Golf 8 Impression(Manuel) Kalkışta Öne Atılma

kaant06

Yeni Üye
İsim
Kaan
Araç
Golf 8 Impression
Arkadaşlar merhaba, 2022 model Golf 8 Impression araçta durduktan sonraki her kalkışta öne doğru atılma ve sonradan yığılma problemi yaşıyorum. Sorunu şöyle tarif edeyim; Bir miktar gaz vererek debriyajı kavrama noktasına doğru yavaşça çekiyorum, kavrama noktasına yaklaştığında aracın kafası havaya kalkarak yaklaşık 20km hıza kadar seri bir şekilde ivmeleniyor, sonasında ayağımı debriyajdan aniden çekmişim gibi öne doğru bir yığılma yapıyor. Gaz ve debriyajı aynı seviyede tutarak yaptığımda ise aynı şekilde oluyor. Yani vermediğim bir gazı araç kendi kendine verip sonradan benim verdiğim gaz seviyesine düşünce böyle bir yığılma yaptığını düşünüyorum. Forumda 1 sene önce açılan bir konuda bir arkadaş bu sorunu yaşadığını belirtmiş ve debriyajı iyice ezerek kaldırarak çözüm bulduğunu belirtmiş. Aracın garantisi devam ediyor, bu sorunu yaşamış veya bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını ve önerilerini bekliyorum. Video ile sarsıntının anlaşılıp anlaşılmayacağından emin değilim fakat gün içerisinde video çekip buraya ekleyeceğim.

Bende aracı bu nedenden dolayı götürmüştüm fakat sonuca bağlanamadı, şimdilik zıp zıp kullanıyoruz alıştım diyebilirim, merak ettiğim bir konu var, acaba 1.0 tsi manuel golf 7.5 larda da bu sorun var mı, kullanıcılar cevaplarsa sevinirim.
1.0 Impression modeli sattığımız kişi aracı görmeye geldiğinde durumu söyleyerek bundan dolayı sattığımızı ve otomatik araca yöneleceğimizi söyledik. Alan arkadaş öncesinde 1.4 manuel TSI kullanıcısı olduğunu ondada kalkışta böyle olduğunu fakat kendisinin bunu problem etmediğini söylemişti, ne kadar doğrudur bilemem. Diğer manuel kullanıcı arkadaşlara da sormak lazım.

Upvote 0

1.0 Impression modeli sattığımız kişi aracı görmeye geldiğinde durumu söyleyerek bundan dolayı sattığımızı ve otomatik araca yöneleceğimizi söyledik. Alan arkadaş öncesinde 1.4 manuel TSI kullanıcısı olduğunu ondada kalkışta böyle olduğunu fakat kendisinin bunu problem etmediğini söylemişti, ne kadar doğrudur bilemem. Diğer manuel kullanıcı arkadaşlara da sormak lazım.
2017 Manuel aracımda aynı problemi yaşıyorum. Hangi ustaya gitsem bunlarda normal diyor.
Bir usta debriyaj konfor müşüründen kaynaklı olabilir dedi.
Servise gösterdim. Onunla ilgili olsa kalkışta ayağını debriyajdan çekerken devir yükseliyor. Arızalı olsa devir yükselmezdi diyor. Çözüm bulamadım.
Yukarıda bir arkadaşın dediğini deneyeceğim. Auto Hold ayarını yapacağım bakalım çözüm olacak mı.

Upvote 0
Bence aracın zıplamasının asıl sebebi aracın gaz pedalının ufak gaz emirlerinde tepkisiz kalması bununda çözümü belki pedalcommender tarzı bir üründen geçer fakat deneme fırsatım olmadı, şimdi gelelim benim bu sorunun önüne nasıl geçtiğime. Öncelikle aracı normal kaldırırken yani sakin bir şekilde kaldırırken eğer yolda fazla bir eğim yoksa autohold kapalı kaldırıyoruz ve araca önce gazı az vererek yani 1500 devir gibi ayağımızı debriyajdan çekmeye başlıyoruz daha sonra kavrama noktasına geldiğimizde gazı daha fazla vererek komple kaldırıyoruz bu dediğim yine sakin bir kaldırma olacak şekilde yapıyoruz, ben bu şekilde alıştırma yaparak olayı çözmeye çalıştım sizlerde deneyebilirsiniz yani kısacası ilk başta gazı az verip daha sonra kavrama noktasında gelince arttırıyoruz taktik bu.

Upvote 0
Bende aracı bu nedenden dolayı götürmüştüm fakat sonuca bağlanamadı, şimdilik zıp zıp kullanıyoruz alıştım diyebilirim, merak ettiğim bir konu var, acaba 1.0 tsi manuel golf 7.5 larda da bu sorun var mı, kullanıcılar cevaplarsa sevinirim.
Golf 7.5 manuel 1.0 kullandım hocam aynısı ondada var garip bi şekilde bu motorlamı alakalı yazılımmı bilinmez golf 8 aldım yine oda aynı değişen bir şey yok bu konuda özellikle soğukken daha çok o silkelenme olayı

Upvote 0
Golf 7.5 manuel 1.0 kullandım hocam aynısı ondada var garip bi şekilde bu motorlamı alakalı yazılımmı bilinmez golf 8 aldım yine oda aynı değişen bir şey yok bu konuda özellikle soğukken daha çok o silkelenme olayı
Anladım hocam sağolun, aldık artık bir kere kullanacağız mecbur, eğer durumlar müsait olursa elden çıkarmaya bakarım cevap için teşekkürler, güle güle kullanın sizde.

Upvote 0
Anladım hocam sağolun, aldık artık bir kere kullanacağız mecbur, eğer durumlar müsait olursa elden çıkarmaya bakarım cevap için teşekkürler, güle güle kullanın sizde.
Hocam 4 senedir kullanıyorum 1.0 motor az yakar kaçışı fena değil beni tatmin ediyor böyle devam benimde

Upvote 0
Sonuçlarınızi bekliyoruz
Auto hold u hassaslaştırmak malesef çözüm olmuyor. Ayrıca gaz tepki ayarını değiştirdim. Gazı Diret tepki verecek şekilde ayarladım. Bu biraz düzelme sağladı. Fakat aracın performansı artarken yakıt sarfiyatı da artıyor. Denemek isteyenler bunuda göz önünde bulundursun. Kodlama sitenin kodlama bölümünde mevcut

Upvote 0

Geri
Üst Alt