2016 Golf 1.4 TSI 125 HP BMT DSG Highline yanlış bir karar mı?

cptmetin

Üye
İsim
Metin Dikbaş
Arkadaşlar merhaba,

2 aydır araç aldım alacam derken kafayı yedim. Araç almak çok çok zor bir iş. İkinci ele geçtim, 0'a döndüm, Seat siparişi verdim derken hepsini bir kenara attım ve gemiye yüklenecek bir Golf için talip oldum.

89.000 TL Golf 1.4 TSI 125 BG BMT DSG ve sunroof opsiyonu ile bej rengi döşemeli araç. Sizce fiyat iyi mi? Dur yapma alma diyen var mı? 

Sürüş Profilim: Uçmayı kaçmayı sevmem, bastım mı gitsin, sollamada hakkını versin isterim. Hız limitlerim 0-160 Km/h ve yılda 8-10 bin km yapmaktayım.

Hepinize yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Doğru karar vermişsiniz bu forumun diğer adı gt highline dır :) kimse ona yok demez...

Sent from my iPad using Tapatalk

fiyat konusunda birşey diyemem sıfır fiyatlarına çok hakim değilim ve birkaç zam geldi galiba üst üste ama araç güzel, 1.4tsi 125hp motorda söylediğiniz kullanım tarzına gayet uygun. Hızlanmada, sollamada, rampada vs. herhangi bir sorun, sıkıntı yaşatmaz. 180-190'a kadar soluksuz hızlanır sonra yavaş yavaş hızlanmaya devam eder. 1.6L atmosferik araçların hemen hepsinden daha hızlı zaten.

@cptmetin aramıza hoş geldiniz. Renk metalik ise fiyat gayet güzel. Araç profili size fazla bile gelir. 1.4 125 gayet güçlü bir motor. 

Teşekkü ederim yorumlarınız için arkadaşlar. Hoşbuldum.

Cam tavan olduğu için beyaz-siyah kombinasyonu tercih ettim. Onun yanısıra çabuk teslim edilecek başka renkte yok. 

Allstar siyah vardı birde hazır hemen teslim ama tek u led için çok yanaşamadım araca.

Bu arada aldığım araç gemiye yüklenme aşamasındaymış. Bu aşamadan sonra takip var mı ne kadar sürer bayiye teslimatı? Bayrama yetişse süper olucak benim için. Çifte bayram :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@cptmetin kılavuz bilgiler bölümüne bir göz atın hocam. Bu bilgi haricinde çok daha fazlası var.

Ergoaktif koltuk ve adaptif far ya da şerit takip sistemi olursa çok daha güzel olur. Bir de geri görüş kamerası konusu var. Highline dolu ama Golfte opsiyon bitmediği için boşun dolusu oluyor.  :'(

Malesef beklemek benim DNA'm da olmayan bir şey. Geçen ayLeon sipariş ettim fabrikadan çıkmadı diye almıyorum dedim Golf'e yöneldim. Golf yine almazdım ellerinde yok diye ama gemiye binecek araç deyince tamamdedim.

Herşey bütçe işte. 89000 verebiliyorum ama 95000 versem şuan İstanbul Kartal'da 150 BG ACT DSG Highline Cam tavan, U led özellikli araç var teslimata hazır. Ama güç yetmiyor. Neyse gemiyle gelecek olan bu araç içime çok ama çok sindi çünkü içi bej rengi <3

Malesef beklemek benim DNA'm da olmayan bir şey. Geçen ayLeon sipariş ettim fabrikadan çıkmadı diye almıyorum dedim Golf'e yöneldim. Golf yine almazdım ellerinde yok diye ama gemiye binecek araç deyince tamamdedim.

Herşey bütçe işte. 89000 verebiliyorum ama 95000 versem şuan İstanbul Kartal'da 150 BG ACT DSG Highline Cam tavan, U led özellikli araç var teslimata hazır. Ama güç yetmiyor. Neyse gemiyle gelecek olan bu araç içime çok ama çok sindi çünkü içi bej rengi <3
Bej tutkumuz varsa zaten ergoaktif olmuyor. O zaman hayırlı olsun. Highline demek "çok eksik yok ama fazla da yok" demek. Comfortline demek "şeytan doldurur" demek. Midline "golf olsun taştan olsun" demek. ACT "uçarım ama kanadım yok" demek. GTI ve Golf R için henüz sözüm yok  8D

Golf R a söz söylesekte yetişmez. 310 BG sanıyorum 2016 sı. Bugün bindim baktım şekline araba değil ya başka birşey. Ama param olsa almam :D  

Benim araçta beni tek üzen U-Led olmaması ama inşallah bir sonraki aracımda olur artık Z-Led mi çıkar ne çıkar bilinmez 4-5 yıl sonra. 

@cptmetin 2018 yılında golf 8 gelecek ve 2025 yılına kadar golf 8 satışı devam edecek. 2. el bir otomobil alıp yeni golf 8 beklenebilir. Performans konusunda 0 160km hızlar için 90hp gücünde bir otomobilin performansı bile yeterli bence,125hp tsi 0 200km hızlara kadar güç kesikliği yapmaz. Sizin için hayrılı olanı olsun hocam..

@Er Uçak gibi duruyor :)  

@cptmetin 2018 yılında golf 8 gelecek ve 2025 yılına kadar golf 8 satışı devam edecek. 2. el bir otomobil alıp yeni golf 8 beklenebilir. Performans konusunda 0 160km hızlar için 90hp gücünde bir otomobilin performansı bile yeterli bence,125hp tsi 0 200km hızlara kadar güç kesikliği yapmaz. Sizin için hayrılı olanı olsun hocam..

Yok hayır yeni kasayı beklemek istemem açıkcası. O zamana gücüm yeterse inşallah bunu verir onu alırım  :)

6nrgW7.png

Heyecan dorukta. Bu ay yetişir mi sizce? Bana bayram hediyesi olur mu?

Geri
Üst Alt