Motor arıza lambası (Acil Yardım)

MelihGursoy

Yeni Üye
İsim
Melih
Araç
GOLF 5
Aracım 2006 Golf5 152.000 km de geçenlerde motor arıza lambası yandı ustaya götürdüm 4. Bobin tekleme hatası görünüyodu bilgisayara bağladığımızda. Bütün bujileri bobinleri değiştirdik ama arızayı silsekte tekrar geliyor. 4. Bobinin soketindeki bir kablodan şüphelendiler onu değiştirsiler sorun yine çözülmedi. Basınç testi yapıldı motora onda da sorun çıkmadı. Ne yaptık ne ettikse sorunu çözemedik. Lütfen bu konuda bana yardımcı olur musunuz. Bu arada aracın performansında hiçbir sıkıntı yok 200 ü görüyor bana mısın demiyor.

Bende 2004 model golf5 var. Aracı aldıktan 1 ay sonra bütün bakımları yapılı olmasına rağmen yağını suyunu VS değiştirdim sırf arıza ışığı yanmasın diye 1 saat sonra motor arıza ışığı yandı 😂 avek'e götürdüm egzost sıcaklık sensörü hatası veriyordu. Ama bu ışık sadece bunda yanmıyor anladığım kadarı ile. Örneğin, katalizör dolu veya egr kurum bağlamış olabilir. Ben sildirdim. Düşük devirde problem görmedim. Ama ne zaman 100 üzerine çıktım o zaman yanmaya başladı.

Upvote 0
Bende sildirince bi süre kesiliyor ama tekrarlıyor ve ben böyle olmasını istemiyorum sorun neyse çözmek istiyorum takıntılıyım bu konusa

Upvote 0
ustanız aracı kabloya bağlasın , 0 değerinden farklı değer veren bobini hemen yanındaki bobin ile değiştirsin, sonra vagcom dan tekrar baksın, tekleme aynı silindirde ise buji arızalıdır, farklı silindirde ise bobin arızalıdır.

Upvote 0
ustanız aracı kabloya bağlasın , 0 değerinden farklı değer veren bobini hemen yanındaki bobin ile değiştirsin, sonra vagcom dan tekrar baksın, tekleme aynı silindirde ise buji arızalıdır, farklı silindirde ise bobin arızalıdır.
Hocam arkadaş hepsini değiştirmiş zaten. Dediğinizin bi anlamı kalmıyor.

Upvote 0

Geri
Üst Alt