Golf 7 1.6 tdi 2015 spor yay ne almalıyım

volki55

Yeni Üye
İsim
Volkan
Araç
Golf 7
Merhaba arkadaşlar 20151.6 tdi comfort golf 7 aracım var. öncelikle 18 inç verona jant almayı düşünüyorum. kullanan varmı öneriniz nelerdir

ikinci 18 inç janta geçtiğimde spor yay öneriyorlar hangi marka spor yay almalıyım. Yakıtı ne kadar etkiler

18 inç jant taktığımda aracın komforunu çok etkiliyor mu

şimdiden herkese teşekkürler

Merhaba arkadaşlar 20151.6 tdi comfort golf 7 aracım var. öncelikle 18 inç verona jant almayı düşünüyorum. kullanan varmı öneriniz nelerdir

ikinci 18 inç janta geçtiğimde spor yay öneriyorlar hangi marka spor yay almalıyım. Yakıtı ne kadar etkiler

Merhaba
16 inç ten 18 inç verona janta geçmiş biri olarak, eibach yay taktırmıştım ertesi gün geri söktürdüm :)

Konfor kaybı olayı biraz göreceli bi kavram. Şahsen bende eibach yaylarla 18jantlarda çok rahatsız oldum. Bir daha takmamak üzere söktürdüm. Şuan 17de orjinal yaylarla daha konforlu. Dediğim gibi bu iş biraz göreceli. Bana konforsuz gelen sana konforlu gelebilir. Bunda kullandığın lastiğin markası, hamur sertliğide etkili. Keza yaşadığın ilin ilçenin yollarının durumuda önemli. Edirne’de ki gibi hergün tarla gibi yollarda geziyorsan oda sıkıntı.

Ama 17lere kadar oem yaylar ok ama 18lerde yay değişimi şart. Yoksa araç leylek gibi duruyor.

Orijinal durban jantlarla eibach 35mm kullanıyorum memnunum fazla konfor kaybı da olmadı

17 den 18 e vogtland yay ile geçmiştim. Arkadaşın 16 orijinal yaylı golfüne binince bazen diyorum arabaya eziyetmi ediyorum. :) Çok elzem değilse geçmemenizi tavsiye ederim. Golfte konforun sınırı 17 dir aşarsanız çok bi konfor beklemeyin.

Ben de 16 dan 17 dijona geçtim R line dönüşüm filan yapmayacaksanız bence 18 e gerek yok şehiriçi ağırlıklı kullanıyorsanız. Lastiğin de iyi olması gerekiyor. Dizeller de vogtlandı daha çok duydum alçaltma açısından fılan da daha hoş duruyormuş.

225/40/18 lastiklerimle eibach pro kit kullanıyorum(Önler 35mm arkalar 30mm) konfor olarak ve yol tutuşu olarak aşırı memnunum sadece ön jantımın et(spacer varmış gibi çıkık duruyor) değerinden dolayı önde sürtme oluyor başka bir problemim yok

Evet arkadaşlar tecrübe ve bilgi için teşekkürler 18 inç jant taktırmaktan vazgeçtim diğer sorum şu 17 inç jantla spor yay taktırmak mı coil taktırmak mı önerileriniz nelerdir

hocam bence 17+spor yay , coillik durum yok

Son düzenleme:
benim araçta 17 dijon jant + 3.5 cm voglant spor yay var konforundan memnunum sürtme etme de yok voglant öneririrm

Buranın altına yazarken hiç kendimin bu kadar hızlı alacağını düşünmedim akşama kısmetse bi 35mm voglant yay ticareti gerçekleşecek 😂 detayları alıp taktırınca yazacağım ( aracımda 16 dover var jant alınca yayları taktırayım diyorum düşüncem de dijon en temiz retrofit bence )

Buranın altına yazarken hiç kendimin bu kadar hızlı alacağını düşünmedim akşama kısmetse bi 35mm voglant yay ticareti gerçekleşecek 😂 detayları alıp taktırınca yazacağım ( aracımda 16 dover var jant alınca yayları taktırayım diyorum düşüncem de dijon en temiz retrofit bence )
Oldu bal gibi oldu son eksik 17 dijon , bakıma az kaldı 1 aya falan takarım yayları jantlar biraz daha bekleyecek

Ekli dosyalar

• IMG_5733.jpeg
    IMG_5733.jpeg
    118.3 KB · Görüntüleme: 11

Geri
Üst Alt