f30 dan golf 7 ye geçtim geçiş o geçiş inanın en uzun bindiğim araç golf oldu hatchback olması şehir içi avantaj, uzun yolda basıyorsunuz yola yapışıyor, fren deseniz gayet başarılı, görüş açısı harika, bir araba insanı bu kadar mı yormaz şu an banada sorsalar son arabam olduğu için örnek veriyorum f30 mu golf mü golf derim😃

Merhaba, öncelikle hayırlı olsun çok güzel olmuş kazasız belasız iyi günlerde kullanman dileklerimle🧿

Bendede 2015 golf 7 tdi highline var, golfle tanışana kadar binmediğim araba kalmadı diyebilirim ama sonunda resmen aşık oldum golften vaz geçemiyorum😊 Gecen ay tamponları 7,5 R yaptım egzoz uclarını bende senin gibi yaptım sağ taraf görsel onun dışında R direksiyon krom R ayna kapakları ilaveten camlar 2 numara film, jantlar orjinal 17, jantları 18 yapıp başaran yapmayı düşünüyordum senin paylaşımı gördüm açıkcası golfün kendi süspansiyonu karakteristik olarak 17 jantla bile sert geliyorken 18 e geçip başaran takmak ne kadar sağlıklı olur bu konuda endişeliyim kafam çok karışık bu güne kadar hiç bir arabamı basmamıştım golfüm 190 bin oldu hala biniyorum mekanik olarak tık yok yalnız şu sıralar süspansiyonla ilgili bir sıkıntım var oda sanırım artık yaylar ve amortisörler yenile beni diye bağırıyor😊

Şu an son deneyimlerinizi paylaşırmısınız artıları eksileri varmı memnunmusunuz bende süspansiyonu hazır yenileyecekken 18 janta geçip başaran mı taksam yoksa 17 de kalıp orjinal yay ve amortisörmü kararsız kaldım
Çok teşekkür ederim :)
Benim araç fabrikasyon r line olduğu için zaten bir tık sert ve 2 cm alçaltılmış süspansiyon vardı.
Başaran coil ile inanın konfor bir tık daha geri geldi aşırı memnunum :)
Passat ın kaç modeldı?
Golf3
Golf4
Golf5
Golf6 gtı
Golf7gtı
2015 highline dı. Neden kıyaslanamaz? :D
İki araçla da istanbul - muğla - istanbul yaptım.
Sadece ben değil, eşim bile bu araba daha sessiz (yol sesi olarak) geliyor dedi.
Passatıb direksiyonu mesela; çevir çevir.
Golf? Golf keskin, net tepkileri. Milim çevirsen direksiyonu hemen yön alıyor.
Oturuş pozisyonu mesela; teyp vs kısmının sürücüye dönük olması, passatta ise dümdüz bu kısım. Golf benim 20. Arabamdır en az emin olabilirsiniz buna. Beni çok faxla şaşırttı çok beğendim.
Zevkler görecelidir oktay hocam bende golfle tanışana kadar çok araba değiştim her arabanın kendine özgü artıları eksileri olabiliyor ki en son f30 dan golf 7 ye geçtim geçiş o geçiş inanın en uzun bindiğim araç golf oldu hatchback olması şehir içi avantaj, uzun yolda basıyorsunuz yola yapışıyor, fren deseniz gayet başarılı, görüş açısı harika, bir araba insanı bu kadar mı yormaz şu an banada sorsalar son arabam olduğu için örnek veriyorum f30 mu golf mü golf derim😃
Kesinlikle öyle, haklısınız

Geri
Üst Alt