Golf 7 ön cam boya kavlaması

yasinmemic

Yeni Üye
İsim
Yasin
Araç
Golf 7 140HP 2013
Golf 7 ön cam boya kavlaması

Son düzenleme:

Benim başıma gelince yapacağım şu olur;
Aracın belgelerinde yazan renginde küçük bir kutuya boya hazırlatacaksınız.
İnce sulu boya fırçası ile cama çok taşırmadan rutuş boyası yapacaksınız.
Boya çok cıvık olduğu için orada durmayıp akacaktır, bunu önlemek için boya kapağına az miktarlarda damlatıp karıştırarak buharlaşmasını sağlayabilir, daha yoğun olduğunu düşündüğünüz zaman fırçayla alarak tatbik ediniz. Camı kağıt bantla maskelemek güzel olur, ona bulaşmaması için. Bu boyama işini bir kaç kat tekrarlamak gerekebilir, yani belli saat aralıklarıyla uygulamak, hava sıcaklığına göre değişecektir süre... Bu kendi yapabileceğimiz amatörce bir müdahale...

Elim yatkın değil derseniz şehrinizde bu tarz butik işlemler yapan profesyonel iş çıkartacak yerler araştırılabilir.
Normal kaporta boyacılar bu tarz ince işlerle uğraşır mı bilmiyorum. Yada bizim yapacağımızdan farksız mı olur?

Bu rutuş boyası sonradan belli olduğu için, ekspere de gerek yok, normal bir göz oradaki boya düzensizliğini farkeder.
Satarken alıcıya böyle bir sorundan dolayı müdahale edildiğini belirtmekten başka yapacak birşey yok.
Evet kozmetik açıdan %100 pırıl pırıl olmayacaktır, Ancak oradaki bölgeninin paslanmaması ve kavlamanın da devam etmemesi için yapacak başkaca bir şey yok diye düşünüyorum.

Upvote 0
Eski aracımda yaptığım bir örnek.
Fotoğraflar farklı ortamda çekildiği için biraz renkleri farklı.

IMG_20230925_085943.jpg

Upvote 0
hocam kronik demişsiniz ama ben belki 2 yada 3 arabada gördüm. genelde ön camı değişmiş olan araçlarda yaşanıyor.

Upvote 0
Benim de aracımda aynı şey oluştu kronik diyorlar çözüm olarak beyaz folyo çektirdim en azından görüp canımı sıkmamak adına ama kalıcı çözüm bulan olursa hertürlü öneriye açığım

Upvote 0
Benim bulduğum çözüm tabi yarın birgün satarken sıkıntı çıkacak o da ayrı bi konu

Ekli dosyalar

• IMG_8355.jpeg
    IMG_8355.jpeg
    135.3 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG_8354.jpeg
    IMG_8354.jpeg
    126.3 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_8353.jpeg
    IMG_8353.jpeg
    149.7 KB · Görüntüleme: 18
Upvote 0

Geri